Počurávání se ve školce. Už nevím, co s tím

83
15.10.19 15:42

Počurávání se ve školce. Už nevím, co s tím

Ach jo, jsem v koncích a jdu si potupně pro radu na tento web. (Omlouvam se, ale vždy mi tyhle mimi weby spíš přišly k smíchu. Teď už je asi chápu :D )
Mám čtyřletého a velice šikovného a užvaněného klučinu. Který má velký problém. Pomočuje se ve školce při spinkání. A to opravdu často. Dokonce už tak často, že školce skoro každý den peru povlečení. :roll:
Doma se mu to nikdy (tedy když nepočítám ty začátky bez plínek) nepovedlo a vždy, když se mu chtělo a spal, tak vstal a došel si na záchod. Učitelky ho vždy těsně před spaním vyženou na záchod se vyčurat (takže by člověk řekl, ze už v břiše nic mít nemůže) a on se počurá i tak. A není to par kapiček on je vždy totálně durch.
Už nevím, co s nim. Nepřijde mi, ze do školky chodi nerad. Když byl nemocný, dokonce se tam i těšil. Jediný je to, ze se mu ráno špatně vstává. Už od učitelek slýchám, že bych ho tam neměla nechávat spat. No jo, ale po obědě pro nej nemá kdo dojít. Takže ví někdo, jak to řešit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11783
15.10.19 15:45

No tak v břiše určitě toho bude mít dost, protože obědvá polévku, nakonec mají ještě čaj, takže tekutin dost a to, že se jde vyčůrat před spaním mu nepomůže. Nechápu, že pereš povlečení ty…u nás se to pere ve školce a taky jsme měli experty, kteří čůrali denně :mrgreen:. Řešila bych to s dětským doktorem, ten ti poradí a třeba pošle na nějaké vyšetření. V noci doma se ti nepočůrá?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
83
15.10.19 15:49
@Monchichik
@Monchichik píše:
No tak v břiše určitě toho bude mít dost, protože obědvá polévku, nakonec mají ještě čaj, takže tekutin dost a to, že se jde vyčůrat před spaním mu nepomůže. Nechápu, že pereš povlečení ty…u nás se to pere ve školce a taky jsme měli experty, kteří čůrali denně :mrgreen:. Řešila bych to s dětským doktorem, ten ti poradí a třeba pošle na nějaké vyšetření. V noci doma se ti nepočůrá?

Doma ani kapka. Nedělá to. Ze spaní se doma nepočůrá. A ano, Peru jim to já, když se počůrá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1528
15.10.19 15:55

@Camino Ahoj, já jsem měla s malou to samé. Ve školce se jí libilo, nemocná nebyla, doma se při odpoledním spaní nepočůrala. Bylo jí kolem 3,5, když to začalo. Předtím se jí to ve školce nestávalo (třičtvrtě roku bez nehody).
Jediná výhoda u nás, že jsem měla velkou podporu učitelek. Říkaly, že je to psychické. Také se jí snažily dát před spaním vyčůrat, ale to moc nezabíralo. Pak vykoumaly, že se počůrá až po nějaké době, tak jí začaly budit dřív než ostatní děti. To celkem pomohlo. No a nakonec to samo přestalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11360
15.10.19 15:55

Pokud se to doma neděje, tak na vině bude stres ve školce. To ty prostě neovlivníš, to je v rukách učitelky.

Jinak teda ve většině školek děti během poledního klidu nemusí spát, můžou si tiše někde malovat, nebo jim jedna z učitelek čte pohádku.

Jenže to by pro ně znamenalo kratší pauzu na kafe…

Hlasovala bych za nalezení nějaké přívětivější školky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1528
15.10.19 15:56

@Monchichik v naší školce si také pereme povlečení samy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
83
15.10.19 15:57
@Ou
@Ou píše:
Pokud se to doma neděje, tak na vině bude stres ve školce. To ty prostě neovlivníš, to je v rukách učitelky.

Jinak teda ve většině školek děti během poledního klidu nemusí spát, můžou si tiše někde malovat, nebo jim jedna z učitelek čte pohádku.

Jenže to by pro ně znamenalo kratší pauzu na kafe…

Hlasovala bych za nalezení nějaké přívětivější školky.

Tady je taky spat nenutí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11783
15.10.19 16:06

@jary1 tak to jsem fakt ještě neslyšela…u nás se to pere ve školce, i kdyby se jich počůralo x denně…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15881
15.10.19 16:06

Ahoj, taky mame to same a to už podruhé. Pred dvěmi lety jsem resila starsiho syna a ted řeším nejmladšího. Nejstarší se nikdy nepocural.
Doma se mi kluci ani po 2hod spanku poo nepočurali. Syn mel tri ted v zari a skolce peru taky temer denne. Kdyz jsem to resila se starsim, doktor mi tenkrát rekl, ze dítě dostane do tela behem oběda kolem pul litra tekutin. Polevka, salat/kompot a caj, u nas si ještě čistí zuby, nedelam si iluze ze se znovu nenapije. Ve skolce piti pořád k dispozici voda/sladlyky caj. Doma mi behem obeda temer nepije max 100ml, napil se vždy az po vyspani.
Starsi syn se přestal pocuravat az po novem roce a kolem listopadu zacalo byt i vice úspěšných dnu. S ucitelkama jsme domluvená, ze mu davaji mene piti behem obeda, jde curat pred spaním, po precteni pohadky ho znovu vyzenou curat (vetsinou znovu cura), když se behem spani začne vrtet, hned startují ze půjde curat… ale i tak je treba po hodině spanku durch… nezbývá nez čekat az to přejde. Ucitelky to naštěstí moc neřeší, porad rikaji ze to prejde, nemam se na nej zlobit. Pocurani přejít a suchy den chválit opravdu hodne.. u staršího syna to fakt casem přešlo. Ale je to o nervy. Sama chodím do skolky se staženým zaludkem, jestli zase bude balicek… vnitřně jsem z toho na nervy. :oops:
Snad to brzo přejde.

A ano taky školce peru ja. Skolka nema vlastní prádelnu, 1× 14dni vozi prádlo do prádelny na oprani, nemají kde to tam oprat a 14dni to tam nebudou skladovat. Do skolky jsem přinesla neprocuravaci prosteradlo a oprat pyzamo a lozni je to poslední co me trápí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15881
15.10.19 16:09

@Ou u nas musi ležet všechny deti. Predskolaci po precteni pohádky vstávají a delaji predskolni aktivity a ukoly. Mladsi musi lezet/spat. Bez rozdílu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11360
15.10.19 16:21

@Camino tak v čem je problém? Tak ať zůstává ve školce a po obědě nespí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11783
15.10.19 16:25

@Ou no tak to fakt není o kratší pauze na kafe…u nás spát nemusí, ale musí ležet, protože potichu si malovat třeba hodinu fakt ty děti nevydrží, budí ty, co spí a do jiné místnosti jít nemůžou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12745
15.10.19 16:29

Pokud to doma nedela, tak je to psychicke. Ono jestli z toho delaji ty ucitelky takovou vedu, ze ti rikaji, at ho driv vyzvedvaas, davaji ti snad jeste pred nim (??) pocurane povleceni na vyprani…z toho by se pocural snad i dospeli :D chci rict, ze problem je jen v rukou ucitelek. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15881
15.10.19 16:45

Ja si nemyslim, ze to musi byt vzdy psychické. Ucitleky mi říkají, že ho maji uloženého přímo u sebe a i kdyby se kolem nej střílelo nic ho nevzbudi.. On se ani nepohne, ani nezavrti, prostě tvrde spi a pustí to. Doma se to nestane, protože mu piti behem obeda omezuji. Je mi jasné, ze pokud do sebe dostane pul litra tekutin asi to nevydrzi, protože se nevzbudi.
Syn chodí do skolky rad. Ucitelky z toho vedu nedelaji, já se snažím pred nim taky ne, ale to je obcas těžké. Jediny kdo z toho ma žaludeční problémy, stres a nervy jsem ja. To ze to musím oprat (díky bohu za susicku), čert to vem, ale ten balicek u nasi skříňky, psychicky me to nici.
Ale doufam ze to prejde tak jak u staršího syna. Muzu byt rada ze alespon chodí do skolky rad a libi se mu tam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22512
15.10.19 17:04

@Camino Jestli ě to uklidníé, dneska se ve školce počural muj skoro 6letý syn :nevim: :zed: Nejspíš hodně tvrdě usnul nemohli ho vzbudit - byli dnes několik km na pochodáku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama