Podezření na endometriozu a IVF

Anonymní
2.2.21 11:35

Podezření na endometriozu a IVF

Ahoj holky,
Nemám si o tomhle mém problému s kým pokecat, nikdo v mém okolí zkušenosti nemá, tak bych chtěla požádat o rady vás.
Začala bych s tím že se s manželem 3 roky snažíme o mimi. Minulý měsíc jsem podstoupila průchodnost vejcovodů a byla mi zjištěna neprůchodnost na pravém vejcovodu. Problém má i manžel a tak nám rovnou bylo doporučeno IVF. Zmínila jsem se své gynekoložce ještě o velmi bolestivé menstruaci. Takové, kdy jsem 3 dny v bolestech, mám třesavku, chvilku je mi hrozná zima, za chvilku návaly vedra, průjem, někdy i zvracení… vyhledala jsem si že by to mohla být endometrioza, ale nechci být zase nějaká hysterka co si sama podle internetu dává diagnózy, ale prostě strach mám. Říkám si že důvod neprůchodnosti může být ta endometrioza, nebo taky srůsty po operaci prasklého slepáku, ostatně ten slepák nás navedl udělat hned průchodnost. Každopádně ted se vůbec nic neděje, čeká se na mého muže až bude mít po prohlídce u androloga. Moje otázka na Vás by byla ta zda si myslíte, že kdybych endometriozu měla, tak zda je to u mě podstatné vědět, když stejně na IVF půjdeme? Ať už ji mám, či nemám, stejně umělé oplodnění podstoupíme. Já se tím teď docela trápím, protože nechci něco zanedbat, ale na druhou stranu nechci plašit na gyndě, že jsem si něco vyhledala na internetu.

PS omlouvám se za chyby, píšu v rychlosti z práce :D

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
718
2.2.21 11:40

Kolegyně měla endometriozu šla na IVF a povedlo se hned
Klidně se ptej lékaře
Jde o tvé zdraví…
Na internetu bych být tebou nic nehledala. To Tě akorát rozhodí..

Neboj :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.2.21 11:42

@sarah1618 opravdu? Tak to mě teď moc uklidnilo. Moje psychika z toho že nám to nejde, je na bodě mrazu. Děkuji za povzbuzení a na internetu už opravdu hledat diagnozy nebudu! :D

• Citovat
  • Nahlásit
19019
2.2.21 11:43

Ono to dost důležitý je, takže je to potřeba v CARu zmínit. Při endometrióze jsou malinko jiné postupy a je potřeba zjistit, kde jsou ložiska.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.2.21 11:46

@Janli aha, moc děkuji :) v caru to určitě zmíním.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.2.21 11:48

@Janli můžu se ještě zeptat zda i CAR mě může poslat na lpsk, nebo vše řešit jen u své gynekolozky?

• Citovat
  • Nahlásit
381
2.2.21 12:00

Od první menstruace trápení. Bolení břicha, zvracení, průjem, křeče, bolest při sexu, bolest dolní části zad,… Mám asi 30 příznaků endometriozy z 20. Snad 200× jsem se různých doktorů v CAR ptala, jestli nemůžu mít toto onemocnění. Vždy řekli, že na utz nic vidět není a jestli endometriozu mám, pak malou, která otěhotnění nebrání. Ale je pravda, že vejcovody mám průchozí (slepák taky venku).
Otěhotňuje se i přes endometriozu. V CAR bych vše popsala, jak je. Ale hlavní problém, proč se zatím mimčo nedaří, už vám zjistili. Jeden vejcovod (to už je v podstatě 50 % šance dolu, neovuluješ jen z levého vaječníku) a asi nic moc spermiogram. Šla bych do 1. IVF a myšlenky na nějaké laparoskopické šťourání bych ve své hlavě zatím ukryla hodně hluboko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.2.21 12:20

@Dicentra27 dobre, děkuji. Určitě se ale o mých problemech zmíním. Mě se nejvíce jednalo o to, aby případně nezjištěna endometrioza nebránila v IVF, nechci tím zbytečně plašit, ale zaroveň jen tak sedět pokud to mám, taky nechci. Řeším tyhle problémy docela ještě včas, což beru jako výhodu, ale čas je neúprosný :)

• Citovat
  • Nahlásit
19019
2.2.21 12:23
@Anonymní píše:
@Janli můžu se ještě zeptat zda i CAR mě může poslat na lpsk, nebo vše řešit jen u své gynekolozky?

car tě pošle na všechna potřebná vyšetření, spíš bych to nechala na ně, než to řešit se svou gynekoložkou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
577
2.2.21 12:40

Je úplně jedno jestli je endometrioza “malá” nebo “velká”. Nekdo ji má prorostle cele břicho a má v pohode 3 děti a někdo má jedno miniaturní ložisko a prirozene proste neotehotni. Já jsem bohužel ten druhy případ, 2 roky marné snahy, pak IVF, které vyslo napoprvé. :palec: Tak drzim palce zakladatelko. A v Caru bych o svém podezření řekla, ta stimulace je pak opravdu trochu jiná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.2.21 12:52

@Breberka123 Moc ti děkuji za uklidnění a gratuluji k prvnímu úspěšnému pokusu, kéž by to tak bylo i u nás :palec:
Potřebuji před IVF sklidnit mysl, pořád se v těch svých podezření a obav plácám.

• Citovat
  • Nahlásit
901
2.2.21 13:00

Známá má těžkou endometriozu a bohužel děti se nepovedly i po několikerém IVF a dalších metodách. U ní je to bohužel vážná kontraindikace, takže dítě není schopná odnosit. Podstupuje pravidelně operace na odstranění ložisek, které se jí tvoří v celé břišní dutině. Myslím si, že kdybys měla endometriozu, tak už by to lékaři věděli. Ale určitě se na to hned zeptej, ať máš klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
577
2.2.21 13:27
@Anonymní píše:
@Breberka123 Moc ti děkuji za uklidnění a gratuluji k prvnímu úspěšnému pokusu, kéž by to tak bylo i u nás :palec:
Potřebuji před IVF sklidnit mysl, pořád se v těch svých podezření a obav plácám.

Měla jsem taky takové příšerné menstruace, ale nevedela jsem ze nejake takové onemocnění vůbec existuje. Diagnozu mi rekli az po laparoskopii a byl celkem problém ji určit z daného vzorku, protože jsem tu endošku měla opravdu miniaturni. Pak jsem dostala na 3 měsíce Visanne, to je jeste taková malá nadeje před ivf ze by to mohlo vyjít i znam holcinu s endometriozou které pomohl. Mne tedy nepomohl, změnila jsem pak i jídelníček, úplně vyřadila cukry, protože ty endosku také prizivuji no a za par mesicu sla na ivf, těšila jsem se, vecer před transferem jsem si dala decku bílého vina no a dnes mi tady vytahuje z kabelky veci 6ti měsíční chlapecek :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1135
2.2.21 13:35

Ja mam endometro cystu v pravém vajecniku. Objevila se mi na UTZ před stimulaci, tak jsme cekali cyklus, co se s ní stane.

Byly varianty:

• hormonalni léčba aka umělý přechod, pul roku stopka
  • laparo, pekne me vyskubat
  • ivf s napalenymi hormony, aby bylo co nejvíc folikulu, počítá se, ze otěhotnim, žádnou jinou variantu neberem :lol:

Partner ma spatne spermio, mame metodu ICSI, a asi dáme pro jistotu i ten magnet, se kterým se na zacatku bez endometriozy nepocitalo

:palec:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat