Podávání antibiotik nitrožilně ambulantně u dětí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
AliTad
Kelišová 5373 příspěvků 10.09.19 15:30
Podávání antibiotik nitrožilně ambulantně u dětí

Zdravím všechny, obracím se sem asi s poněkud specifickým dotazem, ale třeba budu mít štěstí.
Máte prosím někdo zkušenost se zdravotnickým zařízením na jižní Moravě, které umožňuje podávat nitrožilně antibiotika ambulantně (tedy dítě je jednou denně dovezeno rodiči do zařízení, napojí se kapačka a po jejím vykapání odchází domů). Vím, že to lze, ale v dosažitelné vzdálenosti se mi nepodařilo nic najít. Případně lze-li to nějakým způsobem placenou službou zařídit doma. Budu vděčná za jakékoli podněty. Děkuji.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Lama Lama
Hvězda diskuse 54961 příspěvků 10.09.19 16:11

A jde vůbec o antibiotika podávané 1× denně? Umožňuje stav dítěte, aby bylo leceno ambulantně?
S atb zkušenost nemám, ale ambulantní léčba s denním podáváním léků funguje třeba na dětských hematoonkologiich.
Ale bude hodně záležet na okolnostech. Pokud se jedná o akutní infekční onemocnění dítěte, očekávaná doba léčby pár dní, tak se do toho nikomu chtít nebude.

AliTad
Kelišová 5373 příspěvků 10.09.19 16:59

Je to na 4 týdny, dítě není infekční, v tuto chvíli nějaké potíže přetrvávají, jediná probíhající léčba jsou ta atb. I když myslím, že ani současné potíže nejsou důvodem pro hospitalizaci, pockala bych, až vymizí, resp. se výrazně zmírní.

AliTad
Kelišová 5373 příspěvků 10.09.19 16:59

A jsou 1× denně

Lama Lama
Hvězda diskuse 54961 příspěvků 10.09.19 18:15
@AliTad píše:
Je to na 4 týdny, dítě není infekční, v tuto chvíli nějaké potíže přetrvávají, jediná probíhající léčba jsou ta atb. I když myslím, že ani současné potíže nejsou důvodem pro hospitalizaci, pockala bych, až vymizí, resp. se výrazně zmírní.

No, to zařízení musí mít na to zařízení. Prostě to z hlediska procesu už v dnešní době nemůžou dát v běžné ambulanci (oficiálně). Musí na to mít tzv denní nemocnici, coz běžné dětské oddělení spíš mít nebude. Mívá to dětská onkologie, hematologie nebo jiné speciální oddělení. Zkusila bych se zeptat v nějaké velké fakultní nemocnici, kde by na to mohli být zvyklí. Konkrétně neporadím.

Jana206
Nadpozemská drbna 28595 příspěvků 10.09.19 18:23

My jsme dceru nevodili ambulantně na kapacky, ale na ATB injekce penicilinu při opakovane angine. Nechtěla jsem hospitalizaci, bydlíme u nemocnice, prostě jsme ji dvakrát denně dovedli, dostala v ambulanci na oddělení injekci a domů. Neptala jsem se, na kolik je to standartni postup. U nás nejsou jednotlivá oddělení, ale vsichni pacienti dohromady a nestala jsem o to, aby přitáhla z nemocnice nejakou střevní virozu.
Rovnou jsem jim rekla, ze stojím o tento postup, i z důvodů dalších dětí doma.
Na vykapani kapacky musí být asi podmínky, i z hlediska hygieny, oni musí vydesinfikovat a prevlect lůžko, když tam někdo leží.

Chemoterapie se u dětí kape ambulantně jen u přesně specifikovanych případů. Musí se minitorovat životní funkce.

AliTad
Kelišová 5373 příspěvků 10.09.19 19:01

@Lama Lama právě jsme ve fakultní nemocnici… ale na infekčním, třebaže on nakazit nikoho nemůže, naopak se bojím, co tu chytne on nebo někdo z nás, co se tu stridame. Že se jedná o organizační záležitost jsem už pochopila.

Lama Lama
Hvězda diskuse 54961 příspěvků 10.09.19 19:08
@AliTad píše:
@Lama Lama právě jsme ve fakultní nemocnici… ale na infekčním, třebaže on nakazit nikoho nemůže, naopak se bojím, co tu chytne on nebo někdo z nás, co se tu stridame. Že se jedná o organizační záležitost jsem už pochopila.

Infekce denní nemocnice nemívají

Lama Lama
Hvězda diskuse 54961 příspěvků 10.09.19 19:10
@Jana206 píše:
My jsme dceru nevodili ambulantně na kapacky, ale na ATB injekce penicilinu při opakovane angine. Nechtěla jsem hospitalizaci, bydlíme u nemocnice, prostě jsme ji dvakrát denně dovedli, dostala v ambulanci na oddělení injekci a domů. Neptala jsem se, na kolik je to standartni postup. U nás nejsou jednotlivá oddělení, ale vsichni pacienti dohromady a nestala jsem o to, aby přitáhla z nemocnice nejakou střevní virozu.
Rovnou jsem jim rekla, ze stojím o tento postup, i z důvodů dalších dětí doma.
Na vykapani kapacky musí být asi podmínky, i z hlediska hygieny, oni musí vydesinfikovat a prevlect lůžko, když tam někdo leží.Chemoterapie se u dětí kape ambulantně jen u přesně specifikovanych případů. Musí se minitorovat životní funkce.

No, i. m injekce je něco jiného, to je standardní ambulatní výkon, který může vykázat i obyč obvodák.

AliTad
Kelišová 5373 příspěvků 10.09.19 19:13
@Lama Lama píše:
No, i. m injekce je něco jiného, to je standardní ambulatní výkon, který může vykázat i obyč obvodák.

Chápu to tedy, že na ambulanci se to ani dělat nesmí?

Lama Lama
Hvězda diskuse 54961 příspěvků 10.09.19 19:24
@AliTad píše:
Chápu to tedy, že na ambulanci se to ani dělat nesmí?

Nejsem s tím jistá, ale domnívám se, že ne. Musí k tomu být určené místo, lůžko. A musí to místo splnovat určité specifikace a být pro tento účel papírově vedené.
Takže oficiálně nejde udělat to, že prostě v běžné ambulanci položí tvé dítě na vyšetřovací lůžko, pověsí kapačku na kliku ( nebo si půjčí stojan z oddělení) a prostě to pro Vás zařídí.
Všechno musí být akreditované, schválené postupy, splnovat náležitosti.
Ted už tě ani nesmí nabrat krev v ambulanci, která není schválená jako odběrové místo.
Samo neofiko si můžu kapačku píchnout i těd já sama sobě v posteli. Ale no ti nikdo asi neumožní.
Domácí péče podle mě už vůbec ne, musí to být pod dohledem lékaře. Domácí péče chodí většinou sestry.

Renca8
Ukecaná baba ;) 1603 příspěvků 10.09.19 19:53

My jsme museli byt v nemocnici, mala mela boreliozu

Renca8
Ukecaná baba ;) 1603 příspěvků 10.09.19 19:56
@AliTad píše:

Tak nechodte na chodbu a zaplatte si nadstandard, tak sme to meli my. 4 tydny v nemocnici bylo to na palici ale kdyz musis tak musis

Renca8
Ukecaná baba ;) 1603 příspěvků 10.09.19 20:07

Navic male behem lecby udelali semtam ultrazvuk briska aby zjistili jestli ji to ve zlucniku nedela binec, navrhli eeg a tak…urcite jsme to cele jen neprolezeli ;)

Jana206
Nadpozemská drbna 28595 příspěvků 10.09.19 20:33

@Lama Lama Taky si to myslím, od toho jsou stacionáře. I na chirurgii a neurologii mají ambulantní pokoje, kde kapacky kapou, ale je to mimo běžnou ambulanci.
Na neurologii kapou kapacky k vuli různým skriplym nervum, zavratim. Na chirurgii nekdy uloží a čeká se na vysledky, když je treba podezření na nahlou břišní příhodu.

Lékaři musí mít speciální školení na žilní vstupy.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama