Podat stížnost?

Anonymní
29.12.19 16:39

Podat stížnost?

Zdravim, chci se poradit, jestli ma cenu podavat stiznost na nemocnici a jak byste se zachovali vy. Moje babicka (70 let) byla na pperaci se strevama. Je to cca pul roku zpatky. Operace byla komplikovana ale nakonec se zdarila.. Tedy podle slov lekaru. Moje babicka mela ale po operaci s koordinaci pohybu, chodila jen s hulkou a porad si stezovala na motani hlavy. V nemocnici ji odbyli s tim, ze je to po narkoze, ze to zase bude dobry, at chodi na prochazky. Jelikoz ted mela dalsi zdrav. komplikace a jeji doktorka uz nevedela co s ni, tak ji vzala krev, udelala vysetreni a mimo jine se podivala do operacni zpravy, z ktere vypliva, ze moje babicka mela pri operaci lehkou mozkovou prihodu.. asi malou mrtvicku.. moje babicka ma od te doby i problemy s pameti. Chapu ze ve vysokem veku a komplikovane operaci se to nejspis stat muze, spis me zarazi, ze ji nikdo neinformoval. V propousteci zprave, tuto skutecnost uvedenou nemela. Jen ji odbyvali ze to je narkozou..Da se nejak branit?
Dekuji za odpovedi

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9653
29.12.19 16:47

To je spíš otázka pro právníka speciaalizovaného na nemcniční právo.
Přijde mi teda šílené, že vás neinformovali, protože z mého pohledu u tohoto typu problémů velmi záleží na následné péči a aby ta péče byla co nejdříve po události.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.12.19 16:59

Stížnost:??

Na co si chceš stěžovat? Že jí možná někdo něco neřekl?? Co když řekl a jen to nepochopila?? Nebo neřekl, ale jak to dokážeš?? A opakuju- chceš si stěžovat, že jí možná někdo něco neřekl??
Otázka co jí měli říct…přečti si ty nálezy, kde se o tom píše, praktická ti je může okopírovat a může tam být nějaké neurologické konsilium, kde se píše „nevylučuji proběhlou příhodu“, což znamená že nevědí…do hlavy nevlezeš a bílé fleky na CT neznamenají důkaz čerstvé příhody…
A je samozřejmě možné, že je tvá babička ten typ, že kdyby jí řekli, že měla mozkovou příhodu, tak se jí rázem uleví, ale spíš tipuju že ne, takže co by bylo jinak??

• Citovat
  • Nahlásit
29.12.19 17:02
@Anonymní píše:
Na co si chceš stěžovat? Že jí možná někdo něco neřekl?? Co když řekl a jen to nepochopila?? Nebo neřekl, ale jak to dokážeš?? A opakuju- chceš si stěžovat, že jí možná někdo něco neřekl??
Otázka co jí měli říct…přečti si ty nálezy, kde se o tom píše, praktická ti je může okopírovat a může tam být nějaké neurologické konsilium, kde se píše „nevylučuji proběhlou příhodu“, což znamená že nevědí…do hlavy nevlezeš a bílé fleky na CT neznamenají důkaz čerstvé příhody…
A je samozřejmě možné, že je tvá babička ten typ, že kdyby jí řekli, že měla mozkovou příhodu, tak se jí rázem uleví, ale spíš tipuju že ne, takže co by bylo jinak??

Tak pokud by to chteli svest na to, ze to zapomnela nebo takovy kecy, tak meli informovat nas jako rodinu. Podle doktorky se ve zprave psalo ze pri operaci mozkovou prijodu prodelala. Jde o to ze babicka uz zije sama.. a navic jezdi autem atd.. mohla tim ohrozot sebe i ostatni, protoze to nevedela ani ona, ani my jako rodina. Navic by mela byt informovana o svem zdravotnim stavu a o prubehu operace. A ne ze ji nekdo bude veset buliky na nos ze to bylo narkozou!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22781
29.12.19 17:05

Já bych spíše chybu viděla u té praktické lékařky, že si zprávu o operaci nepřečetla hned, ale až po delší době přetrvajících problémů u babičky, ale zas chápu, že na to nemají čas, a že většinou v té zprávě ani nic důležitého nebývá
jinak je to hrozné, protože 70 let v dnešní době není tak moc, aby už byl člověk odepsaný

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
554
29.12.19 17:07

Lahká mozková príhoda počas operácie sa žiaľ ovplyvniť nedá a vždy je to aj tak nejednoznačné, A druhá vec… názor obyčajná praktickej lekarky ktorá nevidí do daného problému sa aj tak neberie. Viac menej dakou sťažnosťoou nikam nepochodíš a zmiatnu to zo stola, s najvačšou pravdepodobnosťou s tým operatérov ani nebudú zaťažovať, pretože sa v podstate nič vážne neudialo (len bežná komplikácia počas operácie, ak náhodou dáka naozaj bola). Určite podpísala súhlas a bola oboznámená s komplikáciami po celkovej anestéze. Do úvahy sa samozrejme berie aj vek. Je mi to ľúto ale ozaj s tým nikam nepochodíš, iba samu seba a hlavne babičku vystavíš zbytočnému stresu, vyšetrení, papierovačiek, naťahovačiek a veľa peňazí za právnika. Stojí ti to za to?? Robím v tomto tak viem o čom hovorím. Možno to znie fakt nepríjemné, ale vravím to tak ako je a ako to pravdepodobne dopadne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3288
29.12.19 17:10

@Nicoleta2301 a ona měla dvě různé propouštěcí zprávy? Jakože jednu dostala praktická a jinou babička?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.12.19 17:11

Jak se pozná mozková příhoda při operaci? To je nějaká blbost…Jestli o tom ve zprávě nic nebylo tak se to nijak nevyšetřovalo a těžko udělali diagnozu. A pokud ji neudělali, tak ji ani nenapsali do zprávy a už vůbec jí ji nemohli říct. Stěžovat si nemáš moc na co, ale pokud chceš mít jasno, tak vem ty papíry a objednej ji k neurologovi, ať víte co bylo a pokud má potíže, tak třeba došetřit jestli někdy příhodu prodělala.

• Citovat
  • Nahlásit
22781
29.12.19 17:12

@Jitul.kaaa9 to je tak vždycky, pacient dostane jednu zprávu a tam je napsáno, že podrobná zpráva přijde oš. lékaři, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22781
29.12.19 17:18

No je fakt, že nejrozumnější bude ji rychle objednat k neurologovi, jestli se dá nějak rehabilitovat, nějaké podpůrné léky, než řešit soudy - ty babičku nevyléčí
no ale to, že babička je řidička a neví, že prodělala mozkouvou příhodu, to je taky teda dost blbé, a teď „babo raď“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3288
29.12.19 17:21
@stinga píše:
@Jitul.kaaa9 to je tak vždycky, pacient dostane jednu zprávu a tam je napsáno, že podrobná zpráva přijde oš. lékaři, ne?

já právě po své i dceřině hospitalizaci vždy dostala zprávu, kterou jsem donesla k lékaři a žádnou jinou nedostal. Proto se na to ptám, že u mě byla ta zpráva vždy jen jedna verze :think: ale nešlo o operaci…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10312
29.12.19 17:28

Můj táta chodil s mrtvičkou do práce. Zdál se takový zpomalený, ale nikdo na to nepomyslel. Že ji prodělal se dozvěděl asi 2 měsíce později.
Nic nikomu nedokážeš, babička tu mrtvici mohla mít klidně až doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29268
29.12.19 17:32
@LaPaloma píše:
Můj táta chodil s mrtvičkou do práce. Zdál se takový zpomalený, ale nikdo na to nepomyslel. Že ji prodělal se dozvěděl asi 2 měsíce později.
Nic nikomu nedokážeš, babička tu mrtvici mohla mít klidně až doma.

No ale pokud existuje zpráva, kde se o mrtvičce píše a ve zprávě, kterou dostala babička ani zmínka, tak je to snad důkaz, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
881
29.12.19 17:33

Ja delala ve velke nemocnici a davali jsme pacientkam prop. zpravu
pro praktika. nic zvlast se jim neposilalo. kde zo pani doktorka vycetla? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10312
29.12.19 17:37

@vokishka Já tomu nevěřím. Doktoří to vyjíždí v kopiích - jedna pro pacienta a jedna pro ošetřujícího lékaře.
Můj otec po velmi těžké operaci srdce dostal zprávu na 4 stránky a byla naprosto stejná pro všechny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat