Podepsal už zvýšení RP prezident?

5256
13.4.06 19:44

Podepsal už zvýšení RP prezident?

Ahojky všem,

přemýšlím, zda prezident podepsal zvýšení RP od ledna 2007 nebo ne. Všude se psalo a mluvilo jen o porodném a já myslela, že je to ve stejném zákoně, nemáte některá nějakou konkrétní informaci případně odkaz?

Díky Peťula

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1311
13.4.06 19:45

Já mám pocit, že oboje podepisoval najednou.

R.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
613
13.4.06 19:47

To ještě nepodepisoval a nevěřim, že někdy podepíše. Už ted to okecávaj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1311
13.4.06 19:53

Tohle jsem našla

Ano, dne 27.3.2006 podepsal pan prezident zákon ze dne 14.3.2006, kterým se mění zákon č. 117/1995 Sb., o státní sociální podpoře, ve znění pozdějších předpisů. Zákon upravuje mj. zvýšení rodičovského příspěvku. Bohužel dosud nevyšel ve sbírce zákonů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
613
13.4.06 19:55

Podepsal porodné, pastelkovné a úpravu soc. dávek, ale ne RP.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
13.4.06 20:59

Ano, prezident zákon již podepsal. Je to v jedenom zákoně jako porodné a příspěvek na školní pomůcky. Ve sbírce to již vyšlo.
Právnička

• Nahlásit
  • Citovat
7
13.4.06 21:11

Mě někdo říkal, že má rodičovský příspěvek platit od 1.1 2007

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3165
13.4.06 21:19

Rodičovský příspěvek je podepsaný podepisoval to koncem Března.

Porodné je zvýšené již od tohoto dubna a rodičovský příspěpek který bude nad 7000, bude vyplácen od 1.1.2007

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
13.4.06 22:07

Ahoj holky, v tomto článku máte odpověď.
http://www.miminka.cz/disp_art.php?…

Tak doufám, že ty naše geniální politiky zase nenapadne dělat nějaké úpravy

• Nahlásit
  • Citovat
6
13.4.06 22:35

Jako vždycky

Určitě zase po volbách přijdou na to, že vlasntě na to není dost $$$ , takže bych se nedivil tomu, kdyby to příští vláda ještě chtěla do 1.1.2007 nějak poupravit.
Nepředpokládám, že by si to dovolili zrušit, ale možná to budou chtít nějak omezit. Bude po volbách, koryta budou mít na 4 roky jisté…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
426
14.4.06 07:54

Když se tady bavíte o rodičáku!Jak je to za první měsíc?Dostanu celou částku nebo mi odtoho odečtou mateřskou?Tohle mi napsali v rozhodnutí!Jak to máte ,co už berete rodičák?

Rodičovský příspěvek.........za měsíc březen a dále měsíčně ve výši 3696 kč .Částka Vám bude snížena o dávky peněžité pomoci v mateřství nebo nemocenské poskytované v souvislosti s porodem,pokud na ně budete mít nárok a budou nižší než vypočtená výše rodičovského příspěvku.
Rodičovský příspěvek Vám bude poukazován měsíčně na Váš účet............

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1077
14.4.06 08:13

Ahojky,

opravdu rezident podepsal zvýšení rodičáku.

Ivulka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7797
14.4.06 08:20

neprihlasenatterka - tam je napsáno, že by měl být zvýšen, ne že bude a že to je podepsáno.
Já holky zase slyšela od někoho, že ty peníze nebudou po celou dobu mateřské (max 4 roky), ale jen nějakou krátkou, prý první rok a půl :? .slyšel jste někdo o tom?
Alenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
980
14.4.06 08:28

Aaalenko - to co jsem slyšela já tak byla jen úvaha a ohlížení se jak je to jinde ve světě.
V podstatě jsem pochopila - cím kratší dobu budeš doma s dítětem, tím vyšší MD budeš mít. Otázkou je, zda je opravdu dobré šoupnou dítě v 18měsících do jeslí atd. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
710
14.4.06 08:30

Holky,
vy tomu verite, ze ty penize budou? Kde ten stat na to bude brat? Divam se na to z pohledu zivnostnika, kterymu zase zvysi odvody soc. a zdravotni. No jo, sliby se slibuji, blazni se raduji. Omlouvam se, jestli jsem se nekoho z vas dotkla, ale logicky uvazuju. Neni na to kde brat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama