Podezření na mimoděložní těhotenství

Catarin
31.3.16 13:14

Podezření na mimoděložní těhotenství

Ahoj, kdo máte zkušenosti s hospitalizací v nemocnici s podezřením na mimoděložní těhotenství? mě poslali do nemocnice dnes (měla bych být 6tt) a hodnoty HCG mam 848, na UTZ pusto prázdno… kdy se vám něco objevilo na UTZ a v kolikatem jste byly týdnu? Jestliže vám mimoděložní potvrdili, co následovalo? Já se moc bojím že mi to mimoděložní potvrdí, jsem z toho celá špatná :,(

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
377
31.3.16 13:33

Já skončila s podezřením na mimoděložní těhotenství v nemocnici a teď mám už pětiletou slečnu. :-) Hodnoty HCG si nepamatuji, ve čtvrtek jsem měla nástup na hospitalizaci, v pátek plánovaný zákrok a ejhle, ona si slečna dala jen na čas. :-D V pátek na UTZ objevili gestační váček… Ještě vydrž, třeba se loudá. V každém případě držím pěsti, ať to dobře dopadne. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26739
31.3.16 13:37

@Catarin ja tomu nerozumim, v jine diskusi jsi psala, ze mas v deloze dutinku a ze ti ji doktorka merila a ze je vse ok. Tak to dutinka zmizela, nebo co se stalo, ze mas v deloze prazdno?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Catarin
31.3.16 13:44
@Berousik píše:
@Catarin ja tomu nerozumim, v jine diskusi jsi psala, ze mas v deloze dutinku a ze ti ji doktorka merila a ze je vse ok. Tak to dutinka zmizela, nebo co se stalo, ze mas v deloze prazdno?

Dutinka - neni tam, dr. to měřila ale pak mi došlo že dutinka znamená ze tam je,, černá tečka " ale mám tam jen jakoby nějaké prázdné mistecko bez tečky a bez ničeho… vim ze jsem psala ze tam je, naivně jsem myslela ze je to ono :(

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
Catarin
31.3.16 13:45
@Brouk č.1 píše:
Já skončila s podezřením na mimoděložní těhotenství v nemocnici a teď mám už pětiletou slečnu. :-) Hodnoty HCG si nepamatuji, ve čtvrtek jsem měla nástup na hospitalizaci, v pátek plánovaný zákrok a ejhle, ona si slečna dala jen na čas. :-D V pátek na UTZ objevili gestační váček… Ještě vydrž, třeba se loudá. V každém případě držím pěsti, ať to dobře dopadne. :kytka:

Tak já doufám že ten můj si taky jen dává na čas, je to o nervy :(

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
2449
31.3.16 13:51

@Catarin rozhodně se nebraň hospitalizaci, budou tě víc kontrolovat. Mimoděložní může být kdekoli - vaječník, dutina břišní, přilepené zvenku dělohy, vejcovod - vždycky je to obrovské riziko. Embryo si může dávat na čas. Víš, kdy jsi mohla otěhotnět? Máš pravidelnou ovulaci? Klidně můžeš být těhotná +/- 14 dní takže po 2 týdnech těhotenství (4tt) nemusí být vidět nic, po měsíci těhotnění (6tt) už by mělo jít něco vidět. V 7-8tt bývá vidět srdíčko, to už by mělo být jasno, jestli tam je nebo není. Vše se počítá od poslední menstruace s průměrným cyklem 28 dní a ovulací uprostřed cyklu, takže jestli to máš jinak, nemusí odhad týdnu sedět. Gestační váček může být v děloze a embryo mohlo zůstat někde „viset“ takže rozhodně zůstat pod kontrolou doktorů, aby mohli v případě potřeby rychle zasáhnout - jde ti o život.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26524
31.3.16 14:04

@Catarin P/oud doktorka co měřila, tak tam asi něco být musí. Prázdnou dělohuby Ti neměřila. Navíc pokud nemenstruuješ přesně co 28 dní an eovuluješ 14. den cyklu, tak těhotenství může prost být je mladší a zatím není vdět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5896
31.3.16 14:14

Snažila bych se vyprosit si čas. Znám případy, kdy v 6tt nic a za 3 dny tam váček byl. Já v 6tt váček měla, ale srdíčko ne. Za pár dní tam taky bylo. To asi nikdo neodhadne, co se tam děje, ale pokud nemáte vy sama problémy a pokud by doktor neviděl akutní důvod to řešit hned, zkusila bych pár dní uprosit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5896
31.3.16 14:17

Ale mluvím z pozice, že nevím, jak je to akutní. Já měla podezření na mimoděložní taky - kvůli bolestem ve srůstech z minulé operace. Doktorka mi v klidu vzala krev, že výsledky budou do pár dní, nikdo mě nikam hned nehnal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Catarin
31.3.16 14:24
@Mari.G píše:
Ale mluvím z pozice, že nevím, jak je to akutní. Já měla podezření na mimoděložní taky - kvůli bolestem ve srůstech z minulé operace. Doktorka mi v klidu vzala krev, že výsledky budou do pár dní, nikdo mě nikam hned nehnal.

Já žádné jiné problémy nemám, nic mě neboli, nekrvacim, nespinim, jen na tom UTZ prostě nic neni a v tom je jedinej háček…
Jinak nic nenašli ani ve vejcovodu, nikde (přes UTZ)…
Malinko si taky myslim ze je to uspechane, měla jsem nitroděložní tělísko, nechala jsem si ho vyndat a s přítelem jsme se asi po tydnu od vydání začali snažit… menstruaci jsem měla jako takovou ale jen 3dny 9.3. Jinak na vydání jsem byla 17.2. A o týden později počítám ze jsme asi zadělali… :think: jinak test mi vyšel slabe pozitivní už hned po MS co byla 9.3…

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
12337
31.3.16 14:35

@Catarin pokud byla v děloze černá dutinka a tu ti měrila, tak v té se může zloutkovy váček s plodem teprve objevit… pokud nebyla ani ta dutinka, tak taky nechápu co měrila :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Catarin
31.3.16 14:40
@Mikejla_a píše:
@Catarin pokud byla v děloze černá dutinka a tu ti měrila, tak v té se může zloutkovy váček s plodem teprve objevit… pokud nebyla ani ta dutinka, tak taky nechápu co měrila :think:

Nebyla tam černá dutinka… jen prázdné místo uvnitř delohy, to měří pokaždé když přijdu… :think:
Furt si říkám že je tu naděje když nenašli ani nic okolo ani nic v děloze, furt si říkám že se tam nakonec ještě objeví…

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
26739
31.3.16 14:51

@Catarin to meri pokazde, co jsi tam ted v posledni dobe co mas pozitivni test? Tam neco musi byt, co meri. Nelze merit nic, chapej. Treba to tehotenstvi je fakt mladsi, nez si myslis. Taky doporucuju zustat v nemocnici a nechat se hlidat. Pokud je to opravdu mimodelozni, tak ti muze jit vazne o zivot.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2449
31.3.16 15:10

Měrí se velikost děložní dutiny, když se dutina v děloze zvětšuje i když v ní není nic viditelného, může to naznačovat těhotenství mimo dělohu. Některé ženy mají dělohu jakoby splácnutou a žádná viditelná/měřitelná dutina tam není. A radši jít párkrát navíc k doktorovi zbytečně, než umírat v šílených bolestech v klidu domova. Fakt to není sranda, takže radši plašit a nechat se sledovat zbytečně, než v tom lepším případě přijít o vaječník či dělohu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Catarin
31.3.16 17:42
@Marťule2005 píše:
Měrí se velikost děložní dutiny, když se dutina v děloze zvětšuje i když v ní není nic viditelného, může to naznačovat těhotenství mimo dělohu. Některé ženy mají dělohu jakoby splácnutou a žádná viditelná/měřitelná dutina tam není. A radši jít párkrát navíc k doktorovi zbytečně, než umírat v šílených bolestech v klidu domova. Fakt to není sranda, takže radši plašit a nechat se sledovat zbytečně, než v tom lepším případě přijít o vaječník či dělohu.

Taky si myslím ze to tak bude, ale opravdu z toho teď nejsem moudrá :( uvidíme pozítří to už bych měla mit dost vysoké hodnoty na to, aby něco vidět bylo… :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat