Podivné vztahy s kolegyní

Anonymní
24.11.20 09:49

Podivné vztahy s kolegyní

Ahoj, prosím o zachování anonymity, info o zaměstnání.
Dnes výjimečně z jiné rubriky než láska, sex a trápení :D
Od loňského října pracuju na personálním ve výrobní firmě (korporát). Kolektiv tam byl od začátku moc fajn, žádná slepičárna, samozřejmě sem tam něco se objevilo, ale žádná rivalita, pomluvy nebo nevraživosti, prostě pohodové vztahy. V dubnu nastoupila na jinou pozici nová kolegyně, stejně stará jako já - je nám oběma kolem třiceti, na oddělení jsme nejmladší.
No a nějak se to začalo celý kazit… Nová kolegyně od začátku neprojevovala zájem se se mnou nijak bavit, max. na obědě odpověděla stroze na otázky zdvořilostní konverzace, ale sama se nikdy na nic nezeptala. Jsem splachovací, tak jsem to nechala být a nijak jsem se jí nevnucovala s tím, že třeba potřebuje čas na navázání vztahů… Jenže zatímco holčina s některými jinými vesele štěbetá a pusa se jí nezastaví, vůči mě a ještě jedné kolegyni trvá totální ignor, ani nepozdraví, pokud nepozdravím první já. I ostatní si toho všimli, chvilku jsem se v dobré víře snažila vztahy aktivně zlepšit, ale to bylo chvilku a zas to spadlo tam, kde to bylo, spíš je atmosféra i horší… Teoreticky mi to může být jedno, sedím v jiné kanceláři a společných projektů máme jen pár, ale stejně se chová i k jedné starší kolegyni, která s ní kancelář sdílí a ta je z toho dost špatná.
Jinak v práci je šikovná, z kolegy z výroby navázala dobré vztahy hned, se zahraničními nadríženými vychází taky výborně a samozřejmě šplhá po žebříčku nahoru.
Já ale jsem na pozici mimo klasickou hierarchii, takže pro ní nepředstavuju žádnou výzvu ani hrozbu. Mám partnera mimo práci a v práci se o nikoho neucházím ani jsem se neucházela, takže ani žárlivost podle mě není na místě. Neměly jsme spolu žádný konflikt. Nenapadá mě žádný objektivní důvod, proč by ke mě měla chovat nějakou nelibost, která brání i normální zdvořilostní konverzaci v rámci pracovních povinností… ona měla krátce po nástupu románek s jedním kolegou, který rychle skončil, ale ani s ním nemám žádné nadstandardní vztahy. Přátelštější vztahy mám akorát s ředitelem, ale ani o něj se rozhodně nijak neucházím, plus ani ve složité korporátní struktuře není mým faktickým nadřízeným - nerozhoduje o mých odměnách atd., prostě mi z toho žádné výhody neplynou.
Napadá někoho, co by mohl být důvod, proč se tohle děje? Mě už začala po jejím návratu z dovolené a přetrvávajícím ignoru trochu docházet trpělivost a mám tendenci sklouznout k otevřenému nepřátelství, ale říkám si, že to asi nebude nejlepší řešení. Co byste dělaly vy? Konfontovat jí a zeptat se otevřeně, co jí vadí? Omezit se na pozdrav, pokud se někde potkáme, a nechat to být?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1332
24.11.20 09:58

Mne prijde, ze to moc resis :nevim:, jako ja bych ji nechala byt, proste pouze pozdrav, to he zakladni slusnost, ale ani zadny small talky bych nedelala, ani se o ne nepokousela. Myslim, ze to neni mireni vuci tobe jako osobnosti, proste asi celkove pocituje rivalitu mezi zenskyma a radeji ma muzsky kolektiv. V tak velkym pracovnim kolektivu jako je korporat ti nikdy bemuzou sednout vsichni. Ja bych to absolutne vypustila. Neresila bych to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1195
24.11.20 10:01

Třeba jsi jí prostě nesympatická a nemá potřebu se s tebou bavit… Já bych do toho nešťourala a chovala se k ní uplně stejně, třeba se to časem vyvrbí anebo ne :) vůbec bych se tím nějak víc nezabývala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
24.11.20 10:01

A ty nejak potrebujes jeji pratelstvi? Nikdy te nebudou mit radi vsichni a kolikrat se ani nedozvis, proc te nemaji radi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18177
24.11.20 10:02

A proč to řešíš? V kanceláři s tebou není, pracovat spolu nemusíte, tak co? Prostě jsi jí nesedla, nejsi jí sympatická, to se stává. Já bych nedělala vůbec nic, není to hřiště, ani mateřská školka, aby se řešilo kdo se s kým „ka“ a „neka“. Je to pracoviště. Často je lepší pokud vztahy zůstávají na zdvořilostní úrovni. Řeš práci, ne kolegyně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
723
24.11.20 10:05

Třeba jsi hezčí, štíhlejší a nebo jí třeba jen nejsi sympatická…to se prostě v životě stává.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4357
24.11.20 10:06

Asi tě správně tipla - ne každému je sympatická kolegyně, která místo práce řeší kraviny :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29619
24.11.20 10:08
@Anonymní píše:
Ahoj, prosím o zachování anonymity, info o zaměstnání.
Dnes výjimečně z jiné rubriky než láska, sex a trápení :D
Od loňského října pracuju na personálním ve výrobní firmě (korporát). Kolektiv tam byl od začátku moc fajn, žádná slepičárna, samozřejmě sem tam něco se objevilo, ale žádná rivalita, pomluvy nebo nevraživosti, prostě pohodové vztahy. V dubnu nastoupila na jinou pozici nová kolegyně, stejně stará jako já - je nám oběma kolem třiceti, na oddělení jsme nejmladší.
No a nějak se to začalo celý kazit… Nová kolegyně od začátku neprojevovala zájem se se mnou nijak bavit, max. na obědě odpověděla stroze na otázky zdvořilostní konverzace, ale sama se nikdy na nic nezeptala. Jsem splachovací, tak jsem to nechala být a nijak jsem se jí nevnucovala s tím, že třeba potřebuje čas na navázání vztahů… Jenže zatímco holčina s některými jinými vesele štěbetá a pusa se jí nezastaví, vůči mě a ještě jedné kolegyni trvá totální ignor, ani nepozdraví, pokud nepozdravím první já. I ostatní si toho všimli, chvilku jsem se v dobré víře snažila vztahy aktivně zlepšit, ale to bylo chvilku a zas to spadlo tam, kde to bylo, spíš je atmosféra i horší… Teoreticky mi to může být jedno, sedím v jiné kanceláři a společných projektů máme jen pár, ale stejně se chová i k jedné starší kolegyni, která s ní kancelář sdílí a ta je z toho dost špatná.
Jinak v práci je šikovná, z kolegy z výroby navázala dobré vztahy hned, se zahraničními nadríženými vychází taky výborně a samozřejmě šplhá po žebříčku nahoru.
Já ale jsem na pozici mimo klasickou hierarchii, takže pro ní nepředstavuju žádnou výzvu ani hrozbu. Mám partnera mimo práci a v práci se o nikoho neucházím ani jsem se neucházela, takže ani žárlivost podle mě není na místě. Neměly jsme spolu žádný konflikt. Nenapadá mě žádný objektivní důvod, proč by ke mě měla chovat nějakou nelibost, která brání i normální zdvořilostní konverzaci v rámci pracovních povinností… ona měla krátce po nástupu románek s jedním kolegou, který rychle skončil, ale ani s ním nemám žádné nadstandardní vztahy. Přátelštější vztahy mám akorát s ředitelem, ale ani o něj se rozhodně nijak neucházím, plus ani ve složité korporátní struktuře není mým faktickým nadřízeným - nerozhoduje o mých odměnách atd., prostě mi z toho žádné výhody neplynou.
Napadá někoho, co by mohl být důvod, proč se tohle děje? Mě už začala po jejím návratu z dovolené a přetrvávajícím ignoru trochu docházet trpělivost a mám tendenci sklouznout k otevřenému nepřátelství, ale říkám si, že to asi nebude nejlepší řešení. Co byste dělaly vy? Konfontovat jí a zeptat se otevřeně, co jí vadí? Omezit se na pozdrav, pokud se někde potkáme, a nechat to být?

Třeba ji prostě lidsky nesedíš :nevim:
To se stává.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2626
24.11.20 10:11

Slepičárnu z toho velmi slušně děláš ty, když řešíš toto a uvažuješ o otevřeném nepřátelství. Nevšímej si jí, buď najdete k sobě cestu, nebo ne. Fakt netoužím se usmívat a bavit se o počasí s každým, s kým si v práci tykám. Mám tam tak 5 blízkých lidí, se kterými řeším obecné věci a dalších 15 lidí, se kterými zavtipkuji, pokecám jen tak. A pak 50 se kterými se pracovně potkávám cca jednou týdně a s těmi se do hovoru nepouštím, když oni začnou konverzaci, tak jí jen udržuji v rámci konverzační slušnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2252
24.11.20 10:11

No a ja treba v praci vesele stebetam s chlapama, ale zenske vetsinou pozdravim a hotovo, maximalne kdyz se snazi navazat nejaky hovor, tak se tak nejak chytam, ale sama se o nic nepokousim. Neni v tom nic osobniho, ale ja se v zenskych kolektivech moc nechytam a nemam je rada, treba to ma tvoje kolegyne podobne a ty to zbytecne resis. Ignoruj ji stejne jako ona tebe a nic v tom nehledej, nevim proc bys vuci ni mela pociťovat nepratelstvi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.11.20 10:12

@kalie
No právě v našem závodě velký kolektiv nejsme. Na personálním je nás šest ve třech kancelářích, plus ředitel. Takže když dvě z toho vyloženě ignoruje a s jednou přes hlavu té ignorované (co sedí uprostřed) vytrvale vykládá, dělá to prostě dost divnou atmosféru. Její přátelství určitě nepotřebuju, ale úplně vyhnout se jedna druhé nemůžeme a vadí mi to dusno…
Možná to fakt moc řeším, ale nikdy se mi to předtím nestalo, že by mě někdo bezdůvodně totálně ignoroval. Chápu u lidí, co třeba nejsou výřeční a nemají potřebu se bavit s ostatními, jsou celkově uzavření atd., že si prostě nepovídají, ale tohle určitě není ten případ…

• Citovat
  • Nahlásit
1117
24.11.20 10:16
@Kaja35 píše:
A ty nejak potrebujes jeji pratelstvi? Nikdy te nebudou mit radi vsichni a kolikrat se ani nedozvis, proc te nemaji radi.

Přesně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.11.20 10:18

@riccius Tak nás je tam sedm a vídáme se každý den…
Není to žádný anonymní openspace. Sice korporát, ale malý závod…

• Citovat
  • Nahlásit
9334
@Anonymní píše:
@kalie
No právě v našem závodě velký kolektiv nejsme. Na personálním je nás šest ve třech kancelářích, plus ředitel. Takže když dvě z toho vyloženě ignoruje a s jednou přes hlavu té ignorované (co sedí uprostřed) vytrvale vykládá, dělá to prostě dost divnou atmosféru. Její přátelství určitě nepotřebuju, ale úplně vyhnout se jedna druhé nemůžeme a vadí mi to dusno…
Možná to fakt moc řeším, ale nikdy se mi to předtím nestalo, že by mě někdo bezdůvodně totálně ignoroval. Chápu u lidí, co třeba nejsou výřeční a nemají potřebu se bavit s ostatními, jsou celkově uzavření atd., že si prostě nepovídají, ale tohle určitě není ten případ…

Já tě chápu, ale tady to nevyřešíš.
Tak buď si s ní o tom otevřeně promluv, nebo to neřeš :nevim:.

Ještě můžeš poprosit tu, se kterou si povídá a je zadobře, ať se jí na to zeptá ona. Ale asi bych nečekala, že se to nějak změní…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1117

Nejspíš jsi jí úplně volná. Ještě mě napadá, že z tebe - pracovně - nic nemá. Když jsi mimo hierarchii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat