počůraný, pokakaný, ono mu to nevadí

alfie
10.9.07 15:20

počůraný, pokakaný, ono mu to nevadí

Ahoj maminky,
poradíte mi některá, která máte doma podobného lotrase a začínali jste podobně, jako my s nočníčkem?
Všude se říká, dejte mu slipíky, až s epočůrá, bude mu to vadit, i pokakání je mu nepříjemné. Houbeles.. zrovna tady běhá v počůraných slipíčkách a je mu to buřt. Klidně si sedne do mokrého a před chvílí se i vykakal a nevadí mu to. Jak ho mám etdy naučit na nočník?
Já už vyzkoušela všemožné rady…
děkuji za pomoc.

• Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

22315
10.9.07 15:30

Alfie, my mame doma to same

I kdyz s rozdilem, maly s holou prdkou se krasne vycura do nocniku, vykaka, ale jakmile mu dam slipy, nebo plinu je to v hajzlu :-D

Holt porad to nechape........i kdyz u nas pokrok, ted zacal hlasit FUUUUUj kdyz se podela do pliny

JA to nehrotim, ale ostatni v rodine to prozivaji hodne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1785
10.9.07 15:33

Alfie, možná na to ještě není připravený, vždyť má čas. Pokud vůbec nedává signál, že by věděl, že čůrá nebo kadí, tak prostě ještě pár týdnů počkej a pak zkuste znovu. Nejdřív si děti začnou uvědomovat, že se počůraly/pokakaly, potom už během vykonávání potřeby a teprve pak jsou schopné říct těsně před tím, že se jim chce.
Tak vydrž, až teprv kolem druhého roku a víc si to dítka začnou spojovat, nic neuspěcháš a zbytečně se oba stresujete. Až uvidíš, že malej začne naznačovat, že se asi něco děje nebo dělo, teprv pak začněte zkoušet. Držím palec:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5811
10.9.07 15:42

Třeba je brzo - u nás určitě ano, je to totéž + na nočník si svlečený nesedne, na redukci na WC taky ne, takže jsme se vrátili do plen, a komu se to nelíbí, má smůlu 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10471
10.9.07 15:58

Kamarádky stejně starý chlapeček na tom byl stejně, úplně bojkotoval nočník. Jednou na návštěvě ho po:,–(ila na normální záchod a od tý doby si vždycky řekl, nočník šel stranou, koupili to pidi sedátko a malej byl spokojenej. Třeba je to dobrá finta, nevim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2619
10.9.07 16:04

Ahojky,

jestli te to utesi, tak tenhle stav u nas trval do dvou a pul let. Pak se to zlomilo a nez sel do skolky, tak jsme zvladli zrusit i plinku na noc…

Mata

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
andela
10.9.07 21:06

Ahoj, my jsme začly přes léto .. Jára běhal s holou prďkou a šlo to celkem rychle. Na nočník chodí … Ale třeba včera se 3krát počural, v klidu si seděl a hlásí že počural. Já mu slipky dávám jen na ven, doma má jen punčochy nebo tepláčky, bo se někdy i snaží to sám stáhnout. A taky mám pocit, že když má slipky, tak mu to přijde jako plínka :roll: . Střídavě to jde a nejde. Předevčírem jsme byli 2 hodiny venku a nečural vůbec, až doma. Jindy by cvrkal každých 5 minut. Ale vůůůbec to nehrotím .. tchýně taky rejpe že má plíny … no a co, tak má. Jsou i starší děti s plínkama.
Dokonce si i sám řekne mamííí čuáááá a už letíme a stahujeme gatě :-).Takže když se vyčurá do nočníku, tak je „oslava“, někdy se mu podaří prdnout pidi bobíka, tak to je slávy ;-), jdem to spolu vylejt do WC, Jára si spláchne a ještě děláme hovínku pá pá :-). Jinak když má mokráý kaťata, tak je mu to taky šumák. A že mu pritejká plína? No ááá??? O kadění nemluvim … ještě že kaká jen ráno. :wink: Ale netlačím na něj. Jen mě štve to počasí … si říkám že když se počurá venku, aby nenastydl … tak snad to zvládne si aspoň venku říkat. A já se ho taky pořád ptám. Ale když řekne ne, tak nenutím. No stejně bych ho násilím nepo:,–(ila .. takže je to fuk :-).

• Nahlásit
  • Citovat
684
10.9.07 21:43

Ja bych taky jeste pockala. Zvlast pokud ditko samo nehlasi - protoze o tom to podle me ma byt, ne ze matka bude donekonecna meldovat - chce se ti curat, kakat a bude porad zkouset vysazovat na nocnik. Nas prcek zacal hlasit, kdyz mu bylo 22 mesicu, 3 tydny mu to slo a pak se znicehonic zasekl a zase se zacal pocuravat. Nehrotila jsem to, dostal zpet plinu a asi po mesici jsme zacali znovu (konec srpna) a ted je prakticky bez plinky a hlasi a zadrzi to, i kdyz plinku ma na sobe. Fakt mate cas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
898
10.9.07 22:07

Zrovna to taky řeším. :evil: :evil: :evil:
Když byl Vojtovi 1 rok a 8 měsíců, začali jsme. Je to doslova neposeda, prostě nesedí normálně (hraje si v kleku, protože tak se mu lépe vstává), natož na nočníku, ten u nás neměl šanci. Takže jsme začali rovnou do záchoda. Dospěli jsme do fáze, kdy čural, někdy to sám odhadl, někdy jsme to odhadli my, někdy to byl planý poplach z jeho strany. Jenže…! Byla jsem těhotná a neměla na neustálé hlídání a běhání na záchod energii. Manžel taky ne. Vojta si opět zvykl na plínu. Vojtovi jsou 2 r. a 2 měsíce, mimčo už je na světě a my začínáme znovu. Ale je to horší. Zatím není schopný (nebo nechce) se vyčurat do záchoda. :evil:
Bohužel asi trochu podléhám myšlence, že už by to měl umět (a on už to skoro uměl). Mrzí mě, že to neumím brát tak v pohodě jako Maxik.

Tak všem přeju, ať to jde rychle!

Mel

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
alfie
10.9.07 22:17

Děkuji za povzbuzující náměty:)
zkusím koupit to miniprkýnko, to možná bude lepší, když se mu nočník nechce. No, je taky fakt, že když si ještě neumí říkat, že s emu chce, ais nemá cenu za nám pořád běhat s nočníkem u zadku a ptát se, chce se ti..? on mi když se ho na cokoliv ptám, stejně na všechno kývne, že ano:)
dokonce i když mě štve a já se ho zeptám, chceš na zadek? tak kývne, že ano :lol: :lol: :lol:
já tedy ještě chvíli počkám, ale okolí už se mě pořád ptá, proč má ještě plneky… snad se nezblázní… :lol:
papa

• Citovat
  • Upravit
684
10.9.07 23:03

Holky, jeste poradim - nedavejte najevo prehnane pozitivni emoce, kdyz se vycuraji nebo vykakaji. U nas byl prave tohle kamen urazu - strraaaasne jsem ho chvalila a delala kolem toho halo a jelikoz temer dvoulete dite neni hloupe, zjistilo, ze mi na tom moc zalezi a pak se uplne seklo - cim vic jsem se vyptavala, jestli uz tedy bude bobecek, nebo curani, tim to bylo horsi a pak uz treba klidne stal, a doslova koukal, jak mu to crci z kalhot 8) Takze kaslat na okoli, nestresovat a pockat, az si k tomu ditko samo dozraje - a muze to klidne prijit za par tydnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
460
11.9.07 08:55

Já bych taky ještě počkala, zkoušela jsem to kolem roku a půl a bylo to samé co u vás, pak jsem to nechala být, ve dvou letech taky nic a dva roky a dva měsíce a ze dne na den si začal říkat sám. U nás teda pomáhá dělat kolem každýho čurání do nočníku hrozný haló a udělat bobana to je zážitek. Díváme se jak v záchodě plave a Honzík ho pak spláchne. Každý dítě je jiný, musíš vyzkoušet sama co vám bude vyhovovat. Přeji hodně úspěchů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama