Podání léků dítěti v dětské skupině

Anonymní
25.5.20 08:52

Podání léků dítěti v dětské skupině

Holky, jak se to řeší ve školkách u vás. Dnes šla dcera do školky, je alergik a lektorka mi její léky na alergii hned ve dveřích vrátila do ruky, že je nesmí podávat. Jde o kapky do očí a nosu. Nechce ani potvrzení od lékaře, ani moji plnou moc… prý když lék dítě potřebuje, musí jej přijet aplikovat rodič. Jsem 50 km od školky v práci a jako sbalit se a jet dítěti stříknout sprej do nosu, to si fakt nemůžu dovolit. U sebe je mít nesmí, sama si je aplikovat nesmí… Jsem úplně vynervovaná, holka bude smrkat, z očí ji poteče…jak to mám řešit?
Prosím anonym, jinak smazat…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3846
25.5.20 09:04

Nedavat dite do skolky? Dat do nejake soukrome, kde to nebudou resit? Jinak mas smulu, ucitelky opravdu leky podavat nesmi. Ony za to nemuzou, nevymyslely si to, proste nesmi. Tak ji to dej ty rano v šatně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3504
25.5.20 09:12

Nechapu cemu se divis, nesmi, tak nesmi. Tak silného alergika v téhle dobe davat do skolky, to jsi teda odvážna, ale kdyz to nejde jinak… divim se ze ti ji vubec vezmou, ted se vse hrozne hlida, kamaradce vrátili smrkajici dite

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2417
25.5.20 09:14

Ano, nesmí se to. Zkonzultovat s alergologem zda nejsou nějaké systémové léky bez nutnosti spreje?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
536
25.5.20 09:18

Podání léků ve školce není jen tak (i když záleží hodně na přístupu dané školky), ale u nás ve školce to chodí tak, že rodič musí vyplnit formulář, kde rodič napíše název léků, přesné dávkování a je tam i vyjádření lékaře. A tu žádost musí schválit ředitelka. Ale dá se říct, že se jedná jen o léky, bez kterých by dítě bylo ohroženo na životě. Ale když se jednalo třeba o ten sprej do nosu, tak jsme se vždy „potají“ dohodli s rodiči, správně by se to ale opravdu nemělo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.5.20 09:30

Zakl:
@Kaileee Je to alergie, není to astma, kdy se dítě dusí…Žije s tím od malinka (teď 5 let). Právě po podání léků má hned po problémech. A jinou možnost nemám, dát ji ke známé a platit hlídání - ale ta má 3 děti a doma blázinec - to raději do skupiny, kde mají program a je jich fakt málo…
Spíš mě zajímalo, jestli to mají někde ve školkách, nebo jak se to řeší…Když má někdo brát pravidelně třeba léky na srdce, nebo jinou vážnější nemoc…To kvůli tomu sedí dítě doma, nebo rodič nechodí do práce, aby byl k dispozici aplikovat lék?
Díky za reakce..

• Nahlásit
  • Citovat
121
25.5.20 09:41

U nas v soukrome skolce take leky podavat odmitaji a ja se jim nedivim - odpovednost, rizika atd.
Neni moznost nejakeho leku, ktery se poda rano a pak az po skolce?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1098
25.5.20 12:08

Nesmi. Bohužel. Pouze pokud byste donesla papír od lekare o nutnosti podávání, kde je napsáno kdy, jak, za jakých podmínek atd.0

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3565
25.5.20 12:57

A jake ma davkovaci schema? Co je to.za leky konkretne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama