Podařilo se někomu přesvědčit odmítače na UM a láhev?

1038
12.4.17 08:12

Podařilo se někomu přesvědčit odmítače na UM a láhev?

Ahoj všem, mám 10 týdenního kluka, plně kojeného. Kojení provází tuna obtíží. Mléka mám doslova tak tak a malej je ještě navíc u prsu línej, neklidnej, škrábe, bouchá, pouští se, no boj. Jakmile jeden den hůř piju, hůř jím, nebo se trochu stresuju, večer skoro není čím krmit, takže naše přírůstky na váze jsou dost tragické, kolikrát i jen 90 g/týden. Malej má navíc skoro jistě alergii na bílkovinu kravského mléka - po vysazení z mého jídelníčku přestala být stolice zelená a skoro zmizel ekzém - zdá se mi ale, že reaguje i na soju, vejce a trochu se bojím že i lepek - to jsem ve fázi těstování. Takže mám dietu kdy skoro nemůžu nic jíst. I když vím, že je kojení nejlepší, popravdě bych s tím ráda sekla. Nebo alespoň přikrmovala, ať máme aspoň lepší váhovej přírůstek. Ale nemůžu - malej nechce lahev. A to ani na příkrm, když má hlad!!! Zkoušela jsem všechny savičky, stříkačku, lžičku - nechce, plive, nadavuje a když už do něj stříkačkou něco dostanu, vyblindí to! Nutrilon Allergy care pro děti s ABKM je hnusně hořkej, to chápu. Ale zkoušela jsem to osladit- a ve chvíli největší krize (nikde to na mě neříkejte:) jsem zkusila i obyč Sunar s tím že když by se chytil na něj, budu to pak s NACem míchat až přejdu plně na něj- a co myslíte- stejný! Dr mi teda řekla, že to holt musím ukojit; že nám kdyžtak povolí příkrmy už ve 4 m, v nouzi i ve 3,5. Tak kojím a netěší mě to;mám i o něj strach aby se správně vyvíjel když má furt mírnej nedostatek, stresuju se že kdyby mi mlíka ještě ubylo už není žádná „záchranná brzda“. Laktační poradkyně tu byla. Poopravila techniku, krčila rameny. Nějaký nápad nebo povzbuzení?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1647
12.4.17 08:27

@Rezii taky jsem měla málo mléka a jak říkáš stres tomu nepomohl… Malej nejdřív taky láhev nechtěl, ale když po pár dnech zjistil že se líp nají tak ji přijal. Večer jsem byla úplně vycucla a mliko proste neměla, takže se nedalo nic jiného dělat. Od začátku dávám AMILK. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1647
12.4.17 08:30

@Rezii jo a kojila jsem asi 3mesice a od ukončeného 4.mesice dávám příkrmy a úplně v pohodě. Teď nám bude půl roku a už jí ze zeleniny a ovoce v podstatě všechno… Ono se to usadí, jen si musí Cvrček zvyknout na tu flašku… Teď mě napadá, že mi mudr říkala, že jsou dobrý dudlíky od medely…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1038
12.4.17 08:36
@Mimis2017 píše:
@Rezii jo a kojila jsem asi 3mesice a od ukončeného 4.mesice dávám příkrmy a úplně v pohodě. Teď nám bude půl roku a už jí ze zeleniny a ovoce v podstatě všechno… Ono se to usadí, jen si musí Cvrček zvyknout na tu flašku… Teď mě napadá, že mi mudr říkala, že jsou dobrý dudlíky od medely…

Od Medely znám a máme tu Calmu pro kojené děti- stejné. Takže si mu to pořád nabízela, pořád dělala a vylévala mléko - dokud si nevzal? Já to zkouším vždy jednou denně večer…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2586
12.4.17 08:39

Vydrž, je to boj. Taky mám dítě s alergií a sobecky jsem si nedokázala představit, že vynechám ze svého jídelníčku úplně všechno a budu jen na bramborách a mase. Vydržela jsem do 3,5 měsíce úplně a pak do 4 měsíců částečně kojit. Ale neměla jsem odmítače flašky, Nutrilon Allergy Care pije bez problémů a je to fakt hnus. Vydrž ještě měsíc a pak můžeš zkusit aspoň večer Sinlac kaši, pokud jí nebude chtít flaškou, tak na lžičku. Z

Co jsi zkusila za lahve?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2999
12.4.17 08:40

Ja te nepotesim… nepodarilo. Mladsi dcera proste nic jineho nez prso do pusy nevzala :nevim: Vyzkousela jsem desitky savicek a lahvi, kaucuk, silikon… navic s odstrikanym MM… a nic. Radsi hladovela, nez vzit neco umeleho do pusy. Na 4 mesicich musela byt 24h v nemocnici beze me a i sestry tam z ni byly zoufale, proste vydrzela hladovet nez jsem ji prisla nakrmit 8o Presla z prsa rovnou na hrnek :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2586
12.4.17 08:41

A ještě, má dudlíka?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1038
12.4.17 08:42
@Janina81 píše:
Vydrž, je to boj. Taky mám dítě s alergií a sobecky jsem si nedokázala představit, že vynechám ze svého jídelníčku úplně všechno a budu jen na bramborách a mase. Vydržela jsem do 3,5 měsíce úplně a pak do 4 měsíců částečně kojit. Ale neměla jsem odmítače flašky, Nutrilon Allergy Care pije bez problémů a je to fakt hnus. Vydrž ještě měsíc a pak můžeš zkusit aspoň večer Sinlac kaši, pokud jí nebude chtít flaškou, tak na lžičku. ZCo jsi zkusila za lahve?

Medela Calmu, Tomy Tipee, MaM první velikost a pak nějakou no name kulatou z drogerky:( Už se mi nechce utrácet, on z toho pít umí, vrhne se na to, potáhne - a když zjistí že je v tom UM, nechce. Já bohužel ale svoje neodstříkám, mám ho doslova na hraně aby mi alespoň trochu kluk rostl:(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1647
12.4.17 08:42

@Rezii používáte dudlík? Já zkoušela dudlík a když se chytil, tak jsme mu tam rychle soupli flašku… Když jsem věděla, že bude už mít hlad tak jsem mu dala dřív než se začal sám dozadovat, protože jak řval tak si flašku samozřejmě nevzal… Trvalo to asi týden… Každý večer řev, sice se pak najedl, ale nejdřív řval… No a pak si zvyknul že má večer láhev. A když už jsem neměla mliko ani přes den, tak jsem se na to vyprdla než se stresovat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1038
12.4.17 08:50
@Mimis2017 píše:
@Rezii používáte dudlík? Já zkoušela dudlík a když se chytil, tak jsme mu tam rychle soupli flašku… Když jsem věděla, že bude už mít hlad tak jsem mu dala dřív než se začal sám dozadovat, protože jak řval tak si flašku samozřejmě nevzal… Trvalo to asi týden… Každý večer řev, sice se pak najedl, ale nejdřív řval… No a pak si zvyknul že má večer láhev. A když už jsem neměla mliko ani přes den, tak jsem se na to vyprdla než se stresovat…

Nechce dudlík. Já už zkouším asi 14 dní…Z láhve se najedl jednou nějakým omylem. Nikdy předtím, nikdy potom víc než jeden lok…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1038
12.4.17 08:53

@Agrion tak to máš štěstí jestli jsi mléka měla dost- možná taky ne když jsi zkoušela těch desítky lahví. No nepotěšilas, takhle nějak to vidím já:( snad se mi nějak nebude opozdovat ve vývoji když mi málo přibírá:(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9266
12.4.17 09:20

Nabizet a nabizet a nabizet. Nenutit. Me to vzala dcera po mesici nabizeni. Tez tuna alergii a mela horkou altheru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10319
12.4.17 09:36

Mě napadá jediná finta, pokud někdy kojíš polospícího (třeba na uspání večer či během dne), zkus mu dát prso a jakmile se chytí a uklidní, nenápadně vyměn za lahvičku (ale nech ho v té poloze u prsa).
A pokud potřebuješ povzbuzení ohledně stopnutí kojení, tak naférovku říkám, že s vašimi problémy bych s tím taky sekla. Bezmléčná, bezlepková dieta i bez vajec, tak to bych byla beztak o hladu a mléko by nebylo z čeho tvořit ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2586
12.4.17 09:51
@Rezii píše:
Medela Calmu, Tomy Tipee, MaM první velikost a pak nějakou no name kulatou z drogerky:( Už se mi nechce utrácet, on z toho pít umí, vrhne se na to, potáhne - a když zjistí že je v tom UM, nechce. Já bohužel ale svoje neodstříkám, mám ho doslova na hraně aby mi alespoň trochu kluk rostl:(

Zkusila bych udělat větší dírku a dát tam hodně ředěný Sinlac. Třeba jen s jednou odměrkou Nutrilonu. Ten Sinlac je sladký, je to kukuřice. A pak třeba ten hnusný hořký Nutrilon přidávat.

Myslím, že neodmítá flašku, ale tu hořkost. Vím, že někdo to přebíjel ještě snad Glukopurem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2999
12.4.17 09:57

@Rezii Ja jsem nastesti s kojenim nemela problemy… jen jsem chtela kvuli te hospitalizaci, aby umela pit z lahve…a taky aby se nechala dat pohlidat na vic jak 2,5 hodiny… no bylo mi to houby platne :nevim: Dudlik taky nikdy nevzala… tech vyhozenejch penez :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama