Podivný přístup psího útulku

Napsat příspěvek
23.3.17 10:37
@Markéta80 píše:
@SlečnaDahlia kdyby jim šlo o zvíře jednají jinak. ale ono ne vždy jim jde o psa, nejeden případ kde někde seberou psa a ještě ten den kastrují a pak odmítnou majiteli vrátit :jazyk:. Pokud by jim v tomto případě šlo o psa tak se zamyslí sami nad sebou jak je možné že jim tam stoj pes 2 roky a někomu se ozvou hned. naštvaní můžou být max na sebe a pokud by jim tak šlo o blaho psa spojí se se zájemci a proberou co a jak. ale celkově to co se děje tak ne vždy je pes na prvnim místě. Kolikrát žebrají o peníze na určitého psa a pak se zjistí že ten pes už neexistuje :jazyk: ae má tak poutavý příběh tak proč na tom netrhnout další peníze. jasně že ne všichni ale dějí se tam různé věci :?

Uvědomuješ si, že důvod, proč tam ten pes je tak dlouho, je pravděpodobně ten, že potřebuje nějaké speciální zacházení (chování, handicap apod.), pro které prostě není vhodný pro každého zájemce a kvůli kterému o něj ten zájem není? Nevěřím, že to, že se na zakladatelky inzerát přihlásilo najednou hned několik zájemců, způsobil její mistrný slohový talent. Spíše nějaké přikrášlení skutečností.

Samozřejmě, že bohužel stále existují útulky, které vedou vypočítavé svině, co ta zvířata raději drží a berou dotace (i když to by psi byli vyloženě zanedbaní, protože tak velké prachy, jak si lidé myslí, to zase nejsou). Ale tady se označuje za nekorektní jednání nejmenovaného útulku, který se nemůže nijak bránit, a situaci známe jen z pohledu zakladatelky. A i jen z jejího pohledu si myslím, že přestřelila.

Fakt mě toto zvedá ze židle. V depozitu, ze kterého jsme si braly posledního kocourka, mají některé kočky i mnohem déle než dva roky. A fakt to není proto, že je majitelka depozita nechce udat nebo že si neumí napsat sama inzerát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.3.17 10:42
@Sojkka píše:
@Aenne Na základě čeho je cizí člověk oprávněn hodnotit schopnosti útulku, o kterém nic neví, ve kterém se nebyl ani podívat a jediným důvodem je zakl. pocit, že inzerát byl špatně napsaný.
Chtěla pomoc útulku, tak se s nimi měla kontaktovat a dohodnout. Nejspíš by to dopadlo úplně jinak. Takhle se jim styl o nás, bez nás logicky nelíbil.

Přesně tak. Pokud zakladatelka chtěla opravdu pomoci pejskům, jak tady prezentuje, měla se zkontaktovat přímo s útulkem a dohodnout se s nimi na spolupráci, kdy by inzeráty nějak atraktivně psala, oni je schvalovali a pouštěli do světa. Záležitost jednoho telefonátu. A spokojenost by byla na obou stranách. Místo toho se jim zakladatelka bez jejich vědomí nacpala do jejich záležitosti a útulek si tady, byť bez jejich vědomí, slízává, jak jim nejde o dobro psů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48695
23.3.17 10:46

@SlečnaDahlia no tak netřeba odhánět zájemce, třeba by nějaký z těch co se ozval byl vhodný, takhle to vypadá že ani zájemce nechtějí. Zakladatelka už nenapsala tak nevíme jestli to jen nenapsala lépe ;), pokud k tomu dovymyslela další věci tak je to špatně :? ale rovnou odmítnout několik zájemců taky neni pěkná vizitka :? Takže diskuze o ničem, stačilo by vidět původní inzerát a ten upravený ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Aenne
23.3.17 11:03

Holky. každá máte tak trochu pravdu, přiznávam, možno jsem se zmýlila a souhlasím s tím, že inzerát mohl být přikrášlený a mohl tak přitáhnout nevhodného zájemce, ale máme pravdu i my, kterí tvrdíme, že konání útulku je nefér a nečim smrdí, protože mohli se podekovat, slušne vysvetlit zakladelce, proč neni možné akceptovat její inzerát a určite mneli kontaktovat lidi, které chteli toho pejska videt, dopředu nemohli vědet, že jsou nevhodní zájemci, kdyby jim šlo o psa, tak je kontaktují.

• Citovat
  • Upravit
Aenne
23.3.17 11:06

A ti dva zájemci volali do utulku, psali na mail a utulek jim nebral telefon a neodpovedel na mail, to je neospravedlnitelné.*

• Citovat
  • Upravit
16337
23.3.17 11:26

@SlečnaDahlia prosim te mohli se zeptat popsat ale ne nereagovat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.3.17 12:35

No mě by teda fakt zajímalo, jak zněl původní inzerát a co všechno zakladatelka vymyslela a domyslela do toho svého. Tohle je podle mě drzost :nevim: Něco vytáhnout, překroutit po svém a poslat bez dovolení do oběhu. To se snad nedělá. To je jednání nějakého bulvárního plátku. Pokud chci skutečně pomoct, tak se domluvím, nebo sdílím statusy a inzerce v jejich původním stavu. Nicméně chování útulku mi taky trochu „smrdí“. Nevíme jestli byl původní inzerát ještě aktuální, zda pes už nemá nové pány, neonemocněl, nezemřel, přece jen menší útulky kolikrát vedou lidi, co nemají k PC zas tak blízko, neumí s tím, mají na to někoho, kdo jednou za půl roku mění aktuality apod…Taky je možné, že se jim nehodí, aby si psa někdo skutečně vzal, protože jsou třeba financovaní od kusu :nevim: To je taky možné a nikdo to tu nevíme co a jak útulek vedlo k rekci takové, jaká byla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.3.17 16:47

Dekuji jako zakladatelka za reakce. Pripominam, ze v inzeratu jsem fakta nezmenila, nic neprikraslila, udaje utulku jsem opsala, opravila jsem ale pravopisne a stylisticke chyby, pripsala uderny titulek, ktery evidentne zaujal. Pes je nadale v utulku dostupny, kontakt na zajemce si skutecne nevzali. Jinak pomoc s inzerci je pro vetsinu utulku bezna, od sdileni pres zadavani novych inzeratu. Maji tam dalsi psy, cekaji u nich i 5,7 let. Mejte se vsechny moc hezky

• Nahlásit
  • Citovat
Aenne
25.3.17 08:27
@Anonymní píše:
Dekuji jako zakladatelka za reakce. Pripominam, ze v inzeratu jsem fakta nezmenila, nic neprikraslila, udaje utulku jsem opsala, opravila jsem ale pravopisne a stylisticke chyby, pripsala uderny titulek, ktery evidentne zaujal. Pes je nadale v utulku dostupny, kontakt na zajemce si skutecne nevzali. Jinak pomoc s inzerci je pro vetsinu utulku bezna, od sdileni pres zadavani novych inzeratu. Maji tam dalsi psy, cekaji u nich i 5,7 let. Mejte se vsechny moc hezky

tak si z teho nic nedelejte a ať vás to neodradí do budoucna, ne v každém útulku delají divní, neslušní lidi.

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama