Podíl na zisku - nefinanční

Anonymní
30.10.19 10:26

Podíl na zisku - nefinanční

Jsem podílník v s. r.o. Vlastníme několik aut a dohodli jsme se, že při příštím vyplácení podílu na zisku mi bude vyplacen nefinanční podíl ve formě auta. Nastudovala jsem si převod vozu z firmy na soukr. osobu, ale stále nevím, jak to pojmout právně. Nejde o smlouvu kupní ani darovací - spíš nějaký převod. Máte někdo radu?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6792
30.10.19 12:06

Tak pokud půjde o podíl na zisku, pak by to šlo. Ale auto se bude muset nechat ocenit, podle toho také srazit a zaplatit daň. O převod na fyz. osobu nepůjde. Toto ale není dotaz pro emimino. Spíš nějaké účetní fórum. Každopádně bych se obrátila na daňového poradce v této záležitosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.10.19 12:19

@Hanula1212 Děkuji. Myslela jsem převod na osobu (jednotlivce) a nikoliv na FO (živnostníka). To je ok, ne?

• Citovat
  • Nahlásit
6792
30.10.19 12:29

To je jedno, jestli to auto půjde na „živnostníka“ nebo na fyzickou osobu. Nejde jen tak přepsat auto z s. r.o. na FO. Musí to mít svoje účetní postupy. Psalas, že to převedení bude jako „výplata ze zisku“. To znamená, že musíš upravit majetek, ocenit auto, srazit daň z podílu na zisku, potřebuješ rozhodnutí valné hromady, co DPH? Nejde jen tak převést auto z s. r.o. na FO. Najdi si daňového poradce, tohle nejde řešit přes emimino.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.10.19 12:55

Díky!

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie