Podepsat nájemní smlouvu k minulému datu?

1
2.2.21 00:25

Podepsat nájemní smlouvu k minulému datu?

Dobrý den, asi před 3 měsíci jsem se nastěhoval do podnájmu bytu, který je v jednom objektu s hospodou. Domácí (který má v pronájmu i hospodu) sliboval smlouvu, ale nějak se k ní nedostal a do teď jsme žili bez písemné smlouvy. Obci, od které je objekt pronajat, se pan domácí znelíbil, protože si neplnil všechny věci jak má (nájem, vodné, internet, neotevření hospody, když to bylo možné, rozbitý sporák a chybějící smlouvy) a proto s ním končí smlouvu. Pokud do 8. 2. dá do pořádku alespoň určitou část pochybení, bude mít 2 měsíce na vystěhování, pokud doloží vše, tak má 6 měsíců, za jiných podmínek končí 8.2. Samozřejmě, že teď po mně chce, abych mu podepsal smlouvu k datu nastěhování. Teď k otázce. Měl bych mu smlouvu podepsat k datu, kdy jsem se nastěhoval, ikdyž na obci všichni ví, že smlouvu do teď nemám? Od obce mám příslib, že v době, kdy odejde domácí tam mohu dále bydlet, ale bojím se, že když podepíší, mohl bych se tím před nimi poškodit a mohli by si to rozmyslet na 2. stranu s domácím jsem měl dobrý vztahy a byl takový lepší známý. Děkuji za odpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
964
2.2.21 08:03

Ty bydlis v najmu a platis nekomu za to penize bez smlouvy? to by ses zase ty mohl pekne znelibit financaku… ja bych to proste podepsala zpetne, at je vsechno v cajku… teda po precteni te smlouvy, aby se clovek neupsal k nejake blbosti…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9302
2.2.21 09:27
@llida píše:
Ty bydlis v najmu a platis nekomu za to penize bez smlouvy? to by ses zase ty mohl pekne znelibit financaku… ja bych to proste podepsala zpetne, at je vsechno v cajku… teda po precteni te smlouvy, aby se clovek neupsal k nejake blbosti…
Čím by se konkrétně zakladatel měl znelíbit finančáku?
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
964
2.2.21 12:04

@Lendeš no ja si bez smlouvy nebo objednavky jen tak na podnikatelsky ucet nenechavam posilat prachy, to by melo snad ucetne sedet ne? a myslim, ze pokud pan domaci ma rekneme konflikt s majitelem nemovitosti, muze na nej klidne nekdo kontrolu z financaku poslat a pak se bude dohledavat od koho mu chodi penize a na jakem zaklade… treba uvazuji spatne, ale mam rada vse vporadku :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28493
2.2.21 12:13
@llida píše:
@Lendeš no ja si bez smlouvy nebo objednavky jen tak na podnikatelsky ucet nenechavam posilat prachy, to by melo snad ucetne sedet ne? a myslim, ze pokud pan domaci ma rekneme konflikt s majitelem nemovitosti, muze na nej klidne nekdo kontrolu z financaku poslat a pak se bude dohledavat od koho mu chodi penize a na jakem zaklade… treba uvazuji spatne, ale mam rada vse vporadku :nevim:

Tak můžou mít ústní smlouvu, to nejde? Nehledě na to, že já můžu dát své peníze komu chci. Kdybych je rozesílala na všechny strany, finančáku po tom nic není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9302
2.2.21 12:17
@llida píše:
@Lendeš no ja si bez smlouvy nebo objednavky jen tak na podnikatelsky ucet nenechavam posilat prachy, to by melo snad ucetne sedet ne? a myslim, ze pokud pan domaci ma rekneme konflikt s majitelem nemovitosti, muze na nej klidne nekdo kontrolu z financaku poslat a pak se bude dohledavat od koho mu chodi penize a na jakem zaklade… treba uvazuji spatne, ale mam rada vse vporadku :nevim:

Ty jsi psala, že zakladatel se může znelíbit finančáku, tak se ptám jak? Zakladatel není pan domácí ani majitel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
964
2.2.21 12:59

Hele me je to jedno, at mu to klidne nepodepisuje:-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu