Podat trestní oznámení na taxikáře?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  26.04.18 23:12
Podat trestni oznameni na taxikare?

Jeste ted se klepu.. Potrebuji radu, nemam s tim zkusenosti..
Dneska jsem ja a manzel jeli z prace na nadrazi taxikem, abychom stihli drivejsi vlak.
Neni to daleka cesta, u AAA taxi to vychazi na 58Kc, ale dost nam to pomaha, protoze MHD bychom to nestihli a usetri nam to pul hodinu cekani na dalsi spoj vlaku. Vzdy davam taxikari 100 Kc, aby z toho mel aspon nejaky dysko, kdyz uz jede jen takovy kousek..

Dneska jsem tedy objednala taxi zase na 22h. Ale vysli jsme z budovi drive - 21:53 (obcas se stane a nikdy s tim nebyl problem).
Taxi zrovna prijelo a ridic vystoupil - rikam mu, ze s nim jedeme, ze jsme tedy driv a zda si asi nechtel dat cigaretu, kdyz vylezal? On ze chtel. Tak rikam, at si ji da, ze pockame, ze s tim neni problem, protoze mame objednavku az na 22h.
Zeptal se, kam jedeme - rikam mu, ze nadrazi - rekl at nastoupime, ze nas hned odveze.

Tak jsme nastoupili.
A rikam, ze me mrzi, ze jsme mu prekazili kour pauzu, ze fakt mohl kourit, ze bylo videt, jak se tesil, ze jsem nemela problem s tim pockat.
Ridic na to odpovedel, ze to je v pohode, ale ze se tahne pres pul Prahy a pak jede jen za debilni roh.
To me nastvalo, tak mu rikam, ez to je skoda, ze to bere takhle, protoze standardne davam 100 Kc, ale ze tedy nic no.
Pak mlcel.
Prejeli jsme krizovatku a rikam mu, ze prosim zastavit u chodniku cca 30m daleko od te krizovatky, kde je parkovaci zona. A on ze nezastavi.
Rikam pardon?? To snad zastavite ne??
Tak to tam zapich, hrabala jsem drobne, ze mu to dam presne, rekl, at nic nedavam a at vypadneme.
Tak jsme vystoupili a rikam misto nashledanou Sbohem.

A sli jsme po chodniku a najednou ten ridic vylitl z auta, v ruce kovovy pohrabac a zacal na me naprahovat se slovy " Ty kun*o tlusta, ty vepri, co mi mlatis s dvermi auta (podotykam, nemam pocit, ze bych s nimi nejak triskla, zavrela jsem je tak, jako vzdy delam) a dalsi nadavky a naprahoval na me ten pohrabac.
Ja i manzel jsme zdesene koukali, protoze ani jeden z nas nepobiral, o co mu jde???
Ja mu rikam, ze se omlouvam, ale ze si nejsem vedoma nejakeho trisknuti a pokud, tak rozhodne nechtene a ze tedy zda opravdu radeji nechce ty penize?
Mela jsem fakt strach..
A on zas nakrocil, byl ode me asi metr a pul, naprazenou ruku s tim kovovym pohrabacem a zas chrlil nadavky, manzel na nej nastartoval, co si to dovoluje a on na manzela, jestli chce do huby??

Rikala jsem muzi, pojd prosim te a tahla ho pryc, ten smejd furt za nama a nadaval, pak nastesti obratil, nasedl a ujel.

Jeste ted se klepu, kdyz to pisu…
Ihned jsem volala na dispecink a informovala je o tom, ze tohle je silene a ze jsem s taxi jezdila i kvuli bezpecnosti, aby me cestou kolem Crossu (klub) nebo u nadrazi v Holesarne nekdo neco neudelal, kdyz mam po odpoledni a ze jsem netusila, ze se tohle muze stat. Slecna byla evidentne otresena, preda to prislusnemu oddeleni a do tri dnu se mi ozvou.

Oba s manzelem jsme z toho dost psychicky otreseni, je nam fakt zle, ja se jeste klepu a on taky rikal, ze ho uplne boli zaludek, protoze nevedel, co by delal (je hubeny a maly a ten taxikar byl takovy narachanec a jeste mel „zbran“).
Premyslim, jestli nejit i na policii a podat TO kvuli vyhruzkam o ublizeni na zdravi a pokusu o napadnuti nebo tak, ale nevim, zda to ma cenu a jak to chodi..
Co myslite??
Prosim o anonym.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní  26.04.18 23:13

Omlouvam se za gram. chyby, ted jsem si vsimla, ale jako anonym to nejde opravit.
Zakladatelka

Myssicka  26.04.18 23:19

Policie je ztráta času, nic se v podstatě nestalo. Ovšem pokud na to máš, tak po tomhle by (ideálně pokud je to tam pod kamerama) skočila televize. A s tím panem by asi taxislužba už spolupracovat dál nechtěla.

Beaumont
Zasloužilá kecalka 580 příspěvků 26.04.18 23:22

Asi moc neporadím, ale třeba na bych na policii sob zavolala a zeptala se na případné kroky. Oni pozadí jestli nahlásit hned, nebo počkat až na vyjádření taxi. Je to síla, dejte si panáka a snad bude brzy líp

Anonymní  26.04.18 23:24

Mne jednou takhle vytahl chlap z auta, za strasneho revu u obchodaku “kravo, vylez ven, nabourala jsi mi auto!” Rval na me, ze mi rozbije hubu - ja zdesena jsem se blbec omlouvala (bylo mi 19), on na me rval na celou ulici, pak jsem se zeptala, kde to ma nabourane a naraz bylo”kdybs me tukla, rozbil bych ti hubu” Nikde to nemel nabourane, ani jsem kolem neho nejela. Videl slabou zenu v malem aute a dovoloval si, chcipak hnusny. Pointa - dodnes lituju, ze jsem na nej nezavolala policajty. V 19 ale clovek nema tolik zkusenosti. Takze ano, podej TO.

Bara

Anonymní  26.04.18 23:26
@Myssicka píše:
Policie je ztráta času, nic se v podstatě nestalo. Ovšem pokud na to máš, tak po tomhle by (ideálně pokud je to tam pod kamerama) skočila televize. A s tím panem by asi taxislužba už spolupracovat dál nechtěla.

Ale stalo, televize vyresi prdlacku :roll: pan pravdepodobne nebude mit prvni vroubek. Me taky tehdy “kamaradka” odrazovala, ze z toho “delam vedu”. Dnes bych to uz nepresla.

Bara

Anonymní  26.04.18 23:27

No on vyslovene zneuzil podle me toho, ze manzel je takovy strizlik, protoze mam dojem, ze mu dokonce rekl „chces do huby ty hubenoure“, ale jista si nejsem, protoze jsem byla v desnem soku..

Na AAA jsem poslala i email s odkazem na dany hovor.
Rikam si, ze tim TO nemuzu asi nic ztratit, ale bojim se, aby mi pak opravdu nemohl ten chlap ublizit..
On se nedozvi, kde bydlim apod ne?

Zakladatelka

Anonymní  26.04.18 23:29

Ted koukam, ze tam kamery asi nejsou bohuzel, to jsem si rikala, ze by bylo fajn, protoze jediny svedek je muj manzel.. Je to ulice Vrbenskeho hned u chodniku, pod kterym je autobusak a schody do vestibulu k metru..

Zakl.

entropy
Závislačka 2669 příspěvků 26.04.18 23:31

Zážitek to byl otřesný a je mi to líto, nicméně pro policii tam není nic k šetření - k napadení nedošlo a nadávky trestné nejsou. Nejspíš měl už předtím nervy na pochodu a přetekl pohár, bohužel to vyšlo na vás. Myslím, že nahlášení na dispečink mu dostatečně zavařilo.

entropy
Závislačka 2669 příspěvků 26.04.18 23:37

Pokud vyloženě vyhrožoval, je možné, že by se něj mohlo vztahovat něco jako toto:
http://zakony.centrum.cz/…-paragraf-49
 http://zakony.centrum.cz/…paragraf-353

Nedávala bych TO bez porady s právníkem, jestli to má smysl. Ale vážně bych tu záležitost nechala být, dispečink je nejlepší řešení a tohle možná jen podnítí jeho agresivitu aniž dosáhnete něčeho výraznějšího.

EDIT: Ale nemyslím si, že samotná věta: „Chceš do huby, ty hubeňoure,“ bude dostatečná. Třeba se ale pletu.

Příspěvek upraven 26.04.18 v 23:39

PaníBovaryová
Závislačka 3326 příspěvků 26.04.18 23:39

@entropy

1. Kdo jinému vyhrožuje usmrcením, těžkou újmou na zdraví nebo jinou těžkou újmou takovým způsobem, že to může vzbudit důvodnou obavu, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok nebo zákazem činnosti.

(2) Odnětím svobody až na tři léta nebo zákazem činnosti bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1

1. jako člen organizované skupiny,
  1. vůči dítěti nebo těhotné ženě,

c) se zbraní,

1. na svědkovi, znalci nebo tlumočníkovi v souvislosti s výkonem jejich povinnosti, nebo
  1. na zdravotnickém pracovníkovi při výkonu zdravotnického zaměstnání nebo povolání směřujícího k záchraně života nebo ochraně zdraví nebo na jiném, který plnil svoji obdobnou povinnost při ochraně života, zdraví nebo majetku vyplývající z jeho zaměstnání, povolání, postavení nebo funkce nebo uloženou mu podle zákona.

Ne, pro policii to vuuuuubec neni. A dispecink se samozrejme zastane zakladatelky, jestli se ji vubec vyjadri a jestli ji uklidneni dispecinku taxisluzby pomuze 8)

entropy
Závislačka 2669 příspěvků 26.04.18 23:42

@PaníBovaryová To je v tom odkazu, který jsem dávala poté, co jsem přečetla pozdější popis - v tom prvním popisu o vyhrožování nebylo, jen o nadávání (ano, měl u toho v ruce pohrabáč).

PaníBovaryová
Závislačka 3326 příspěvků 26.04.18 23:43

Zajimave - ve vedlejsi diskuzi o detskem hristi by na kourici vyrostky vsechny volaly policii, ale tady vyhrozovani fyzickou ujmou pohrabacem neni pripad pro policii :lol:

entropy
Závislačka 2669 příspěvků 26.04.18 23:46

@PaníBovaryová Vedlejší diskuze jsem se neúčastnila :lol:

Anonymní  26.04.18 23:47

Tak ja nevim, ja jsem si prave myslela, ze uz jen to, ze ma v ruce pohrabac a jde na nas, ze vlastne vyhruzka.. ale asi to neni dostatecne.
Navic rekl manzelovi, jestli chce do huby..
Kazdopadne pockam jeste co dispecink..
Kamaradka si takto stezovala na ridice, ktery ji tvrdil, ze nema nazpatek a musela mu nechat stovku navic.. a omluvili se ji a dostala penize zpet cele..
Ale jako uz s nimi nikdy nejedu, to radsi fakt Uber!!!

Zakl.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Život s protikvasinkovou dietou aneb můj život s Candy

Naše adminka Dominika přestala na počátku roku jíst cukr. Lékařka ji totiž... číst dále >

Knižní tipy: Čtení psané maminkami

Ocitnout se na mateřské dovolené je radost, ale mnohdy také starost. Své o... číst dále >

Články z Expres.cz

Václav Havel poslal milenku na potrat: Ber to sportovně, napsal jí!

Necelých sedm let po smrti Václava Havla se rozhodla promluvit. Jeho... číst dále >

Jiří Pomeje o vztahu s dcerou: Zajímá se o mou díru v krku a kontroluje mi ji

Smí se Jiří Pomeje po rozchodu s manželkou Andreou vídat se svou dcerkou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Australanka shodila za necelý rok 49 kg, aniž by vkročila do fitka

Původně štíhlá Teresa Venetoulisová ze Sydney se po dvou dětech projedla k... číst dále >

Čtyři pravidla, jak nosit bílou. Tabu jsou černé kalhotky i průsvitná látka

Do horkého letního počasí se obzvlášť hodí. Působí lehce, svěže a je symbolem... číst dále >

Reklama