podivný poplatek za zaregistrování dítěte do MŠ

102
28.3.06 23:29

podivný poplatek za zaregistrování dítěte do MŠ

ahoj všechny,
našemu malému budou letos v červnu 2 roky. Od příštího ledna ho chceme přihlásit do MŠ. Tam nám ale řekli, že pokud dítě chceme přihlásit některý jiný měsíc,než září, tak budeme muset od září předchozího roku až do měsíce přihlášení (tj.leden) platit každý měsíc 115 Kč za registraci jiný měsíc než září! Je mi to docela divné, nikdy jsem o tom neslyšela. Je to dobrá školka, mohla bych to nechat být a dát malýho do jiné, ale chci ho dát do téhle. Nevíte někdo,co je to za poplatek, nemáte s tím někdo zkušenosti?Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

29645
28.3.06 23:53

Ahoj, my se sice do skolky nechystame, ale uz jsem taky zjistila, ze tohle je bezna praxe. A myslim, ze jeste muzes byt rada, ze ti vezmou dite pred 3.rokem, protoze to uz bezny neni. Vsude je vetsinou dost plno a nechteji brat ani po tretim roce na 4 hodiny denne :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3596
29.3.06 01:09

Lilu,

já si dokonce nemyslím, že je to „pouze“ běžná praxe, ale dokonce zákon. Je to podle nového zákona, který vstoupil v platnost někdy loni na podzim (jistá si nejsem). Celé to znamená, že si tím rezervuješ místo a tím pádem i to, že se o Tvé dítě bude mít kdo postarat. Pokud by jsi ten poplatek neplatila, školka by musela snížit podle toho množství učitelek a potom by jich nemusel být dostatek. Tak nějak mi to vysvětlovala tchýně, když ještě dělala ředitelku v MŠ. Možná jsem něco překroutila, ale tak nějak to je.

Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
135
29.3.06 09:46

Ahoj,
u nás v Kroměříži je to úplně stejně, zrovna nedávno jsem to prověřovala. My sice zatím využíváme jem jesličky, ale jednalo se o dobrou školku tady u nás „za rohem“ a tak si tam místo budeme muset rezervovat.
Ahoj
Hanka a Hanička 14 měsíců

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
29.3.06 10:07

Ahojky, tak tohle jsem ve školce zjistila také. Malému budou tři roky v únoru, a tak jsem ho chtěla dát do školky hned po třetích narozeninách - ne, že bych se ho chtěla tak rychle zbavit, ale doporučila nám to dětská lékařka s tím, že prcek je mnohem vyspělejší než ostatní děti v jeho věku a tak pro něj bude lepší, aby se do dětského kolektivu dostal co nejdřív. Ale ve školce mě hned zchladili s tím, že bych hned od září musela platit školkovné kolem 600 Kč :x !!! Je to fakt celkem síla. Není to zrovna málo peněz a ve finále mi ředitelka řekla, že ani není stoprocentě jisté, že by mi kluka do školky vzali, takže jsem to vzdala. Zrovna zítra jdu k zápisu ještě do jedné školky, tak uvidím, co se dozvím. Nedokážu si představit, že by prcek byl doma ještě další rok a půl, když už teďka mu na zábavu nestačím :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
29.3.06 10:52

No my zrovna jdeme k zapisu do skolky dneska nebo zitra. 3 nam budou v cervnu, od zari by sla do skolky. Ted platime za jesle 2.000,– mesicne, takze platit 600,– se mi zda jako „sranda“. Samozrejme, ze pokud tam dite chodit nebude tak je to zbytecne. Za skolku budem platit neco kolem peti stovek, takze oproti jeslim ctvrtina. Hanka

• Nahlásit
  • Citovat
9234
29.3.06 11:27

Ahoj,)mám dotaz na Hanku.
Jsem taky s KM.Která školka požaduje tento poplatek?Já jsem kdysi taky dávala Mirdu do školkyaž skoro rok po zápisu a nikdo po mně nic nechtěl.Ale taky se za tu dobu mohlo něco změnit.

Dana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
374
29.3.06 12:43

ms

Ahojky ,tak 115 kč by ještě šlo ,u nás platíš 300 nebo 500kč podle toho jestli jsi ho registrovala na dopoledne nebo na celý den a to od září i když dítě byde chodit třeba až od ledna .Je to blbý ,ale je to tak ,prostě platíš za držení místa .Stejně tak budeš platit školný za celý měsíc i kdyby jste celý měsíc marodili.Majdalenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2793
29.3.06 13:57

Dano,
to placení dopředu je novinka,asi 2 roky stará.A je na to opravdu vyhláška nebo zákon,bohužel.My to taky tak měli,zaplatila jsem rovnou za celé 4 m(malá šla od ledna,takže září-prosinec),vyplázla jsem 600 a šla jsem domů :?

Někdo to riskne a zkusí přihlásit dítě do školky až v tom měsíci,kdy má 3 roky,ale dnes je to opravdu sázka do loterie,školky jsou nacpané k prasknutí,je spíš štěstí,když se v průběhu školního roku uvolní místo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1207
29.3.06 14:51

Ahoj,

tak tady jenom zírááááám. My jsme se v půběhu roku stěhovali, v listopadu jsem se šla zepat do školky zda mi dítě od prosince vezmou. TAkže prý ano. Nic jsem platit nemusela.Nakonec byla přihlášená od 1.1. a bylo to bez problémů. Žádnou rezervaci jsem neplatila.
Pokud je dítě nemocné celý měsíc, tak se bohužel školné platí.

Fakt toto slyším poprvé, máme docela příjemnou paní ředitelku, tak se jí na to schválně zeptám.

Do školky kam chodila Barunka před tím, jsme normálně byly u zápisu a fungovalo to tím způsobem , že přednost měly děti tříleté, pracujících matek. Ale i děti v září netříleté nebyly bez šance, protože si pamatuji, že v průběhu roku tam prostě nové děti chodily. Myslím si, že záleží na ředitelce.
Dokonce v Brně vím o několika školkách, kde berou netřílete děti.

Problém s chozením na 4 hodiny je ten, alespoň u nás ve školce, že stejně se musí zaplatit jakoby celodenní pobyt. A být i tak přihlášen, protože pokud jsem to dobře pochopila zřizovatel takovéto děti nedotuje.

Ten poplatek bych chápala v případě, že je školka fakt dobrá a oni chtějí mít jistotu, že tam to dítě i třeba na konci šk. roku přijde. Aby se jim nestalo, že budou mít poloprázdnou školku. Ale brala bych to jako vratnou zálohu. Samozřejmě je pro ně lepší mít školku plnou už hned od září, ale někdy to nejde.

HAmina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
29.3.06 14:57

Tak to jsem zvědavá jak dopadneme my. k zápisu jdeme v dubnu. Máme dvojčata. 3 roky budou mít v únoru a tou dobou bych je tam chtěla dát na 4h denně.Tak jsem teda zvědavá co nám řeknou.Magdulka

• Nahlásit
  • Citovat
29645
29.3.06 15:54

Hamino, ale pokud dite zapises na celej den, tak ztratis rodicak. Takze to nechapu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3596
29.3.06 16:40

Holky,

fakt je to vyhláška nebo zákon a školky nemají jiné možnosti. Teď je prý novinka, kdy když dítě chodí jenom 4 hodiny denně, tak platí pouze část školného (myslím 2/3) a tím pádem pak má školka mezery v rozpočtu, který byl plánován za jiné situace. To znamená např. opět zvýšení celého školného, aby školka měla dost peněz. Holt to jsou rozpočtové organizace a musí vyjít s tím, co dostanou. Zkusím se zeptat babi, aby mi přesně napsala, proč se ten udržovací poplatek musí platit, ale 100% to souvisí s novým školským zákonem, kde je těch „bot“ trošku víc. A ten někdy od loňského roku, možná od září.

Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
29.3.06 22:59

Holky,
všem vám moc děkuju. Škoda, myslela jsem, že budu mít téma pro Občanské judo. Když jsem se na tento poplatek totiž ptala na městském úřadě(odbor školství), tak mi řekli, že o něčem takovém nevědí. No to je ale asi zase jiný problém.

Jinak prosím, nevíte některá, kde na Internetu bych našla ten NOVÝ ŠKOLSKÝ ZÁKON? Nebo v kterém čísle Učitelských novin bych ho našla?
Ještě jednou díky Linda

• Nahlásit
  • Citovat
102
29.3.06 23:00

JINAK TEN ANONYM JSEM BYLA SAMOZŘEJMĚ JÁ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama