Počůrávaní u 2letého dítěte

8.11.19 03:52

Počůravani u 2leteho ditete

Dobry den, moc prosim o vase zkusenosti.maly ma 27mes. Uz 4 mesice je bez plenek jen na noc z toho 3 mesice s mym davanim na nocnik krasne chodil curat. v noci zadna nehoda. cista plenka. jenze ted posl. mesic prestal davat veskere signaly bud rikal čšš-ze se mu chce nebo si na nej šahal. ale ted vubec a furt se pocurava ani nerekne ze je proste nic.aj v noci procurana plenka.je zdravy. myslite ze je to obdobi? ze to zas přejde?
je fakt ze kazdou nedeli chodi k tatkovi pak je se mnou a on mu furt cpe plenku pac se mu nechce za nim litat.ne domluva s nim neni.
Ale zajima me jestli je to treba jen obdobim kdy se mu nechce…?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3108
8.11.19 06:14

Taky jsme to doma tak meli.. Nekdy po druhych narozeninach uz hezky chodila na nocnik a pak se najednou zacala pocuravat vsude, kudy chodila.. Myslim, ze jsem to tady taky resila. Nezmenilo se u vas doma neco? Nepribyl sourozenec? Hlavne mu za to nenadavej, to to jenom zhorsuje. My jsme proste na stoprocent vratili pliny, jinak by me svihlo. Uz nevim presne, ale maximálně do mesice to zase preslo a zacala si znovu rikat. A od te doby naporad.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.11.19 07:20

Nezmenilo nic prave… Jenom jak jsem psala ze maleho si bere jeho táta. Cely tyden dobre a pak v nedeli od nej plína a já mohla znovu začínat. je fakt ze maly je na me dost fixovaný. tak jestli mi to nedava timto najevo pac u nej ani cely den nic nejí. a pak u me s tim počuravanim. jakoby mi daval najevo ze se mu mam vic věnovat. No uvidim snad se to zlepši

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11852
8.11.19 08:49

Taky tak, dcerka od 22mesicu bez plen, v noci byly suche a posledni 2mesice zase pleny a tak z 80% to nedává :nevim:
Nechapu proc..ale ma ted obdobi ne a šílený vzdor, nocnik i treba nakopne, kdyz ji ho dam.. :nevim:
Je je 26mesicu..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3108
8.11.19 10:29
@caira1991 píše:
Nezmenilo nic prave… Jenom jak jsem psala ze maleho si bere jeho táta. Cely tyden dobre a pak v nedeli od nej plína a já mohla znovu začínat. je fakt ze maly je na me dost fixovaný. tak jestli mi to nedava timto najevo pac u nej ani cely den nic nejí. a pak u me s tim počuravanim. jakoby mi daval najevo ze se mu mam vic věnovat. No uvidim snad se to zlepši

Tezko říct, do hlavy mu nikdo nevidi. Muze to byt tim vikendem jinde. Nestresuj tim sebe ani jeho, vrat mu na chvili normalne pliny a pak to zacnete zase pomaličku zkoušet. Nic lepsiho nevymyslis. Je jeste malej, za chvíli na to zase prijde. Dej tomu cas a klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.11.19 11:53

Asi ano. prijde mi ze to ale dela schvalne.dnes jsem vychytala vsechno čůrání. tak je mi zas škoda mu vracet plenky.
Jenze to je tezky i kdyz ho to učim a umel to.tak stejne mu v nedeli vzdy tu plenku dají. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11288
8.11.19 12:27
@caira1991 píše:
Asi ano. prijde mi ze to ale dela schvalne.dnes jsem vychytala vsechno čůrání. tak je mi zas škoda mu vracet plenky.
Jenze to je tezky i kdyz ho to učim a umel to.tak stejne mu v nedeli vzdy tu plenku dají. :(

Ne, malý batole nic takovýho schválně dělat neumí. Prostě z nějakého důvodu je mozek zaměstnaný něčím jiným a tak hol zapomněl co už sice zvládal, ale ještě to nebylo vryté dostatečně hluboko.

Zejména, pokud jaksi k tomu máte spory s jeho otcem a panuje okolo toho napětí. (samozřejmě že to dítě vnímá. I to co popíráš sama před sebou).

Takže prostě vydrž, holt mu dávej na noc plenku a rozhodně ho netrestej, je to zcela mimo jeho možnost kontroly, ale pečlivě chval za to když si řekne, že chce čůrat. Případně můžete trénovat čůrání na cíl, a přerušování a pouštění moči při čůrání - posiluje to nervová spojení mezi svěrači a mozkem a pomáhá to lepší kontrole.

Časem si zase řekne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.11.19 12:31

Super. mockrat dekuji.jako kazdopadne ho moc chvalim kdyz se vyčůrá. je pravda že nejak musím lépe zvládat stres a vše kolem.
Kazdopadne dekuji za rady. :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.11.19 14:09

Můj syn taky dával náznaky, já ho odchytávala a byla šťastná, jak se mi to daří. Potom s tím přestal, čůral, jak se mu zachtělo, klidně i menší louzičky po chvilce a fakt jsem měla pocit, že to dělal schválně. Všichni dávali nefungující rady, všichni chytří jak rádia, nejvíc mě mrzely reakce prarodičů (posmívání, nadávání, výhružky, že dostane na zadek), snad všechny děti už si v jeho věku říkaly. Bylo to strašně náročné období, silný nápor na MOJE nervy. Plínky jsem už nedala, myslela jsem, že by se jich snad nezbavil. A jednoho dne nastal zlom a začal si říkat, byli mu cca 2 roky a 9 měsíců. Nemusela jsem už hlídat náznaky a odchytávat, ale fakt si přicházel říct, ze dne na den!!! Prostě k tomu musel dozrát sám. Po té zkušenosti bych asi vrátila plínky a dala mu ještě čas.

• Nahlásit
  • Citovat
4.1.20 20:23

To je ještě dobrý, já se počůraval ještě ve 12

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1136
4.1.20 20:28

Takto velké dítě už by podle mě mělo umět samo si říct o vykonání potřeby, ale chápu, že je to kus od kusu. Schválně to asi neděla, ale celkově bych s odstrańováním plen začala mnohem dřív :nevim:. Teď asi nezbyde, než to vydržet, chválit a doufat, že to brzy přestane.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.1.20 04:28

Pocuravani

Dobrý den, mám 2,5 leteho syna,, na začátku jsme měli problémy s nocnikem j než na to vše přišel kam má chodit a naučil se i s kakanim kam má, chodil i na velkej zachod sám. Ale najednou přišlo období a začal se pocuravat i na gauč tak jsem musela mu dat zas plenku a začínali jsme zas od začátku. S curanim jsme se to naučili kam má někdy si řekne sám ze chce curat ale ptám se ho i jestli nechce curat ale s kakanim máme problémy, a už si nevim rady. Než aby si došel na nocnik kam má tak to pustí do slipu občas to i stihnu ze ho posadim na nocnik nebo na velkej zachod. Kolikrát se ho ptám kam se kaka a on vi kam i ukáže mi to ale proste tam nejde a dá to slipu nebo do tepláků. Už nevim co stim, poradíte mi prosím. Dekuji předem za rady a odpovědi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama