Počůrávání v noci ve 3,5 letech

19.11.19 00:23

Počůrávání v noci ve 3,5 letech

Moje malá Monička ve svých 2,5 roků přestala sama od sebe nosit pleny jak přes den tak i na noc.Ze začátku to občas nestihla, ale časem se vše naučila. Dlouho se mi nestalo, že by se přes den či v noci počůrala. V poslední době cca týden je vše ale jinak. Přes den se snaží nepočůrat i když se jí to občas nepovede(když je zábraná do pohádky či u hraní)Ale v noci z ničeho nic se posadí, má zavřené oči a nehýbe se. Zeptam se jí co se děje, či nepotřebuje čůrat zavřít hlavou že NE, přesto ji odnesu na nočník. Problém část vykoná v posteli a zbylou část do nočníku. Má někdo z vás s tímto zkušenosti? Přemýšlím zda jen třeba zrovna tvrdě nespala a prostě se neprobudila nebo zda nenastydla.Zda to nemám začít řešit s Mudr…Předem vám děkuji za váš názor či radu…přeji hezký večer tedy brzký ráno…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

661
19.11.19 00:50

@Mončičák89
Asi bych neřešila hned s nějakým doktorem. Dětem se to všechno mění. Na všechno potřebují svůj klid a čas.
Taky se to bylo u nás nahoru a dolů. Měsíc v noci klid a najednou ob den v noci počůraná.
Neřešila jsem, jen jsem převlíkla a za čas se to zase ustálilo. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.11.19 04:06

@babice

Myslíte??Je to moje první dítě, které jsem měla ve 20 letech…Vím, že to někdy přeháním s tou péčí apod…,ale mám jen strach, abych popřípadě něco nezanedbala…Celá moje rodina říká, že je to od psychiky(stres v domácnosti, špatné sny, hádky a dost velký rozchod před 3 lety s jejím otcem apod…)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.11.19 05:43

Myslim si že když se na to zeptáte doktora nic tim neztratíte může byt i pristydla mxslim si ze za zeptáni nic nedáte :blush:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24857
19.11.19 08:40

I 5tilete dite se muze obcas v noci pocurat, stane se. Pokud se pocurava vicekrat tydne, dala bych jeste plinu. Aspon pres zimu. Oni se odkopou, zada holy a pocuraj se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33080
19.11.19 08:43

Na ten věk je to úplně normální. Hlavně do před dítětem neřešte nahlas. Ať si nemyslí, že je něco špatně, že je špatné. Doktora se zeptat můžete, ale já sama k tomu nevidím důvod. Zbytečný stres pro dítě…pokud tedy není nastydlé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
661
19.11.19 09:48

@Mončičák89
Na děti působí hodně věcí, stres určitě vycítí, ale říkáte, že to bylo před 3 lety. Pokud je teď vše v pořádku, spíš bych ji povzbuzovala, pochválila za to, že se vyčůrala na nočník a pokud se nezadaří, nehrotila bych. Je ještě maličká a všechno se učí. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
10691
19.11.19 13:32

S dcerkou to nijak extra neřeš - není to její chyba a nemá jak to ovlivnit.

1. odnes čerstvou ranní moč k pediatrovi na rozbor, jen kvůli vyloučení infekce.
2. trošku proměń pitný režim - těch cca 1 litr tekutin ať vypije po skleničkách přes den a tak 3 hodiny před spaním už by pít neměla a určitě by neměla mít k večeři polívky a kaše, spíš něco „suchého“ - tedy pečivo, nebo normální jídlo. Večer je potřeba aby opravdu zašla na záchod se pořádně vyčůrat.
3. pokud se probouzí pravidelně určitý čas od usnutí a bude to trvat i po změně režimu na „suchý“, tak si nařiď budíka a prostě ji vzbuď tak 10 minut před tím, než se normálně posadí a začne čůrat a dej ji na nočník.
Přes den ji taky posílej pravidelně se vyčůrat, i když řekne že nechce.

No a ty si najdi psychoterapeuta/ku a párkrát tam zajdi srovnat si vlastní strachy, aby se ti podařilo co nejdřív vrátit domů pohodu. Rozchod a hádky samozřejmě můžou vést k tomu, že se díte zase začne pomočovat. COž není porucha dítěte, ale reakce na porouchané okolí. Takže řešením je dát do klidu a pohody co nejdřív sebe.

Neboj, to půjde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama