Počkat, nebo ne? Srdce x Rozum?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
27.6.22 21:07

Počkat nebo ne ? Srdce x Rozum ?

Potřebuji si utřídit myšlenky, a protože už jsem tady několikrát dostala spoustu názorů, které mi pomohli, zkusím to zase.
Už několikrát mě buď propustili nebo jsem z práce odešla sama, ale v pohodě našla jsem si vždy něco jiného.
Jenže teď jsem měla úžasné zaměstnaní, doopravdy top ve všech směrech. Jenže okolnosti a situace ve firmě, vedla k tomu, že mě propustili, museli nezlobím se na ně a je možnost návratu.
Jenže neví se kdy. Návrat může být za měsíc i za půl roku.
Srdce říká počkat, rozum říká kašlat na to a jít dál.
A já nevím co dělat? Nejsem trpělivý člověk.
Nechci si najít zaměstnaní a po pár měsících odejít zpět do staré firmy…když se zaměstnavatel rozhodl pro mě nechci mu způsobit potíže s hledáním dalšího člověka, nejsem ten typ člověka. Ještě když se minulý zaměstnavatel může ozvat ve zkušební době a nebo až po zkušebce a současný zaměstnavatel mě nemusí pustit na dohodu…
Proto jsem v současné chvíli na brigádě a platím si zdravotní a sociální sama. (úp brigádu neumožňuje, proto to řeším takto, tedy neberu ani žádnou podporu)
Záměrně neuvádím časové údaje aby mě tady někdo nepoznal

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16114
27.6.22 21:26

Hledala bych něco na stálo. Třeba najdeš ještě něco lepšího. Kdo ví, jestli se ten zaměstnavatel ještě vůbec ozve.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29712
27.6.22 21:32

Hledala bych jinde. Kde máš jistotu, že se ozve nebo tě pak zas nevyhodí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10548
27.6.22 21:34

Co je to za vyhazov, že museli…že tě můžou vzít zpět…? Není to nějaký divný? Neřekl ti to třeba šéf jen proto, aby to nějak okecal? Já bych v takové firmě pracovat nechtěla…najdeš něco lepšího.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4784
27.6.22 21:42

Šla bych dal a nespoléhala se na bývalou firmu. Co když tě pak zase vyhodí. Budovala bych lepší budoucnost a na zaměstnavatele se vůbec neohlížela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43852
27.6.22 21:45

Nemohu si dovolit jen tak brigádovat. Hledala bych si pořádnou práci. A na možná a kdyby bych nehleděla. Kdyby jsi pro ně byla nepostradatelná, nevyhodí tě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2665
27.6.22 22:02

Jestli ty nejsi moc romantička. Vyhodili tě a teď doufáš, že te vezmou zpět a čekáš, místo toho, aby sis našla stabilní práci. To fakt nepochopím. Vyhodili tě, tudíž jsi pro ně postradatelná. Vzchop se a jdi dál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.6.22 22:09
@Tarinka píše:
Co je to za vyhazov, že museli…že tě můžou vzít zpět…? Není to nějaký divný? Neřekl ti to třeba šéf jen proto, aby to nějak okecal? Já bych v takové firmě pracovat nechtěla…najdeš něco lepšího.

málo zakázek a tedy málo peněz

• Citovat
  • Nahlásit
10548
27.6.22 22:10
@Anonymní píše:
málo zakázek a tedy málo peněz

Tak to se určitě nezlepší nějak rychle…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
555
27.6.22 22:31

Holka neblázni. Hodili tě přes palubu, ale když se jim začne snad dařit ozvou se? Stát se to mě, tak by mě potom mohli klidně na kolenou prosit, ale nevracela bych se. Kde je jistota, že se to nestane zase.
Když něco končí mysli na začátek. Najdeš určitě něco, kde budeš mít jistotu i fajn lidi. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1053
28.6.22 08:05

Určitě bych se nikdy nevracela tam, odkud mě už jednou vyhodili… :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.6.22 12:50

Já bych se rozhodovala podle sebe, ty jediná si můžeš zhodnotit pozitiva/negativa.
Záleží na okolnostech.
Známé nabídli alternativu že šla na ÚP, s tím že rozdíl jí zaplatili.
Počkala bych pokud by mě nic netlačilo, snažila bych se zajistit nejlepší podmínky.
Jednej tak ať nezradíš sama sebe v prvé řadě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
290
28.6.22 13:15

Rozhodně hledej jiné stabilní zaměstnání.
Nějaké ubrecene historky, jak nejsou zakázky a „musí“ tě vyhodit jsou jen lži. Jsi asi ještě mladá a naivní, oni o tebe v podstatě nestojí, ale proč si tě nedrzet v záloze, když jsi tak blbá, že budeš čekat.
U nás ve firmě za krize (to já tam ještě nepracovala, znám z vyprávění) nebyla taky žádná práce. Všichni ráno přišli do práce, koukali tam na sebe a šli zase domů. A hádej co - firma mohla vyhodit většinu lidí, protože pro ně nemá práci, ale neudělala to.
Takže se smiř s tím, že ta firma žádná hitparáda není a že jsi jen naivní a připravuješ se o peníze, které jsi mohla dávno vydělávat jinde. V té firmě jsou jen pěkně vycurani.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
891
28.6.22 16:40

Zapřemýšlela bych, zda to staré zaměstnání bude mít nějakou perspektivu v nastupující krizi a podle toho se rozhodla, buď počkat nebo si hledat něco jiného. Pokud je to nějaká blbost, která je v krizi již teď, tak bych si raději hledala něco perspektivnějšího.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat