Podezření na Dawnův syndrom a nízké PAPPA-A

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Dominisa
Povídálka 26 příspěvků 08.04.19 06:54
Podezření na Dawnuv syndrom a nízké PAPPA-A

Ahoj holky,
Vím, že těchto témat je tu celkem dost, ale ve většině případů jsem našla špatnou pouze jednu hodnotu. Z krve mi vyšel výsledek 1:102 na Dawnuv syndrom a podle genetičky velice nízké PAPPA-A 0,35 MOM. V rodině žádné genetické, vývojové vady nemáme a věk porodu 29let. Jsem v 17tt. Ultrazvuk vyšel na 1 s *. Nosní kustka přítomna, NT 1.8, srdíčko v pořádku. Máte někdo zkušenosti s podobným výsledkem? Ve středu mám jít na odběr plodové vody. Děkuji moc vsem!

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineTarjei
Závislačka 4808 příspěvků 08.04.19 07:05

@Dominisa nejstarsi mel tohle blbe a je ok…ony ty tripple testy maj nejakou minimální zachytnost, par procent. Tak neboj, mimino bude nejspis v poradku.

Janli
Echt Kelišová 8496 příspěvků 08.04.19 07:07

Ultrazvuk jsem měla v pořádku, z krve riziko 1:256. Přesto se Down potvrdil. Za mě je aminocentéza víc než na místě. Držím palce :kytka:

Dominisa
Povídálka 26 příspěvků 08.04.19 07:12

@Janli to je mi moc líto, předpokládám tedy, že jsi byla na plodovce?

Janli
Echt Kelišová 8496 příspěvků 08.04.19 07:18

@Dominisa ano, byla jsem na odběru plodové vody.

Dominisa
Povídálka 26 příspěvků 08.04.19 07:21

@Janli já mám z toho strašný strach a jsem nervózní.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.04.19 07:33

@Dominisa já jsem rezolutně AC odmítla (vymodlené miminko)
PAPP a free beta hcg nám taky vyšlo nízké, čili screening pozitivní. Odešli jsme k MUDr. Frisové, která je vynikající diagnistik na vvv a potvrdila nám naprosto zdravé miminko, které se poté i naprosto zdravé narodilo.
Další variantou je NIPT test z krve, který sice stojí asi 10000,–, ale při IVF jsme si zvykli platit mnohem víc a riziko potratu při amnio je malé, ale je. Nakonec nám stačilo ujištění, že je miminko zdravé podle utz, přeji ti totéž :mavam:

Dominisa
Povídálka 26 příspěvků 08.04.19 07:38

Ahoj anomymní. Já jsem byla také pro testy z krve. Doktorka mi nabídla tyto dvě varianty a když už jsem pro krev byla rozhodnutá,tak mi řekla, že pokud krev vyjde špatně, stejně by se musel dělat odběr plodové vody. Říkala, že pokud by se jí nezdala jedna hodnota, test z krve by stačil, ale v tomto případě mi doporučila odber z plodové vody :(. Jsou to hrozne nervy, ale děkuji aspoň trochu pozitiva :blush:

monzaj
Ukecaná baba ;) 2150 příspěvků 08.04.19 07:44

@Dominisa nám vyšla špatně hodnota jen PAPP-A ,ale zato pořádně - 0,22MOM. Down riziko 1:120. Tento týden už snad budou výsledky. Čekání je ubíjející :( moc držím palce ať je u tebe vše ok

Dominisa
Povídálka 26 příspěvků 08.04.19 07:58

@monzaj hrůza! Ale určitě nám to dobře dopadne! :hug: hlavní je myslet pozitivně, ať nrstresujeme ještě ty mimča a byla jsi na plodovce nebo na krvi?

monzaj
Ukecaná baba ;) 2150 příspěvků 08.04.19 08:02

@Dominisa no čím se blíží výsledky tím jsem vic nervózní i když si samozřejmě říkám,že bude všechno v pořádku.Vysetreni z krve - pokud by byli výsledky hraniční nebo pozitivní pak bych šla na plodovku.

Dominisa
Povídálka 26 příspěvků 08.04.19 08:04

@monzaj tak pak napiš! Budu držet palce, určitě bude všechno dobré! Já jdu ve středu na plodovou vodu, výsledky by měly být do druhého dne na 97% a další týden definitivní na 100% tak se modlím! Neumím si ani představit jinou variantu než tu dobrou.

Janli
Echt Kelišová 8496 příspěvků 08.04.19 08:05

Nedá se dělat nic jinýho, než to přežít. Odběr plodovky se dá přežít, není to nic hroznýho. Riziko komplikací minimalizuješ pokud budeš dodržovat klidový režim. Výsledky na Downa jsou do druhýho dne, nemusíš na ně čekat jako u testu z krve. Tohle zase rozhodovalo u mě.

Dominisa
Povídálka 26 příspěvků 08.04.19 08:07

@Janli přesně tak, to si taky říkám. Nevím jak bych vydržela čekat tak dlouho na výsledky z krve a právě jsem se bála, že kdyby vyšly pozitivně, tak bych stejne musela na plodovou no

monzaj
Ukecaná baba ;) 2150 příspěvků 08.04.19 08:19

@Dominisa no u mě rozhodlo i to,že bych musela na plodovku čekat - při konzultaci na genetice jsem byla 14tt a plodovku berou od 16tt takže teď jsem 16tt a do středy bych měla vědět výsledky z krve.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama