Podání tekutého léku v 10 m.

2318
26.10.05 14:35

Podání tekutého léku v 10 m.

Ahoj,

syn začal kašlat a doktorka nám předepsala nějaký sirup. Mám mu 2× denně podat 2,5 ml. V lékárně mi poradili, abych si koupila stříkačku kvůli přesnému odměření. Tak jsem doma natáhla potřebné množství a pomalu to stříkala synovi do pusy. Měl ji u toho zavřenou. Počkal si, až měl všechno v puse a pak to se zhnuseným obličejem všechno vypustil na své tričko a dokonce pak vyplivl i čaj, kterým to měl zapít. Poradíte, jak na něj? Z lžičky si to asi taky nevezme…

Díky moc
Lasička a Matýsek 10 m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

107
26.10.05 15:06

Ahoj,zkus to dat na tu lzicku.Kdyz ji vsunes daleko do pusinky, skoro az na konec jazyku,tak by to mel spolknout.Udelej to sup sup, a uvidis,ze si to ani neuvedomi.Bubo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
26.10.05 15:52

Ahoj Lasičko,
sirupy odměřuju pipetkou z Nurofenu, stříkačka poslouží stejně. Z té pipetky to pak po částech pouštím na lžičku a „nenápadně“ šoupnu do pusinky. Těch 2,5 ml dávám ročnímu Vítkovi na dvakrát, sice se šklebí, ale než stihne prskat, má to spolknuté. Jak píše Bubo, dozadu na jazyk, aby musel hned polknout.
Přejeme, aby tyto procedury nebyly už zapotřebí!
Katka

• Nahlásit
  • Citovat
2114
26.10.05 16:00

Ahoj, nedavno sme meli s podanim leku na kasel stejny problem, po podani lzickou uz si do pusy nenechala dat nic jineho(ani caj z flasky 8O ), vyresila sem to tim ze sem zasla do lekarny a koupila na kasel sirup Silomat(je chutny) takze ted uz problem nemame. Sany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Radina
26.10.05 16:10

Stříkačkou je nejlepší dát sirup dozadu do pusinky z vnější strany zubů = mezi tvářičku a dáseň. Odtud se to špatně plivá a když u toho leží, je to skoro nemožné. U nás je to jediný způsob jak do Bětky dostanu léky. Když to dáš stříkačkou dozadu na jazyk může se začít dávit.

• Nahlásit
  • Citovat
6545
26.10.05 17:22

Doporučuju nějak zkusit třeba i dítě rozesmát a jak bylo psáno, je lepší to stříknout na několik etap. Jediné, co do malé dostanu bez problémů, je Nurofen, ten jí chutná, jinak to je boj. A nejlíp být rychlá. V nejhorším jsem musela malou sevřít nohama a jednou rukou otevřít pusu:(
GaB

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
26.10.05 19:29

Děkuju za odpovědi. Večerní dávku jsem zkoušela dávat po troškách na lžičce dozadu do pusy. Myslím, že minimálně polovinu Mates vyplivnul. Pak jsem pokračovala se stříkačkou v leže, ale bude to boj. Nemám šanci ho sama držet a ještě se mu trefovat stříkačkou na správná místa. Snad to s manželem zvládnem líp :-)

L. + M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
379
27.10.05 11:52

sirup proti kasli?a co treba takova antibiotika?:-)ja jsem s malym taky bojovala,mel v 10 mesicich zanet prudusek a on jak citil,ze to je lek,tak pusu neotevrel.
ja jsem mu leky davala treba do presnidavky nebo bileho jogurtu,aby necitil ten pach.
strikackou jsem to tedy nokdy nezkousela,malej by u toho stejnak nespolupracoval

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
172
27.10.05 14:14

Teda my ted podavame antibiotika. Podle meho nazoru to chutna docela dobre. Do ted Vitek - 11m ,jedl vse ze lzicky absolutne dobrovolne. At to bylo zelezo s D vitaminem nebo panadol baby sirup. Antibiotika mu vleju z odmerky v leze na zadech skoro az do krku. Okamzite to polyka. Musim mu drzet ruce. Je to hruza. Hned musim i zacit kojit, jinak by to vyzvracel. Take jsme dostali neco nechutneho na kasel. To vyzvraci i kdyz to spolkne. Hruza. Takze lek na kasel uz nedostava, protze by byl akorat tak dehydrovany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
142
29.10.05 23:25

Matěj bral na kašel Hedelix. Sirup mu docela chutnal.Měl k tomu nějaké homeopatické kuličky a ty spolkl jen pokud jsem je dala na lžičku s tím sirupem. Samotné je vyplivoval. Jinak se mi osvědčila taková odměrka na léky zakončená dudlíkem. Lék jsem dolila čajem a Matěj to vysosal. Je tedy pravda, že se vrhá na dudlík ať je v láhvy cokoli.
Jinak mě bohužel nic nenapadá.
Každopádně držím palečky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
30.10.05 16:17

Tak jsem na to konečně asi přišla. Jak tady někdo radil, natáhnu do stříkačky sirup, položím si Matýska na záda hlavou ke mně (jako by byl na kosmetice :-)), strčím mu stříkačku hodně dozadu, ale na stranu k tváři a vypustím sirup. Sice se mu pokaždé podaří trošku vyplivnout, ale většinu spolkne.

L. + M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
409
12.11.05 21:40

Asi před dvěma týdny jsem přemýšlela, jak dostanu sirup proti kašli do 5,5 měsíčního plně kojeného miminka. Nejdříve jsem zkusila tu nejjednodušší variantu - dala jsem malého do lehátka, nalila 2,5 ml na přiloženou lžičku a šoupla mu to do pusiny a pomalu vylila dozadu na jazyk. Přitom jsem se na něj smála a dělala jako že se nic vyjímečného neděje. Vykulil oči, ale spolikal to a ještě olízl s chutí lžičku:-)) Další dny to bylo taky v pohodě, akorát jednou se trochu zakuckal, asi mu to sjelo i do té nepravé trubky:-)) Toť moje zkušenost s Hedelixem, který mně osobně taky chutná:-))
evitka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama