Podezdření na rakovinu

16.4.17 14:26

podezdření na rakovinu

Už to nedávám s nervama :zed: bude mi začátkem května 24 let a nejpíš mám rakovinu prsu. ve čtvrtek jdu na biopsii a počítám s tou nejhorší možnosti. doktorce je útvar 7 mm podezdřelý a nesymptický. koukám po internetu a řvu protože při vyhledání obrázku sona rakoviny prsu jsem měla no sonu podobný obrázek. řvu a řvu.. moje čtyřletá dcerka nechápavě kouká :zed: nikdo u nás rakovinu prsu ani vaječníku neměl. mám si dělat ještě nějaké naděje? :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23224
16.4.17 14:46

Jani, naděje je vždycky. Pro tebe by bylo nejlepší, kdybys internet zavřela, sebrala se a s dcerkou někam vypadla ven. Co se má stát se stane, ale i kdyby se dg. potvrdila, neznamená to konec. Znamená to cestu za uzdravením, znamená to změnu směru, která může mít pro tebe hlubší smysl. Moje dcera prošla touhle nemocí, když byla o něco málo mladší než ty. Paní doktorka říkala, že mladí lidé se uzdravují snáze, je to pravda. I když bych si raději vybrala, aby se to nikdy nestalo, nemůžu říct, že ten čas strávený léčbou byl ztracený. Byl moc důležitý. Nevzdávej se. Ještě nemáš nic potvrzeno a rozhodně není nic ztraceno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20030
16.4.17 14:54

Klid ještě to není potvrzený, může to být i cokoliv jiného, on ti ten stres nepomůže. Já jsem za dva roky slyšela podezření na rakovinu 4× sice se nikdy nepotvrdilo, ale tvůj strach chápu, hlavně se uklidni protože jinak se zblázníš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5781
16.4.17 14:59

Neklesej pod strachem. Bude to v pořádku, to že se nezdá sono, ještě nemusí nic znamenat. A i kdyby tam nedejbože nádor byl, jsi mladá a silná, medicína jde velmi dopředu a já věřím, že se uzdravíš a budeš naprosto v pořádku. Moje nejlepší kamarádka onemocněla před 13 lety, bylo jí 23 let, nádor prsu schovaný v cystě, velikost 1 cm. Prs jí zůstal, nechala si vyndat ještě pro jistotu mízní uzliny v danném podpaží. Prošla ozařováním, chemoterapií, v té době se používala ještě dost agresivní chemo, to prý dnes už není. Dnes je zdravá a má krásnou 5 letou holčičku.
Přeju i tobě štěstí a brzké uzdravení, i když vše může být jinak, může to být něco jiného vůbec né zákeřného. Moje mamka má plná prsa malých útvárků a nic z toho není nádor. Chodí každých 5 měsíců na kontrolu na onkologii, je tam pro jistotu sledovaná. Dvakrát ročně jí dělají mamograf, a při každé kontrole sono.
Drž se :hug: :hug: :hug: Posílám hodně sil. I já si před lety vybojovala místo na slunci, byla to ale jiný druh :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30993
16.4.17 15:10

Nešil, zavři net a jdi na procházku s malou. Nenervi, ještě to nemusí být. To že je to podobné nic neznamená, pravdu ukáže biopsie. taky jsem měla a nakonec to bylo čisté. Klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28426
16.4.17 15:20

Držím palce ať to dobře dopadne :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2844
16.4.17 15:25

Dokud nemáš výsledek biopsie, tak se stresuješ úplně zbytečně :nevim: Bulka v prsu ani náhdoou neznamená vždy nádor, to ti musela doktorka říct. Pravděpodobnější (navíc v tvém věku) je granulom, absces, cysta…Když to bude tumor, tak zase nikdo neříká, že hned musí být zhoubný - lipom, adenom atd, to jsou jen kosmetické tumory, které se odstraní a je klid. Ale super, že to ty i doktorka žešíte, tak to má být. Říct ti, ať jsi v klidu nejde, já vím, ale zkus zaměstnat hlavu něčím jiným, dokud nebudeš mít výsledky biopsie. No, a kdyby náhodou nedopadly pdole představ, trak se taky zklidni, dnešní možnosti léčby právě v těchto velmi častých typech nádorů jsem velmi velmi úspěšné, myslím na tebe, budeš v pořádku :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20030
16.4.17 15:28

A zakladatelko uvědom si že na výsledky biopsie se čeká cca 6 - 8 neděl takže se fakt musíš sebrat, přeci nebudeš šest neděl řvát

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.4.17 15:34

@ka2ka výsledky z biopsie do 10 dnů mi bylo řečeno

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20030
16.4.17 15:36
@jana šmolíková píše:
@ka2ka výsledky z biopsie do 10 dnů mi bylo řečeno

tak to je dobrý, já čekala asi sedm neděl :zed: takže klid a jděte s dcerou na zmrzlinu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11810
16.4.17 15:45

Přeji ať to dobře dopadne a diagnoza se nepotvrdí  :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
167
16.4.17 15:46

Klidek..hele, já zrovna tímto onemocněním prochazim, ne prsu. V úterý, mam první ozařku. Nejhorší pro mne bylo, hledat si o tom na netu.Uz to nedělám a je mi o mnoho lip…pak se mi akorát chtělo vždycky brečet. Jsem taky mlada a dítě mam taky. Hlavne člověk musí myslet pozitivně. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
167
16.4.17 15:50

A výsledky z biopsie jsem věděla za týden, u me to popohaneli

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4376
16.4.17 16:00

Bud pripravena na nejhorsi a pocitej s lepsim vysledkem.
Pokud by se potvrdila nedobra zprava, uz ted se z toho nesypej, ani potom. Jsi mlada a nadeje je vzdy. Mozna si projdes horsim obdobim, ale to neznamena konec. Psychika tu hraje mozna tu nejvetsi roli, takze se koukej vyburcovat, nic te nesrazi na kolena. Kdyz bude potreba, najdes vzdy silu mit hlavu nahore a neodevzdas se beznadeji a strachu. Ano, budes mit strach, ale nedovolis mu te ovladnout.
Takze zadne klesani na mysli. Vzdycky je nadeje a kdyz veris, tak je to to nejlepsi na ceste k uzdraveni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20030
16.4.17 16:05

@Lilliana12 držím palce :hug: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu