Počůraná podlaha kvůli zvědavosti

4472
15.3.16 10:18

počůraná podlaha kvůli zvědavosti

Ahoj holky, nevím jak řešit momentální situaci. Naše dvouletá už chodí několik měsíců na nočník. V současné době už nám ani neříká, prostě si sundá gatě a jde čůrat. Nastal ale problém. Najednou ji začalo zajímat, z kama to teče..zjistila jsem, že když sedí, natahuje si „ju“ rukama směrem nahoru a potom ten proud teče z nočníku ven. Přitom ho máme vyvýšený v těchto místech…ale ona si to prostě podebere těma prstama tak, že prostě čůrá nahoru :zed: možná mibudou moct poradit i maminky chlapečků…jak to řešit? nebo odnaučit? :nevim: dělá to tak poslední týden, ale skoro pokaždé..i při kadění. No jo, Freud by řekl anální fáze..ale není nějaký návod? nebo se to prostě musí přečkat? :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6790
15.3.16 10:22

Přečkat :mrgreen:
za čas to dítě přejde, pak ještě přijde fáze, kdy bude zajímat ho-no v záchodě, to taky děti dělaly, že při velké potřebě se už na velkém záchodě kroutily, aby viděly dovnitř do mísy až tam ho-no spadne :roll:

Je to nehygienické, otravné, ale přirozená součást vývoje

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6681
15.3.16 10:23

Ahoj, to jsou teda starosti :D Ale ze svého dětství mám pár vzpomínek, že mě to taky strašně zajímalo :lol: Zkoušela jsi to dcerce nějak říct, že holčičky čůrají z pipiny a chlapečci to mají jinak? Že tam je na to čůrání malinkatá dírka? Nebo zatím před ní děláte, že o nic nejde?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
536
15.3.16 10:24

Přečkat, vysvětlovat, že se to nedělá, ale nehubovat, poznává svoje tělo. Snad jen pozor, aby si tam nezanesla nějakou infekci. Syn měl také období, kdy vytahoval pindíka na každého (nečůral u toho :-) ).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4472
15.3.16 10:27

@Petule030 nee my se na záchodě většinou ani nezavíráme (máme tam pokažené dveře) takže od malička vidí čůrat i tátu. to ji taky zajímá samozřejmě. Myslím že vysvětlování asi nepomůže..prostě to chce vidět :cert: je to poněkud nepraktické. Člověk dítě pracně učí na nočník, aby měl nakonec stejně počuranou podlahu :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4472
15.3.16 10:29

@Fally123 no to je trochu něco jiného. jako když si tam hrabe tak to neřeším, to je jasné že to děti prostě dělají Ale při čůrání jí vyhubovat samozřejmě musím protože to si na ni fakt šahat nemůže pochopitelně :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6681
15.3.16 10:32

@reinkarnace Máš pravdu, že vysvětlování nic nevyřeší. Tak to jedině vydržet :lol: A kdy má být druhé na světě? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10553
15.3.16 10:32

Pokud nemáš koberce, tak to neřeš… holt to vytřeš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4472
15.3.16 10:35

@Petule030 dávám tomu tak 3 týdny :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4472
15.3.16 10:36

@Slečna Ferka koberce nemám naštěstí..ale tak člověk se rád zeptá. jestli třeba někdo nepřišel na nějakou fintu :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.3.16 10:37
@Slečna Ferka píše:
Pokud nemáš koberce, tak to neřeš… holt to vytřeš.

Bohu zel.. Nic jiného s tím asi neudělá :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2362
15.3.16 10:38

@reinkarnace Abych byla upřímná, mně ani tak nevyvedl z míry tvůj dotaz, ale musím ti gratulovat, že máš šikovnou a samostatnou holčičku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6681
15.3.16 10:38

@reinkarnace Držím palce, ať vše dopadne dobře a třeba do té doby i malá bude mít dost nasbíraných informací, aby zavedla svoji zvědavost někam jinam :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4472
15.3.16 10:40
@Petule030 píše:
@reinkarnace Držím palce, ať vše dopadne dobře a třeba do té doby i malá bude mít dost nasbíraných informací, aby zavedla svoji zvědavost někam jinam :D
:lol: to uvidíme no :lol:
@sloninka píše:
@reinkarnace Abych byla upřímná, mně ani tak nevyvedl z míry tvůj dotaz, ale musím ti gratulovat, že máš šikovnou a samostatnou holčičku.

díky..přičítám to hodně látkovým plenám a taky brzkému učení na nočník (respektive od půl roka jsem držela nad miskou při kadění..chodila jednou denně tak se to dalo vysledovat) Noční plenku jsem nehrotila, ale to přišlo samo teď před druhým rokem, že už bývala suchá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27385
15.3.16 10:41

Počkat, to přejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu