Podcenili jste se někdy při pohovoru v otázce mzdy/platu?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
6.7.22 01:46

Podcenili jste se někdy při pohovoru v otázce mzdy/platu?

Ahoj :) Chci se zeptat, jestli jste se někdy podcenili na pracovním pohovoru a řekli jste si o malou mzdu než se průměrné dává ve Vašem regionu na tu danou pozici. Já si rekla o pětku míň… A teď z toho mám depky, že mi dají to, co jsem si řekla… :zed: Nikdy předtím jsem na této pozici nepracovala, tak jsem neměla představu. Teď mi to mrzí, ze jsem se neinformovala před pohovorem. Stalo se vám někdy něco podobného? Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14744
6.7.22 05:01

Ano, rekla..A diky tomu me vzali.Tu mzdu mi i dali, ale rychle doslo k navyseni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6403
6.7.22 06:02

Jo stalo, schválně jsem šla s představou dolů, ale jen tak aby to bylo stejné jako na stávajícím místě. Vzali mě díky tomu. Byla taková doba a dnes se zas vrací, že vezmou i na pěkné pozice toho, kdo nechce moc. A pak něco přihodí. Mají pak pocit, že pro toho koho vybrali, udělali něco extra.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2415
6.7.22 06:08

První zaměstnání, na pohovor jsem jela do Prahy, pracovat jsem měla ale u nás v krajském městě. Když jsem řekla částku, viděla jsem, jak budoucí šéf zaváhal :D pro Prahu doslova almužna, na druhou stranu to byla práce, pro kterou jsem většinu požadavku nesplnovala :D

Vzali mě a zakrátko mi po mě žádosti bez problému přidali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.7.22 06:44

Třeba jsi udělala dobře. Přítel pracuje ve velké firmě a u pohovorů občas bývá. Bohužel firma hodně šetří a raději vezme i třeba méně „kvalitního“ člověka, který si řekne menší plat, než někoho zkušenějšího, kvalifikovanějšího s větší představou (byť by to bylo třeba jen těch 5 tisíc rozdíl). A tím nechci říct, že tam byli lepší než ty - ideál by byl samozřejmě člověk s velkými kvalitami a nízkými plastovými požadavky. :D
Já jsem z toho vždy rozčarovaná, podle mě je to šetření na úplně špatném místě, ale myslím, že to tak funguje ve spoustě podniků.

• Citovat
  • Nahlásit
7513
6.7.22 07:40

Jo, v prvni práci. Hledala jsem delší dobu, protože jsem byla překvalifikovana a nechteli abych jim zdrhla brzy, tak me radši nevzali. Navíc mlada s hrozbou mateřské :roll: nejhorší byl pocit, ze ty méně schopné měly o třetinu vyšší plat než já (dozvedela jsem se později). Dostávala jsem komplikované zakazky, aby to bylo vše v pořádku a taky jsem zvládala větší objem práce. Me ta práce bavila, ale holt drzgresle z Brna a jejich přístup byl tragicky. Aktuálně jsem přes 6 let ve firmě, kde se přidává každý rok automaticky bez doprosovani. Stačí byt schopny a mít výsledky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.7.22 13:35

A není blbý ještě před podpisem smlouvy zavolat a zeptat se na plat? A pokud mi rekne tu mou spodní hranici, tak se jí přímo zeptat, jestli jsem se na pohovoru nepodcenila? Že mám z toho obavy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
95
6.7.22 14:31
@Vejuuunka1987 píše:
A není blbý ještě před podpisem smlouvy zavolat a zeptat se na plat? A pokud mi rekne tu mou spodní hranici, tak se jí přímo zeptat, jestli jsem se na pohovoru nepodcenila? Že mám z toho obavy?

No..to nemyslíš vážně 8o to je teda dost blbý :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2415
6.7.22 14:32

@Vejuuunka1987 já mám takový dojem, ze v 99% případu ti daji to, co si řekneš jako minimum. Takže bych s tím počítala.

Je to zitelne? Nebo s tou částkou proste nevyjdes? Pak bych proste smlouvu nepodepisovala, to fakt nedává smysl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
380
6.7.22 17:31
@Vejuuunka1987 píše:
Ahoj :) Chci se zeptat, jestli jste se někdy podcenili na pracovním pohovoru a řekli jste si o malou mzdu než se průměrné dává ve Vašem regionu na tu danou pozici. Já si rekla o pětku míň… A teď z toho mám depky, že mi dají to, co jsem si řekla… :zed: Nikdy předtím jsem na této pozici nepracovala, tak jsem neměla představu. Teď mi to mrzí, ze jsem se neinformovala před pohovorem. Stalo se vám někdy něco podobného? Děkuji.

A jak víš, že sis řekla o 5k méně? Já mám zkušenost, že nováček má většinou vyšší plat, než člověk, co je ve firmě x let (korporát). A většinou se při pohovoru plat nadsadí, aby se případně dalo smlouvat. Pokud sis řekla méně, určitě ti sami od sebe nedají víc. Vyžiješ s tím? Nemáš ve smlouvě třeba zvýšení platu po zkušebcr? Občas se to tak někde dělá…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2471
7.7.22 11:41

Ano.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.7.22 12:39

Nic bych si z toho nedělala, ještě jsi nic nepodepisovala, takže pokud ti do smlouvy dají tu částku, kterou jsi řekla, tak to prostě nepodepisuj.

Nebo jim narovinu zavolej a řekni, že jsi našla lépe placenou pozici a nakonec nenastoupíš.

Ono je to těžký, chápu to. Ale lidi by si měli začít věřit a nepracovat hezky řečeno za hubičku. Pokud víš, že bys svojí práci zvládla dobře, tak se neboj za sebe postavit.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat