Počůrávání se ve 3 letech

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ajinac
Stálice 89 příspěvků 26.11.18 18:50
Počůrávání se ve 3 letech

Ahoj maminky, jdu si k vám pro radu, jelikož si s manželem už nevíme rady. Dceři jsou 3 roky, přes třičtvrtě roku chodila už krásně na záchod čůrat i kakat. Nyní cca 3 týdny se nám stává, že nám řekne, že chce čůrat, ale než dojdeme na záchod, má už učurnuté nebo to pustí úplně a ani neřekne. Několikrát se jí ptáme, zda se ji nechce čůrat, odpoví ne a stejně je do pár minut počůraná. Nesli jsme i moč k dr a vše v pořádku.
Má nyní období vzdoru, tak nás napadlo, zda to není její truc. Do školky zatím nechodí, takže změnou to není. Setkal jste se prosím někdo s tím?

Reakce:
ngauruhoe
Ukecaná baba ;) 1019 příspěvků 26.11.18 18:56

Já myslím, že to je takové období. Prostě to zvládnutí na nočník/ záchod už není pro ni tak úžasný úspěch, tak už se na to nesoustředí. Prošly si tím všechny mé tři děti. Nedělej z toho kovbojku, můžete to vždy spolu uklidit a v klidu vysvětlit, že by to měla stihnout a dát tomu čas. Popřípadě ještě pořád chválit, když to zvládne.

Ou
Kelišová 5462 příspěvků 26.11.18 19:02

Ne- rozhodně to není vědomý truc. Netrestejte ji za to, pokud to má neurotický původ, tak trestáním, křikem, výčitkami a jiným negativním rámováním toho, že se trošku vrátila ve vývoji to celé jen zhoršíte.

Prostě se něco děje v rámci vývoje dítěte a prostě se na chviličku ve vnímání potřeby čůrat vrátila na zpátek.

Je potřeba dát jí čas aby se to zase ustálilo. Určitě ji nevracejte plenky, ale zachovejte klid i když se stane nehoda, ptejte se jí - ale v okamžiku kdy se jí zeptáte, tak nesmí být zaujatá hrou, nebo něčím jiným, je potřeba aby byla v klidu a měla chvilku si všimnout co se s ní děje.

Při čůrání, ideálně při každém, trénujte zadržování a pouštění - nejlépe formou hry. Tedy chcete aby sama vědomě na záchodě či nočníku čurala, zastavila čurání a zase to pustila - ideálně opakovaně.

Pomáhá se tak posilovat nerovové spojení svěračů s mozkem . Což je to, co je teď potřeba nejvíc.

Pokud se jí stávají nehody i v noci, tak je potřeba po 18 hodině nepít (a pití, které by jinak vypila večer do ní nalít během celého dne), nevečeřet polévky a kaše, ale spíše „sušší“ večeře a před spaním důkladně dohlédnout na to, aby se šla vyčůrat.

důležité je nepanikařit, neztrácet trpělivost a počkat, až to zase dožene. Není to její vina a už vůbec ne vzdor.

PenelopaW
Kecalka 434 příspěvků 4 inzeráty 26.11.18 19:02

My tohle měli u syna, ale po nástupu do školky a narození sourozence. Nemohlo u vás dojít ještě k nějaké změně, se kterou se vyrovnávala? Přiznám se, že nejsem odborník, takže mne napadá ještě „klidnější“ vysvětlení, že to je prostě nějaké přechodné období, že těch 3/4 roku zvládala dobře, ale ještě stejně nebyla úplně zralá, a k úplnému bezplenkování se teprve musí propracovat. U doktorky bych se ještě zkusila přeptat na nějaké vyšetření, jestli ten problém není fyziologický, a pak se soustředila na ty možné psychické příčiny. Jestli se teď vymezuje, tak to může být dané opravdu tím. Nebo je třeba tak zabraná do činnosti, že nutkání na čůrání nevnímá, a pak to prostě pustí (takhle to měl často syn). Zkusila bych vysledovat, v jakých situacích se to stává nejčastěji, jestli to má nějaké společného jmenovatele (zabrání se do hry, vzdor, …). A samozřejmě za každé vyčůrání bez nehody chválit a motivovat, aby ji pořád bavilo na záchod chodit… Tak snad na něco přijdete ;) .

Bebuše
Echt Kelišová 7907 příspěvků 26.11.18 19:11

Obě dcery měly tohle „období“. Prostě se na to přestaly soustředit, protože už to zvládly. Trvalo to vždy několik měsíců a zase jak mávnutím kouzelného proutku bez problémů… Jestli si dobře pamatuji, do 7 let dozrává vylucovací soustava. Stačí malé nachlazení, prochladnutí a už nestíhají ;)

medunka23
Kelišová 7151 příspěvků 26.11.18 19:18

Takhle to měly obě moje dcery, u starší mě to prekvapilo a to hodně, ta byla přes den bez plinky hodně brzy, ale pak se narodila mladší a starší začala chodit do školky kde se jí ale strašně líbilo, takže jsem si to nespojila. Ale srovnalo se to samo, hlavně tím, že jakmile mladší nebyla tolik závislá na kojení, dělaly jsme si holcici odpoledne, mladší hlidal muž ana já podnikla něco pouze se starší.
U mladší mě to nezaskocilo, začala chodit na 2 dny v týdnu do školky a zezacatku ač se jí tam líbilo par nehod bylo, ale i učitelky říkaly že je to pro ní velká změna a přestane to. A taky že prestalo, občas si špatně stáhne kalhoty a pocura si je, ale dojde na zachod včas.
Buď v klidu, zatím mi tvrdila jen jedna známá, že jak sebrali plinku, tak dítě bylo bez nehody, jinak všechny co znám, tak tyse nehody měly.

Uju
Kelišová 6532 příspěvků 26.11.18 19:31

Já se s tím tedy nesetkala,ale moje starší dcera trpí dost často záněty ledvin,měla stavy (při přistydnutí), že z ničeho nic najednou musela a nedoběhla. Přitom rýma nebo nějaká viróza na ni vidět nebyla :nevim: ,ale po přeléčení ATB to bylo najednou v pořádku -doktorka nám tenkrát říkala(je to cca 5let zpět), že je prostě chabrus na moč. cesty a ty to chytají jako první a tohle je jejich reake.

Hanka Adamov
Stálice 66 příspěvků 26.11.18 19:40

Ahoj, u nás je to momentálně stejné, ale já na dceři úplně vidím, že má plno jiných starostí, než si hlídat čůrání, proto často běží na poslední chvíli a občas zkrátka jde kapka i do kalhotek. K tomu jako bonus občas zkouší po čůrání, jestli ještě nějaká kapka by nešla… a ejhle, většinou šla… a to podotýkám zkouší už oblečená :roll:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Vánoce ve špitále! Třešničková zůstává v Istanbulu, návrat domů je v nedohlednu

Youtuberka Týnuš Třešničková (23) zažije patrně nejsmutnější vánoční svátky... číst dále >

Nemá ruku a chce 63 milionů korun! Za dublérku Milly Jovovich se modlí i Milla

Přežila skoro vlastní smrt, teď žádá odškodné! Krásná kaskadérka Olivia... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Odbornice: Neslaďte, omezte bílou mouku. Cukry mohou za většinu nemocí

Sacharidů jíme v nejrůznější podobě moc, tvrdí Margit Slimáková. „Není třeba... číst dále >