Podezření na mimoděložní těhotenství - vaše zkušenosti

12250
20.2.12 17:41

Podezření na mimoděložní těhu...jaké máte zkušenosti?

Ahoj holky, jaké jsou vaše zkušenosti se špatným těhu…nejprve samov. potrat, hned revize v 6.tt, po 14 dnech hcg neklesá a mudr má podezření na mimoděložní těhotenství a posílá mě na laparoskopii do špitálu. Přitom mi nic není, nic nebolí, jen stále špiním. Jaké jsou vaše zkušenosti? díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1309
20.2.12 17:58

moje přímo zkušenosti nemám.Ale moje známá, neměla taky žádné příznaky a jednoho dne se svalila na zem a manžel volal záchranku.Probudila se až po všem.Bylo to za pět minut dvanáct.Myslela že je normálně těhotná.K lékaři se chystala až později.Ještě že manžel byl doma a záchrance řekl, že je těhotná.Myslel si,aby neublížili miminku a jak to dopadlo.Teď se z toho všeho dostává.Museli jí řezat, žádná laparoskopie nešla.Šlo o život.Držím palce,ať si v pořádku. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
142
20.2.12 18:18

Já měla taky podezření na mimoděložní. Poslali mě do nemocnice, kde jsem byla asi 4 dny. Vše ale bylo v pořádku, mimčo bylo ještě tak malinkatý, že ho nenašli na ultrazvuku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
371
21.2.12 07:01

Ahoj holky, potřebovala bych také poradit. Včera jsem byla u Dr a také má podezření na mimoděložní těhu, takže v pátek jdu znova na krev. Ale trošku jsem počítala, že jsou u mě možné 2 termíny oplodnění : 1) 31.1 to bych byla dnes 21 DPO 2)5.2 a to bych byla teprve 16DPO, to by ještě hcg nemuselo být tak silné. JInak mám veškeré příznaky těhu, citlivé prsa, časté nutkání na wc, nekrvácím ani nešpiním (což asi doprovází mimoděložní těhu) Schválně přikládám svoje testíky aby jste se podívali.
Jdou postupně
18.2
19.2
21.2

A stalo se někdy, že jste měli nízkou hladinu hcg a přesto byly těhu? moc děkuji za radu, začínám mít strach :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12250
21.2.12 07:17
vierra píše:
Ahoj holky, potřebovala bych také poradit. Včera jsem byla u Dr a také má podezření na mimoděložní těhu, takže v pátek jdu znova na krev. Ale trošku jsem počítala, že jsou u mě možné 2 termíny oplodnění : 1) 31.1 to bych byla dnes 21 DPO 2)5.2 a to bych byla teprve 16DPO, to by ještě hcg nemuselo být tak silné. JInak mám veškeré příznaky těhu, citlivé prsa, časté nutkání na wc, nekrvácím ani nešpiním (což asi doprovází mimoděložní těhu) Schválně přikládám svoje testíky aby jste se podívali.
Jdou postupně
18.2
19.2
21.2A stalo se někdy, že jste měli nízkou hladinu hcg a přesto byly těhu? moc děkuji za radu, začínám mít strach :(

Ahoj,
já teda špinila i začla krvácet na začátku 6.tt, na uz byl jen malinkatý váček, tak mě poslali na revizi, je to 2 týdny. Hcg bylo 89 a teď po 2 týdnech hcg neklesá (brali mi krev i před týdnem) a ve vzorku, co mi zvali z dělohy, tak při histologii zjistili, že tam nebyly nějaké ch. klky (přesný název si nepamatuju), tzn. že jsem neměla zahnízděné vajíčko v děloze, ale je zřejmě někde jinde. Zjistí to jedině laparoskopií, dnes mám nástup, zítra laparo.
Oni se mimoděložního vždy obávají a zkoumají, jestli se vajíčko zahnízdilo správně v děloze. Takže záleží, co viděli na uz a jak ti roste hcg…proto ta kontrola. Hodnota hcg by se každé 2-3 dny měla cca zdvojnásobit.

Příspěvek upraven 12.10.12 v 20:40

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
371
21.2.12 07:27

No na ultrazvuku neviděla nic a říkala hned, že je to ještě brzy ale aspoň zkusila a výsledky z krve nevím přesně, jen říkala, že je to hraniční hodnota, tak jsem to hned studovala na netu a myslím, že některé ženy můžou mít nízkou hodnotu hcg a přesto být těhu
Takže jestli jsem to dobře pochopila, tak revizi dělali úplně zbytečně. Aby se jim podařilo aspoň najít to vajíčko někde jinde, když je ještě úplně pidi :-( Tak hlavně ať ti to dobře dopadne! budu držet pěsti :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12250
21.2.12 07:47
vierra píše:
No na ultrazvuku neviděla nic a říkala hned, že je to ještě brzy ale aspoň zkusila a výsledky z krve nevím přesně, jen říkala, že je to hraniční hodnota, tak jsem to hned studovala na netu a myslím, že některé ženy můžou mít nízkou hodnotu hcg a přesto být těhu
Takže jestli jsem to dobře pochopila, tak revizi dělali úplně zbytečně. Aby se jim podařilo aspoň najít to vajíčko někde jinde, když je ještě úplně pidi :-( Tak hlavně ať ti to dobře dopadne! budu držet pěsti :hug:

Asi úplně zbytečně ne…víme, že tam vajíčko nebylo, tak musí být asi jinde, zejm. když hcg neklesá (po revizi, potratu se má vrátit zase na 0). Na začátku na uz nemusí být skoro nic vidět, důležité je, aby ti rostlo hcg…to je zřejmý vývoj těhu. Tak držím palce, ať hcg roste, jak má! A díky za podporu :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
254
23.2.12 16:45

platí tedy, když jde o mimoděložní těhu, že hcg roste nestandardně? Kde se vůbec může všude uhnízdit? Obvykle ve vejcovodu - to znám už ze školy, ale kde ještě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
371
23.2.12 17:31

u děložního čípku, vejcovodu, vaječníku, rohu dělohy, dutině břišní. Ano platí, hcg roste pomaleji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
112
23.2.12 19:42

stejná skušenost

Ahojky ,přesně tohle se mi stalo před dvěma roky,nejdřív revize a za 14 dní jsem začala mýt takové bolesti v podbříšku,že jsem odjela do nemocnice a tam mi ještě zjistili mimoděložní těhotenství.Hned ráno mě brali na sál a vzali mi pravý vejcovod.
Skušenost otřesná ,v nemocnici jsem byla 5 dní.
Dnes jsem v 20.týdnu těhotenství a čekáme druhou dceru.
Takže aspoň malé povzbuzení,ono to někdy nevýjde jak by jsme chtěli.a asi to tak má být. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12250
24.2.12 11:58

Tak to mám holky za sebou…mimoděložní se potvrdilo, vzali mi levý vejcovod. Jen byli vykulení, že mě nic nebolelo, nebylo mi špatně, nic. Ale asi to bylo za včasu zjištěné…z hcg, které neklesalo a v histologii z revize dělohy provedené před 2 týdny nebyly choriové klky. Miminko se prostě uhnízdilo jinde.
Ale vaše příběhy, kdy se dá otěhotnět i s jedním vejcovodem, i za ještě horší situace, mi dává pořád naději, že mimi bude :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3807
4.3.12 23:52

Ahojky, tak bohužel jsem taky před pár dny prodělala laparku pro mimoděložní těhu
a příznaky? Začalo to tím, že jsem si po 14 dnech menstruace udělala jen tak pro jistotu těhotenský test a vyšel překvapivě pozitivně :roll: , ale radost jsem kvůli neobvykle dlouhé menstruce ( která u těhu neznačí nic moc dobrého ) nemohla mít :( tak jsem teda šla na gyndu a ten v děloze nic neviděl, vzal mi krev a za dva dny jsem tam šla zas s nadějí, že se třeba mimísek objeví, hcg z krve bylo 1135 a v děloze dr zas nic neviděl :? a že buď jde o mimoděložní nebo o spontánní potrat, tak mi zase vzal krev a měla jsem příjít zas za pár dní
musím podotknout, že mě nic nikdy nebolelo, jen jsem pořád špinila

další výsledek z krve byl 1700 jednotek, takže po UZ kde zas nic nebylo ( ani na vejcovodech nic neviděl ) mě odeslal do nemocnice
dr při příjmu asi po minutě našel krásné, velké embijko s tlukoucím srdíčkem ( sama jsem ho i slyšela :,( ) zahnízděné v levém vejcovodu, takže není prý na co čekat a druhý den jdu na operaci a je štěstí , že to ještě neprasklo … prý jsem učebnicový případ, že málokdy to jde tak krásně vidět ( taky aby nebylo, když jsem byla asi v 6 nebo v 7 t :roll: )
na pokoji jsem se pak rozbrečela :,( :,( :| bylo mi hrozně na duši, že musím zabít žijící embrijko, ale musela jsem se s tím pomalu smířít, nedalo se s tím nic dělat :,(

teď se dávám po fyzické stránce do kupy a musím věřit, že i se syndromem PCO a s odebraným levým vejcovodem se dá znovu otěhotnět

všem kdo toto zažili, přeji aby se brzy dočkali vytouženého mimíska na správném místě :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.10.12 11:29

Tak mě to asi čeká také, psala jsem sem můj příběh. Oni mi musí vzít vejcovod? Doufám že to nebude mimoděložní ztěch výsledků. A když není mimoděložní tak prý počkám normálně na menstruaci až se to srovná a budu moct púět otehotnet ale bojim se ze bude zas potrat… :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12250
2.10.12 11:37

@Lenulinkaa kam jsi psala svůj příběh, mají podezření na mimoděložní?
Co se událo?
Prcek se nejčastěji u MD zahnízdí ve vejcovodu a většinou ho berou celý, protože se pak dělají srůsty a opakují se mimoděložní těh.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.10.12 11:44

tehu

Potrat

Dobrý den já byla včera u doktora protože v pátek a neděli mi vyšli těhotenské testy že jsem těhotná. Bylo mi špatně od žaludku, byla jsem unavená. Ale špinila jsem to mě znepokojilo a tak jsem šla. Pan doktor mi řekl že to byl 5týden+1 těho­tenství, ale že se to vstřebalo tudíž potrat…vzal mi krev a podle jak budou vysoké hodnoty prý aby vyloučil mimoděložní těhotenství. Ted jsem si vzpoměla že někdy minulou středu jsem měla strašné křeče v břiše bylo mi zle a skoro jsem celý den proležela že to byl zřejmě onen potrat. V děloze prý nic není. Zklamaná a ubrečená jsem šla domů a čekám na zítřejší výsledky. Proč to bylo mi neřekl. Bojím se dalšího otěhotnění aby to nebylo to samé…ještě ted mám slzy, tolik jsem se těšila. Doma mám 6ti letého prcka a těšila jsem se že mu řeknu že bude mít sourozence ale takhle jsem mu nic neříkala ještě by to stejně nepochopil a akorát by brečel že to „mimi“umřelo. Nevím co mám dělat, co mám jíst za vitamíny aby další těhu dopadlo ok. Myslela jsem si že se mi to stát nemůže. Před rokem jsem prodělala konizaci čípku, prý to kvuli tomu být nemůže říkal doktor ale co když jo. Četla jsem že ženy po konizaci měli problémy otěhotnět. Máte některá stím zkušenost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama