Pocity při těhotenství po císaři

67
5.11.20 14:35

Pocity při těhotenství po císaři

Hezký den.
První těhotenství skončilo císařem. Je to už 9 let. Nyní tomu už 3/4 roku necháváme volný průběh. MS mám dostat příští týden. Poslední dny mám strašně zvláštní pocit v podbřišku. Jako bych měla permanentně zaťaté svaly. Nebo mě tam někdo hodně pevně držel. Neboli to. Má otázka zní, jestli jste další těhotenství vnímaly tělesně nějak jinak?
Díky moc a krásné odpoledne! :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6153
5.11.20 14:45

Ne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67
5.11.20 14:50

@bartsch díky.
Měla jsem s břichem dlouho problémy. Po dvou letech mě odvezla RZ se zastavením peristaltiky (prý se střevo chytlo k jizve) a vlastně dodnes mě třeba hodně ovlivňuje trávení a vyprazdňování.
Ale díky za odpověď. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.11.20 14:53

Jsem tehotna ted, kratce (anonym nebo smazat). Predtim akutni CS. Je to cca 2,5 roku zpet. Nemela jsem ale zadne komplikace a jizva se zatahla a zhojila hezky a brzy. Jinak se necitim. I kdyz trosku ano, ale bude to spis tim, ze tam jsou mimca dve, tak bricho kapku tahne :lol: ale takhle brzy pred MS jsem se nijak divne necitila…

• Citovat
  • Nahlásit
6153
5.11.20 14:56

@ryslavka Můžeš to mít i těmi komplikacemi. Mně se jizva zhojila rychle a zcela bez komplikací. Nemám ani srůsty, jako bych ji ani neměla. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67
5.11.20 16:14

@bartsch mě se také jizva zhojila dobře. Žádné hnisani atd. Ale jsem fyzio a vím, že to tam je prostě svalově teď jinak. Tak mě tak napadlo, teď, že se tam možná děje něco jiného než jako každý měsíc ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
111
6.11.20 00:28

@ryslavka
Každá žena to může vnímat trochu jinak - já jsem třeba citlivější, takže vlastně další těhu po císaři (cca 4,5roku) jsem poznala snad hned od ovulace, cítila jsem se jinak a i jak píšeš - ty svaly se různě „napínají nebo stahují“. Doktorka mi to hned potvrdila (v 6+3) a i bušilo srdíčko, ale bohužel to nedopadlo dobře, skončilo to v červenci. Teď aktuálně jsem v období, kdy má/nemá přijít MS, od neděle mám pozitivní testíky a už pár dní před jsem cítila pár změn, ted aktuálně cítím dost podbřišek - různé píchání, stahování, napínání, nafouknutí atd. Hodně záleží opravdu na tom, jak to každá žena vnímá a já bych řekla, že právě po tom císaři vše vnímám více a to jsem měla vše také bez problému, jizva není pomalu ani vidět :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67
6.11.20 19:57

@Janyyska
Tak to moc držím palečky, ať to klapne!!! To vypadá nadějně :palec: Já měla 2 měsíce zpátky několik dní pozitivní TT, ale nakonec se to samo ukončilo. Mám to dostat v úterý, tak jsem zvědavá. Každý den je úplně jiný. Nejdřív, jakoby mě hrozně táhla ta jizva, pak mě „bodalo“ po stranách a dnes mě zase pěkně bolí v kříži, jako bych to zítra měla dostat. Prsa o číslo větší. I manžel říkal, co to mám ;)
Od prvního těhu jsem hypersenzitivni (pachy, zvuk, světlo) a díky své profesi umím hodně vnímat své tělo. Každopádně teď nedokáži odhadnout vůbec nic. Než čekat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
111
7.11.20 10:49

@ryslavka
Díky, taky doufám. V pondělí jdu na krev, tak sem zvědavá na hcg a doufám, že bude ok, naposled bylo vyšší (se zjistilo až po ukončení) a byl to problém :(
Tak snad to nedostaneš;) já to čekala/nečekala ted v úterý a zatím teda nic.
Jako občas se mi i stane, že třeba chytnu krátkou křeč na konci jizvy, jinak ale o ní vůbec nevím. Občas píchne na straně, většinou nejvíc tam, odkud šlo vajíčko - od ovulace vím, že to byla levá strana, takže na tu jsem „citlivější“.
Ty jsi taky citlivější, takže poznáš, že je něco jinak ;) máš doma testík? být tebou, zítra bych si ho ráno udělala, já to tak měla minulý týden - v neděli ráno mi vyšel „duch“, ale hezky viditelný a v úterý sem to měla dostat, tedy stejný scénář a v úterý už vycházely i celkem pěkný čárky. Přikládám testík z neděle, tedy 2dny před očekávanou MS.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67
8.11.20 00:47

@Janyyska ty brďo, tak to je pěkný duch! Já právě u prvního těhu měla pozitivní TT až 4 dny po MS. Tak nechci testovat nějak moc dřív. Od té doby, co jsem vysadila prášky se mi MS pomalu protahuje, takže nevím přesně, jestli to mám dostat v út nebo st. Takže začnu po, st, pa ;)
Tak pak napiš, jak jsi dopadla. :hug:
U nás je to takové komplikovanější. Vysazení prášků byla spontánní reakce. Ono na jednu stranu je to moc hezké, ale.. Ty tam prostě jsou. Můj věk, finance, bydlení atd.. Tak jsme si řekli, že tomu prostě necháme volný průběh a aktivně se nesnažíme :wink: tak jako u 1. dcery. Tam by bylo naopak divne, kdybych tenkrát těhotná nebyla 🙈 :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
111
9.11.20 12:21

@ryslavka
Jasně, tak každá to máme trochu jinak, u mě byly testíky pozitivní vždy už pár dní před očekávanou MS :) ted mi to vychází, že jsem těhotná už po 4… nicméně mám jenom jedno dítě :( takže doufám, že už to bude v pořádku.
My tedy plánovali, ale až bylo jisté nové a větší bydlení, bydlení letos tedy klaplo, tak jsme se snažili a hned prvně to vyšlo, ale bohužel v létě to skončilo revizí :,( ale zrovna v tom nejhorším jsme se stěhovali (nemělo to vliv), takže chápu, že někdy je těžké plánovat.
A kolik ti je let? :oops:
A zkoušela sis tedy dělat dneska ten testík? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67
9.11.20 14:09

@Janyyska dnes TT úplně bílý. A bolesti nebolesti v podbřišku. Už jsem z toho tak zblbla, že pomalu nevím, jak se jmenuju🙈 ale kolik mi, je ti napíši. V únoru mi bude 37. Máme jednu slečnu, teď ji bude 9 a furt by strašně chtěla sourozence. Byt máme tak akorát pro nás tři, ten jsme kupovali, když se narodila dcera. A mezitím, co dcera rostla, jsme pořídili chatu, auto atd. A ikdyž na tom finančně nejsme špatně, ten propad s mateřskou by byl prostě velký..
Tak ti moc fandím a držím vše co můžu! A už jsi objednaná na gyndu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
111
9.11.20 14:17

@ryslavka
To nemusí nic znamenat ;) když si psala, že naposled byl testík pozitivní až několik dní po MS, tak asi máš ovulaci později, tak pokud to zítra nedostaneš, tak možná zkus testík ke konci týdne, to tam snad už něco bude ;)
To máš ještě dobrý věk na druhý mimčo :) chápu, že dcerka je natěšená a chtěla by sourozence, přece jen je v tom kouzelném věku :srdce:
Zítra si budu volat na výsledky a asi podle toho mě objedná, tak uvidíme.
A jak se dneska cítíš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67
9.11.20 16:33

@Janyyska
To sice ano, ale to už je to taky 9 let zpátky s tím testem po🙈
Teď si myslím, dle pocitu, že byla ovu kolem 13.dne.
A jak se cítím? Asi docela normálně, jen jsem unavená. Ale to může být počasím, učením s dcerou atd.
Asi už na to myslím tolik, že jsem z toho prostě úplně zblblá. Ráno jsem se probudila s pocitem, že to určitě dostanu a teď zas, že mám zase „divně jiné“ břicho. Nezbývá než čekat :zed:
Tak zítra napiš, jak dopadly výsledky. Budu na tebe myslet!!! :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
111
10.11.20 12:33

@ryslavka
Tak co dneska, jak cítíš břicho? :)
Volala jsem si na výsledky a HCG vyšlo 1379 :oops: tak snad je vše v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama