Pocuravani psa z ničeho nic

7
10.1.20 06:58

Pocuravani psa z ničeho nic

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Mám fenku, v září ji bude 10 let. Je kastrovana už asi 5 let, ale teď poslední měsíc se začala pocuravat. Hlavně v noci, to mám kuchyň kompletně pocuranou, a opravdu už mě to nebaví uklízet, chodím sní 3× denně, nikdy předtím to nedělala. Naposledy s ní chodím kolem půl 10. Jak sem pracovala 12tky tak normálně vydržela, nechala sem ji tam takovou tu podložku, kdyby náhodou, ale nikdy tam nic nebylo. Nebiju ji za to, ale opravdu už někdy mám sto chutí ji za to zbit. Udělá si svoji potřebu a tahá mě domů, takže si myslim podle toho že je vyvencena, a pak tam najdu tohle. Mám syna rok a půl, tak bohužel nemám na ní tolik času. Vzala sem si ji od tatínka, který se o ní nemůže starat. I když mám silnou alergii, tak sem to přesto sem si ji vzala ať nemusí do útulku. Ale teď se mi ta alergie začala projevovat, dostala jsem ještě silnější prášky a masti, ale pořád do sebe cpát kortikoidy, mě taky už nebaví. začínám mít rozpraskané ruce až do masa, a musím se starat o syna a s tak bolavy a rukama to nejde, nevíte proč to dělá? Granule má pořád stejné

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
51943
10.1.20 07:02

Stáří, 3× denně venčení je prostě málo :?. Co to je za rasu? Může být problém i díky kastraci. Pokud to začalo z ničeho nic určitě veterina.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
10.1.20 07:04

@Markéta80 je to maltezak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16154
10.1.20 07:08

@Beatboo určitě to nedělá schválně, to je nemoc, běž s ní k veterináři - ono 10 let u psa už začíná i stáří

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51943
10.1.20 07:10

@Beatboo raději veterináře, jestli má třeba zánět. Nějaký důvod to má :?. 3× by našim nestačilo :? Stáří ano, ale u malého plemena 10 let ještě tolik není. napřed to chce vyloučit zdravotní problém ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10669
10.1.20 07:48

Odeber vzorek moci a bězte na veterinu. Ro vypadá na nemoc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1737
10.1.20 07:53

My mame fenku westika, ktery bude letos 11let a taky se nam zacala v 10 letech pocuravat. Na veterine jsem s ni byla a je naprosto zdrava a je pouze stara. Takze se s tim hold musis smirit, protoze predpokladam, ze s tim clovek pocita, kdyz si porizuje psa.

Kdyz sem doma, tak s ni chodim ven i 10× denne…vzdy se jen vycura a bezi domu a pokud jdu do prace, tak ji davam plenky(driv sem pouzivala specialni pro fenky, ale vyjdou pekne draho, tak jsem koupila balik Babylove eco 3, vystrihavam tam diru na ocas a super :D

Hold stary pes je jako stary clovek, taky potrebuje vic pece nez predtim.

Taky mam alergii na psa, ale stacil mi obycejny Zodac nebo Zirtec…jeste jsem se nesetkala s tim, ze by me doktorka zbytecne cpala kortikoidama…protoze kortikoidy velice snizuji imunitu, takze predpokladam, ze kdyz si davas kortikoidy, tak se ti zhorsuje i alergie.
Jednou jsem kortikoidy brala na jinou nemoc a neskutecne se mi zhorsila alergie na pyl. Ktery kortikoidy, ze to beres?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10669
10.1.20 08:03

Tak nám ss nikdy psi starší deseti let nepocuravali. Pouze, když byli nemocní.
Určitě je potřeba vyšetřit. Pokud se ukáže, te he pes v pořádku, pořídit ty pleny a častěji venčit.
Chodí fenka s vámi na procházku u kočárku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
10.1.20 08:55

@g.sandova ano chodí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
10.1.20 08:59

Tak teď sem přišla od veterináře, má v močovém měchýři nějaké krastaly, a bude muset jist nějaké speciální granule a každý měsíc na vyšetření moči, když to nebude se lepšít, dostane nějaký sirup na inkontinenci, tu sice nemá, ale mělo by to pomoct, jinak pak operace, ale to je ta poslední možnost…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
10.1.20 09:03

@peta1003 jako tabletky používám zodac, ale mast mám Flucinar, to už je jediné co mi zabere, vyzkoušela sem toho opravdu hodně, užívám týden v kuse, a pak mám chvíli pauzu a pak musím znova no, bohužel

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1737
10.1.20 09:17

@Beatboo tak zodac neni kortikoid :) a tu masticku bych zkusila vysadit a mazat to kokosovym olejem…ten jediny mi pomohl na alergicky ekzem. Jen pozor, maze se na vlhkou kuzi :) a nejlepsi je raw kokosovy olej

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
230
10.1.20 09:38

3× denně je málo. Zkus si sama pít a chodit na WC jen 3. A ve stáří tuplem. Lidí myslete :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10669
10.1.20 09:47

@Beatboo můj kokr měl také písek v moci. Granule pomohly, držím pěsti. Taky chudák nevydržel s curanim

Příspěvek upraven 10.01.20 v 09:48

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10669
10.1.20 09:48

@Danielss ale je v tom procházka, takže klid. Taky jdu se psy třikrát ven, někdy čtyřikrát. Ale hd v tom procházka až tři hodiny

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama