Podařilo se někomu otěhotnět s endometriózou přirozeně?

191
4.8.20 15:39

Podařilo se někomu otěhotnět s endometriózou přirozeně?

Ahoj, už je to skoro rok a půl co se snažíme o miminko. Po změně gynekologa mi byla diagnostikována endometrióza, potvrzené dvě endo cysty na levém vaječníku a zřejmě mnoho ložisek. Momentálně čekám na termín laparoskopie. Podařilo se někomu i takto otěhotnět přirozeně po delší době?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1332
4.8.20 16:06

Sice po delší době, ale ano.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13305
4.8.20 16:09

@Monička43 ano, po skoro 3letech, 4 laparo operacich a pul roku na vissane jsem otěhotněla přirozeně. Jo dle poslední laparky endo 4.stupne v cele dutině břišní, všude srusty a tak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.8.20 16:09

@Monička43 ahoj, nam to kvuli endometrioze dlouho neslo (8 let)… Nechtela jsem IVF, neuznavam to. Tak jsme zacali premyslet o adopci a zajimat se o to. Mezitim mi gynekolog nabidnul takovou posledni moznost, co by slo zkusit. Slo o hormonalni lecbu, neco jako restart cyklu. V podstate umele vyvolani menopauzy a opetovne nastartovani cyklu. Tim, ze jsem byla uz nastavena na adopci, sla jsem do toho, nemela jsem co ztratit. Po opetovnem vyvolani cyklu jsem hned dalsi mesic otehotnela, prispela urcite i psychika, ze jsem to uz tak nehrotila a spis se zajimala o tu adopci. Mame uz 3 deti, to prvni tehotenstvi vse zlepsilo a pak uz slo vzdy otehotnet vicemene hned (do 4 mesicu snazeni). Takze lze to, ale nekdy tomu treba pomoct. Mam ale kamaradku, co otehotnela pres endometriozu bez lecby do roka snazeni, takze to hodne zalezi na konkretnim stavu…a urcite i na psychice. Drzim palce :wink:

• Citovat
  • Nahlásit
61
4.8.20 21:08

U nas dva roky snazeni bez uspechu, take endocysta a cetna loziska. Nasledovala laparka, umely prechod a ted jdeme do IVF.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
191
5.8.20 13:19

No holky, vzal tohle přesně jsem slyšet nechtěla :,( :,( :,( tak trochu doufám že to po laparo půjde :( přemýšlím ještě, jestli po operaci přistoupit na hormonální léčbou, nebo se začít snažit co nejdříve

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61
5.8.20 18:12

Ja uz nemam silu cekat na to, ze to klapne prirozene a navic mam velke bolesti s endom.,takze proto to IVF.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.8.20 22:32

@Monička43 urcite bych zkusila ten umely prechod, hlavne je super myslet na to, ze jsou jeste moznosti, proste neni to vycerpani posledni moznosti, chapes, jak to mzslim…tedy laparo a po nem furt moznost hormonapni lecby, nebo ruzne bylinky a treba obdobi bez lecby, kdy ai cistis telo a das se do pohody, dovolena…je fajn proste mit v hlave ruzne moznosto a zvazit ruznou cestu, treba i tu adopci…a ono fak ta psychika udela doat, i kdyz tohle je jasny zdravotni problem. Zalezi i na veku, my se zacali brzy snazit o mimco (ve 25 letech), takze jsme meli cca 15 l-20 let na nejakou nadeji.

• Citovat
  • Nahlásit
191
7.8.20 23:31

@Tlachapoud jak dlouho se snažíte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
191
7.8.20 23:34
@Anonymní píše:
@Monička43 urcite bych zkusila ten umely prechod, hlavne je super myslet na to, ze jsou jeste moznosti, proste neni to vycerpani posledni moznosti, chapes, jak to mzslim…tedy laparo a po nem furt moznost hormonapni lecby, nebo ruzne bylinky a treba obdobi bez lecby, kdy ai cistis telo a das se do pohody, dovolena…je fajn proste mit v hlave ruzne moznosto a zvazit ruznou cestu, treba i tu adopci…a ono fak ta psychika udela doat, i kdyz tohle je jasny zdravotni problem. Zalezi i na veku, my se zacali brzy snazit o mimco (ve 25 letech), takze jsme meli cca 15 l-20 let na nejakou nadeji.

My se začali snažit ve 26. Modlím se že dnešní medicína už je na takové úrovni že o adopci uvažovat nikdy nebudu muset. :,( :,( :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61
31.8.20 09:26

@Monička43 jak jsem psala dva roky, a hned prvni ET mam pozitivni test, tak snad to vyjde :) stalo to za to jit hned na IVF a necekat po umelem prechodu na přirozené otěhotnění

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
191
1.9.20 09:43

@Tlachapoud můžu se zeptat jak dlouho jsi brala po laparo hormony ( na přechod) uvažuju jestli jít do hormonů, nebo se začít co nejdříve sněžit. A ještě, dál vám Dr po laparo nějaký čas na přirozenou cestou, nebo ivf bylo co nejdříve

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1456
1.9.20 09:51
@Monička43 píše:
Ahoj, už je to skoro rok a půl co se snažíme o miminko. Po změně gynekologa mi byla diagnostikována endometrióza, potvrzené dvě endo cysty na levém vaječníku a zřejmě mnoho ložisek. Momentálně čekám na termín laparoskopie. Podařilo se někomu i takto otěhotnět přirozeně po delší době?

Mojí sestřenici se zadařilo ve věku 38, ale asi až po pěti letech snažení.
V podstatě to klaplo až ve chvíli, kdy to už vzdali. Nechtěla dítě takhle dlouho, no nicméně ho má a je to krásná holčička :D
Jestli tě tlačí čas, resp. věk, určitě nečekej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61
1.9.20 17:19

@Monička43 Po laparo mi hned doporucil prechod a pak uz bylo na me, jestli hned IVF nebo prirozene snazeni. Rekl mi, ale ze to na přirozené ot. moc nevidi. Hormony jsem mela 3 mesice. Kazdy mesic jednu injekci dipherelinu, ta treti injekce uz byla jakoby ta prvni, co se dava pri dlouhem protokolu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63
3.9.20 21:28

@Tlachapoud a po té treti injekci je jaký postup dál. Mám dost podobny pripad jako ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama