Počůrávání a pokaďování s příchodem sourozenců

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ibrisam
Kecalka 245 příspěvků 31.03.09 15:45
Počůrávání a pokaďování s příchodem sourozenců

Asi se už někde tento problém zde řešil, ale nemůžu najít k němu přímou diskuzi. Můj 2,5 letý syn Kuba bez problémů chodil na nočník - čůrat i kakat. Občas se přičůral do kalhot - ale to byly takové ty klasické nehody. Teď ale domů přišly nový přírůstci - narodila se nám dvojčata - no a Kuba se najednou začal podělávat do kalhot. Ani si neřekne, že je podělaný. Jen když ho cítím, tak mi řekne, že je tam bobo a ještě na mě vystrčí zadek, abych si jako čuchla jak to smrdí a má z toho srandu. Myslím si, že to vidí u těch dvojčat, že čůrají a kakají do plen a že je to v poho a že on si teď hraje na to mimčo. Dokonce občas leží a křičí jak oni. Tak teď nevím, jak mu vysvětlit, že on mimčo není a že má čůrat a kakat do nočníku. Máte s tím také zkušenosti? Jak jste to vyřešili? Díky předem za rady.

Reakce:

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.03.09 15:50

Nám se to nestalo, ale několika známým v mém okolí ano - děti se snažily nějak „přizpůsobit“ miminku, aby upoutaly stejnou pozornost. Nebo bůhvíproč. Po čase se to dostalo víceméně samo do normálu, tak se zbytečně neplaš :). Snad bude brzo líp!
 I.

Brum
Závislačka 4270 příspěvků 31.03.09 20:14

Ahoj mě to udělala dcera když se narodil Petřík. Doktorka mě radila vydržet, posazovat pravidelně na nočník a za 2,5 měsíce to přestalo. Ale nedělala to schválně, spíš to byl u ní asi stres z příchodu sourozence. Takže jsem ji v každou celou donutila po:,–(it na nočník a snažila se nerozčilovat když se pokakala nebo počůrala. Takže být tebou vydržím, u nás se vše do tří měsíců srovnalo, Petříka přijala za partáka a už je to dnes v pohodě.

saja1
Ukecaná baba ;) 1283 příspěvků 12.04.09 18:03

ahojky,
zrovna toto mě taky zajímá. hlavně jak to počůrávání bude dlouho trvat??
starší se nám po příchodu sestřičky začala počůrávat při odpoledním spaní ( spíš pobytu v postýlce, moc už nespí). je jí skoro 27M a dělá to vyloženě naschvál, protože když za ní přijdu do pokojíčku, protože volá, že chce čůrat ( spí ještě vdětské postýlce a neumí vylézt), tak už je počůraná, a říká, že čůrala a že to je legrace :roll: :roll: přitom před porodem si pěkně vždycky zavolala když se jí chtělo čůrat a nebyl problém. no ještě že je venku pěkně a ty prostěradla rychle schnou. :lol: :lol:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

V Afghánistánu padl rotný Tomáš Procházka. Byl to sympaťák, který miloval psy

Útok v provincii Herát, při němž zemřel dvaačtyřicetiletý rotný Tomáš... číst dále >

Britové mají nový idol. Proč Harry s Meghan nahradili Williama a Kate?

Od svatby prince Harryho a Meghan Markle neřeší Britové nic jiného než tuhle... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >