Podivné podnikání ruší moje bydlení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Cosmopolitan
Zasloužilá kecalka 684 příspěvků 15.06.19 20:06
Podivné podnikání ruší moje bydlení

Nevěděla jsem, kam toto téma přidat. Jde o to, že před rokem si vedle v baráku pronajala nebytový prostor jedna slečna. Oficiálně má jít o prodejnu nábytku, neoficiálně je to cukrárna, kde si v létě na chodníku dala dva stolečky ke kterým se sesedly maminy a děcka tam lítala a řvala až do večera. Večer se potom cukrárna změnila na bar, kdy se slézali lidi a chlastali a dělali bordel do rána. Nemohla jsem ani jít ven s košem aby mě opilci neotravovali a nebo aby se se mnou ona slečna (majitelka firmy) nechtěla družit. Pořád jen otravovali, ať si s nimi dám panáka a to i když jsem několikrát odmítla. Kravál byl do pozdních nočních hodin. To bylo celé loňské léto.

Letos jsem s radostí koukala, že jakmile se oteplilo, stolky se neobjevily a tak jsem doufala, že snad letos bude klid. Jenže, před chvílí to opět začalo, kravál pod oknem, hlasitý smích a já zase váhám jestli mám jít vynést odpadky aby mě zase ten uřvaný póvl neobtěžoval. Co myslíte, je nějaká legální cesta, jak odsud slečnu s jejím podivným podnikáním dostat? Dá se postupovat tak, že bych na úřadě oznámila, že neoprávněně užívá veřejné prostranství (židle a stolečky na chodníku)? Jako já vím, teď se tady do mě polovina uživatelek pustí, že jsem hnusná udavačka a mám jí nechat být ale prosím dámy, vžijte se do mé situace, kdy takový cirkus máte pod okny každý den od rána do dalšího brzkého rána. Já sama udávání neschvaluji ale už mě z toho kraválu asi hrabe. Ono kdyby to bylo jednu za čas, tak si řeknu OK ať si užijí ale každý den??? To mě fakt dost deptá. Jo a pro ty, které by snad chtěli radit ať se odstěhuji chci jen říct, proč já? Já jsem tady byla dřív než ona se svým „podnikáním“ a navíc já tady nikoho hlukem neruším tak nevím, proč bych já měla ustupovat.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
pikola
Generální žvanilka 21419 příspěvků 1 inzerát 15.06.19 20:10

Po 22h volat policii

danca6
Kecalka 360 příspěvků 15.06.19 20:11

Ahoj…jako vůbec se ti teda nedivím :( já bych zašla na městský úřad, tam bych se zeptala, jestli pro ni „noční klid“ neplatí a jestli má povolení na ty stolky venku. U nás teda pro venkovní zahrádky platí max.do desíti hodin. A vůbec si nemyslím, že bys byla nějaká udavačka ;)

Cosmopolitan
Zasloužilá kecalka 684 příspěvků 15.06.19 20:12
@pikola píše:
Po 22h volat policii

Každý den?

Cosmopolitan
Zasloužilá kecalka 684 příspěvků 15.06.19 20:14
@danca6 píše:
Ahoj…jako vůbec se ti teda nedivím :( já bych zašla na městský úřad, tam bych se zeptala, jestli pro ni „noční klid“ neplatí a jestli má povolení na ty stolky venku. U nás teda pro venkovní zahrádky platí max.do desíti hodin. A vůbec si nemyslím, že bys byla nějaká udavačka ;)

Děkuji za pochopení, já nikomu nechci dělat problémy ale tohle mě fakt vadí. Navíc si myslím, že to její podnikání dost smrdí, když má prodejnu nábytku a ve skutečnosti tam provozuje bar + cukrárnu.

aleaa
Kecalka 409 příspěvků 15.06.19 20:14

Nepovolené podnikání? ČOIka, hygiena? Pokud tam má prodávat nábytek, asi nemá potřebná povolení.

pikola
Generální žvanilka 21419 příspěvků 1 inzerát 15.06.19 20:15
@Cosmopolitan píše:
Každý den?

Klidně

Monchichik
Echt Kelišová 9068 příspěvků 15.06.19 20:17

@Cosmopolitan Ano, klidně bych je volala každý den. Kromě toho bych asi nahlásila na živnostenský úřad, že je tam bar místo nábytku a jestli je to v pořádku.

Micaella22
Ukecaná baba ;) 1596 příspěvků 15.06.19 20:18

Na urad bych zavolala, zda ma pani za zahradku zaplaceno - az ji vytahne.Za zahradky se take vystavuji za okna lejstra, ze na to maj povoleni, od-do a kolik m2 (Praha). Na dverich od podniku ma byt verejne napsano Ico, Dic, kontaktni osoba, ktera za to zodpovida a cislo telefonu. Pokud ma zivnost psanou na prodej nabytku, nema tam cukrarna co delat. Bych si tam zasla na drink a schvalne zjistila jak to tam funguje, zda ma kasu, eet apod. Je to svinarna, ale chapu te. Od tohodle ruchu ma byt centrum mesta, ne nejakej okraj s radovkama.

danca6
Kecalka 360 příspěvků 15.06.19 20:18

@Cosmopolitan Mně by to teda taky vadilo…a dost. Bylo by mi fuk, co tam má, ale jako neobtěžuji tím ostatní. A právě proto bych se zašla na město zeptat na ten noční klid ;) bude jim asi divné, co za hluk až do rána může být v obchodě s nábytkem :D

histep
Kelišová 5115 příspěvků 15.06.19 20:20

@Cosmopolitan Jak vis, ze oficialne ma mit prodejnu nabytku?

Cosmopolitan
Zasloužilá kecalka 684 příspěvků 15.06.19 20:27
@histep píše:
@Cosmopolitan Jak vis, ze oficialne ma mit prodejnu nabytku?

Protože tak má ten svůj obchod pojmenovaný.

Cosmopolitan
Zasloužilá kecalka 684 příspěvků 15.06.19 20:30

Jinak počkám do 22:00 a volám policii.

Aspera
Generální žvanilka 22113 příspěvků 15.06.19 20:32

@Cosmopolitan to je nejjednodušší. Nám toto poradili i na PČR kvůli sousedům, hlavně tam nechodit je uklidňovat, to je o ústa.

Cosmopolitan
Zasloužilá kecalka 684 příspěvků 15.06.19 20:35
@Aspera píše:
@Cosmopolitan to je nejjednodušší. Nám toto poradili i na PČR kvůli sousedům, hlavně tam nechodit je uklidňovat, to je o ústa.

Tak to vůbec. Momentálně si říkám, že nepůjdu ani s košem. Fakt nemám náladu na obtěžování z jejich strany.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama