Podezření na trombózu a zanedbání?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.04.19 12:17
Podezření na trombózu a zanedbání?

Ahoj dámy, mám na vás dotaz. Po půl roce užívání HA jsem na sobě začala pozorovat pnutí v lýtkách, dloubavou bolest ve stehnech a na dlaních. Naběhly mi křečové žíly a bolest se zhoršovala. Došla jsem teda za svou gynekoložkou a ta mi udělala krevní testy na trombofilní mutace. Ty vyšly negativně tzn. nemám vrozený předpoklad pro vznik trombózy, ale to neznamená, ze je u mě vyloučená, že?? Doktorka bolesti svedla na vedlejší účinek HA, ale v příbalovém letáku nic takového není. Bojím se trombózy, ale kromě těch krevních testů (nemyslím D-dimery) žádné vyšetření neproběhlo :nevim: mám to nechat být a věřit doktorce, nebo si zajistit sono vyšetření? Co byste dělali vy?
Děkuji za rady :( :srdce:

Reakce:
stinga
Kelišová 5923 příspěvků 3 inzeráty 16.04.19 12:26

Myslím, že sono vyšetřením nic nepokazíš, šla bych k obvoďačce, ať ti dá doporučení

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65602 příspěvků 16.04.19 12:28

No, uprimne a co bys chtela tim sonem zkoumat, kdyz si stezujes na celeho cloveka? Ano, kdyz je podezreni na konkrétní misto, tak se samozřejmě dela. A jestli se trombózy tak bojis, tak tu ha vysad.

Uživatel je onlineAgrion
Závislačka 2904 příspěvků 16.04.19 12:31

A odebrala ti pri vysetreni na trombofilni mutace i D-Dimery? Predpokladam ze ano… pokud ti vysly negativni, tak to fakt tromboza neni… by the way ani klinika tomu nenasvedcuje.

Náměsíčná
Závislačka 4332 příspěvků 16.04.19 12:33

Vysadila bych ty prášky. Očividně ti nedělají dobře.

jannina1
Závislačka 4484 příspěvků 16.04.19 12:50

Taky bych je vysadila, za takove zdravotni problemy to nestoji.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.04.19 13:13

V příbalových letácích není věcí. Jsem toho důkaz. Když Ti nedělají dobře, tak je neber.

Lama Lama
Hvězda diskuse 51858 příspěvků 16.04.19 13:19
@Anonymní píše:
Ahoj dámy, mám na vás dotaz. Po půl roce užívání HA jsem na sobě začala pozorovat pnutí v lýtkách, dloubavou bolest ve stehnech a na dlaních. Naběhly mi křečové žíly a bolest se zhoršovala. Došla jsem teda za svou gynekoložkou a ta mi udělala krevní testy na trombofilní mutace. Ty vyšly negativně tzn. nemám vrozený předpoklad pro vznik trombózy, ale to neznamená, ze je u mě vyloučená, že?? Doktorka bolesti svedla na vedlejší účinek HA, ale v příbalovém letáku nic takového není. Bojím se trombózy, ale kromě těch krevních testů (nemyslím D-dimery) žádné vyšetření neproběhlo :nevim: mám to nechat být a věřit doktorce, nebo si zajistit sono vyšetření? Co byste dělali vy?
Děkuji za rady :( :srdce:

A už jsi antikoncepci vysadila?
Jinak bych řekla, že podle popsaných potíží máš trombozu. Samo se to vyloučit nejde. Jednak už to zjevně trvá dlouho a někam by se to pohlo. Druhak všechny 4 končetiny najednou, to je na trombozu divný…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.04.19 13:24

Tyhle potíže mám také, antikoncepci neberu, hořčík beru ;-)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.04.19 13:33

Já hlubokou žilní trombózu prodělala před 10ti lety, byla mi zjištěna Leidenská mutace…od té doby antikoncepci neberu, musím chodit pravidelně na hematologii a beru léky…u mě se to projevovalo tak, že mi začala bolet levá dolní končetina od kotníku, postupně až k tříslům a nafoukla se v průměru o 18cm, byla jsem cca 2týdny hospitalizovaná, kde jsem podstoupila plastiku balonkem, 5 dní jsem musela jen ležet a nehýbat se…teď se s manželem snažíme o mimi a zatím se nedaří, 5 let jsem kvůli tromboze otěhotnět na doporučení doktorů nemohla, neboť jsem měla ten nejhorší stupeň, prý se to děje (starým) důchodcům a mně bylo v té době 20let.. antikoncepce je svinstvo, neber ho Z.

Váš příspěvek
Reklama