Podezření na mentální anorexii

Anonymní
16.9.19 16:19

Podezření na mentální anorexii

Ahoj holky, potřebovala bych pomoct.. Mám podezření, že moje kamarádka trpí mentální anorexii.. Dnes jsem se s ní po dlouhé době viděla a je hrozne hubena a nechce jist.. Tenhle týden bude u svého přítele bydlet, tak mě napadlo se s ním spojit a dát mu to vědět? Myslíte, ze je to dobrý nápad? Mám o ní fakt strach :(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2044
16.9.19 17:11
@Anonymní píše:
Ahoj holky, potřebovala bych pomoct.. Mám podezření, že moje kamarádka trpí mentální anorexii.. Dnes jsem se s ní po dlouhé době viděla a je hrozne hubena a nechce jist.. Tenhle týden bude u svého přítele bydlet, tak mě napadlo se s ním spojit a dát mu to vědět? Myslíte, ze je to dobrý nápad? Mám o ní fakt strach :(

Napřed si o tom promluv s ní, zkus ji pomoct, vyslechnout, říct rizika, nastuduj si o tom něco ať víš o čem mluvíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.9.19 17:19
@Anonymní píše:
Ahoj holky, potřebovala bych pomoct.. Mám podezření, že moje kamarádka trpí mentální anorexii.. Dnes jsem se s ní po dlouhé době viděla a je hrozne hubena a nechce jist.. Tenhle týden bude u svého přítele bydlet, tak mě napadlo se s ním spojit a dát mu to vědět? Myslíte, ze je to dobrý nápad? Mám o ní fakt strach :(

Chapu ze se o ni bojis, ale neco resit za jejimi zady, o ni a bez ni, to by mohla chapat jako zradu. Pokud skutecne anorexii ma. Mohla by ti prestat duverovat. Jinak bych si napred promluvila s ni. Treba to anorexie neni, treba ma fyzicke potize, neco se zazivanim anebo obrovske stresy, nikdy nevis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3993
16.9.19 17:56

Tak anorekticce něco vymlouvat nemá cenu. Chce to odborníka. Znala jsem holku co měla 32kg /160cm. Byla v Bohnicích… Plus ještě veganka. Když ji doktoři řekli, že pokud nepribere 0,5kg za tyden…že si ji tam nechají. Nakonec skončila v nemocnici co jsem slyšela. Jak dál dopadla nevím… Chce to lékaře… Ty ji nepomuzes

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.9.19 20:41

Ahoj holky, já mám 162 cm a 41 kg.. Hodně lidí si myslí, že mám anorexii ale není to pravda.. Doktorovi jsem tak vrtala hlavou, že mám za sebou komplet testy a jsem prostě člověk co má papír na to, že budu hubená :D Jsou dny, kdy bych spořádala celou lednici, plácala pátý přes devátý a pak jsou dny, kdy tomu jídlu moc nedám.. Já bych určitě jejího přítele nekontaktovala, je to zásah do soukromí a mě osobně by to vytočilo.. Pokud jí chceš pomoci, promluv si s ní a netahej do toho třetí osoby :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
506
16.9.19 21:38
@Anonymní píše:

No myslím si, že přítel není slepý a pokud to někomu máte říct, pak té Vaší kamarádce. Uvědomte si také, že anorexie je často projev těžké duševní poruchy z rodiny psychopatií efektivní léčba je založená na spolupráci a já je obávám že Ta vaše kamarádka o žádnou léčbu nestojí. Je za sebe odpovědná ať má duševní poruchu nebo ne tito lidé často musí padnout na samé dno aby jim svitlo že jaksi nejsou v pořádku do té doby obviňují ze svých problémů okolí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.9.19 22:16

Může mít nějaký jiný problém, já během pár měsíců z normální váhy zhubla 10 kilo a vypadala příšerně, obešla jsem x doktorů, ale pořád jsem hubla dál, až jsem skončila na vyšetření na psychiatrii, nikdo mi nevěřil, hospitalizovali mě tam, měli za blázna a nakonec z toho je celiakie a intolerance na laktózu :zed: Začala jsem dodržovat bezlepkovou a bezlaktózovou dietu a zase pomalu přibrala, dnes mám váhu opět normální. Nejdřív si s ní promluv, než ji z něčeho obviňovat, je to velmi nepříjemný, znám to :oops:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama