Podkožní akné na čele

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Umpalumpa88
Povídálka 24 příspěvků 29.12.17 13:16
Podkožní akné na čele

Ahoj, holky. Jsem tu nová a rada bych se s vámi o něčem poradila. Téměř tři roky mě trápí podkožní akné na čele, vůbec nechápu z čeho by to mohlo být. Piju hodně vody, denně tak 2-3 litry, stravuji se pouze zdravě a ne a ne se těch potvor zbavit. :nevim: Pleť nemam vůbec mastnou, spíše normální a jinde na obličeji se mi to nevyskytuje. Občas se to dostane až do takového stadia, ze tam mám takové velké zmokvané boule, které strašně bolí. Před týdnem jsem si koupila od značky Uriage krém hyseac, ale přijde mi, ze po tom mám pleť ještě horší. Už si opravdu nevim rady. :zed: Má s tím někdo zkušenost? Jinak pardon za anonymitu, tohle je pro mě dost citlivé tema a strašně mě to trápí.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

lachtanice86
Kelišová 5504 příspěvků 29.12.17 13:19

A byla jsi u kosmeticky případně na koznim?

Umpalumpa88
Povídálka 24 příspěvků 29.12.17 13:21

Byla, kožní mě odbyla s tím, ze to nic není a dala mi na to nějakou masticku. A kosmeticka mi zase řekla, ze to bude dobrý, vycistila mi pleť, dala mi nějakou masku a vzorecky domu, toť vše. :nevim:

bubulina
Ukecaná baba ;) 1696 příspěvků 29.12.17 13:33

A nemůže to být rce na nějaké jídlo? mléko, mouka, ocet, čokoláda?

Umpalumpa88
Povídálka 24 příspěvků 29.12.17 13:37

@bubulina Nic takového nejím. Alergie nemam na nic, teda alespoň o nich nevim a zmíněné věci vůbec nekonzumuju. Proto už si opravdu nevim rady :nevim:

lachtanice86
Kelišová 5504 příspěvků 29.12.17 13:48

@Umpalumpa88 no ono stravuji se zdrave je zavádějící. Pro každého je to něco jiného. Já se s tím trápila dlouho, na koznim mi dali tehdy nějakou masticku. Výsledek nula. Přešlo to úplnou změnou stravy. Ale v určitých obdobích v měsíci mám akné stejně. Co jediného mohu poradit je čistit a nesahat na to a najít jiného kozniho.

Umpalumpa88
Povídálka 24 příspěvků 29.12.17 13:54

@lachtanice86 Děkuji, asi budu muset najít jinou kožní, protože tahle je mi celkove nesympaticka a to, ze mi rekne, ze to nic není, taky není moc profesionální přístup. A moje zdravá strava neobsahuje žádnou čokoládu, mastné věci a vše, co je nezdravé. Jím především ovoce, zeleninu, ryby, luštěniny, a kuřecí maso. Po novém roce najdu jinou kožní a budu doufat ve spásu. :pankac:

olomoučanda
Zasloužilá kecalka 657 příspěvků 29.12.17 14:01

Tak on ten kožní ti zpočátku bude dávat ty mastičky, vodičky. Většinou je to Zynerit, Duac Gel nebo něco podobného. Je potřeba to nějakou dobu používat. Vydržela jsi u toho? Jinak, já můžu doporučit krém Skinoren.

Umpalumpa88
Povídálka 24 příspěvků 29.12.17 14:04

@olomoučanda Dala mi mastičku fucidin, po které se mi to ještě víc zhoršilo, ale říkala jsem si, ze ještě chvíli počkám. Jenže pak už se to nedalo, moje čelo byl samej podkožní bolák a to už byla masticka skoro pryc :roll: Takže výsledek žádný. A prosím, ten skinoren je na předpis?

olomoučanda
Zasloužilá kecalka 657 příspěvků 29.12.17 14:11

@Umpalumpa88 Už není na předpis, dá se koupit v lékárně. Ono právě u těch mastiček to většinou bývá tak, že dojde ke zhoršení, ale pak by se to mělo lepšit. Kolikrát to tam i píší. Nevím, jak jsi to dlouho používala. Mělo by se to tak 2-3 měsíce učitě… Chápu, je to otrava, mám s tím taky zkušenosti. Pořád se toho p vysazení HA nemůžu zbavit. Kolikrát se člověku nechce mezi lidi.

Azallea
Ukecaná baba ;) 1140 příspěvků 29.12.17 14:16

@Umpalumpa88 Já taky na akné trpím, a to bohužel až do teď, a to mi už bylo 30 :(
Ještě v pubertě jsem na akné dostala Aknemycin, pokud si to pamatuju dobře, ale to je snad antibiotikum, tedy nedá se používat pořád.

Teď používám na čištění pleti Foreu + Bio mycí gel (kdyby tě to zajímalo, pošlu ti odkazy do SZ, v diskusi vkládat nejdou) a Sudocreme :) Je to zinkový krém pro miminka na zadeček :D, když se natřeš, budeš mít na obličeji bílo, ale mně se velmi osvědčil. Koupíš v každé lékárně do 100Kč bez předpisu, a pokud nezabere, tak to není vyhozená tisícovka :) Jinak mi ještě pomohlo jednou za měsíc umývat štětec na pudr a každý týden si brát čistý povlak na polštář.

Umpalumpa88
Povídálka 24 příspěvků 29.12.17 14:24

@olomoučanda Zitra pro ten Skinoren poletim, děkuji za radu :hug: Jinak tu masticku jsem používala dva a půl měsíce a jak říkám, žádný zázrak to nebyl, spis naopak. @Azallea Děkuji za rady, sudocreme mám doma, tak ho tam hned asi plácnu :lol: Štětce jsem si navykla čistit pravidelně a povlak na polštář povlikam častěji, než je zdrávo :D A kdybys byla tak hodna, tak ta forea a bio gel by mě zajímal. ;)

Helen78
Kecalka 433 příspěvků 29.12.17 14:39

Já na to taky trpím a to mi bude 40! Hormonální akné. Kup si v lékárně bez předpisu krém akneroxid cca 180 Kč, ten mi hodně pomohl, ale jestli se ti dělají už hodně podkožní a na stejném místě, tak už možná nezabere a pak je dobrý na předpis duac gel, to je jak ten akneroxid, ale s antibiotiky. Kožní mi řekl, že v mém případě už je to nutné. Ale nepoužívá se dlouho a pak zase najedu na akneroxid. A co mi teď hodně pomohlo, je chemický peeling, zmizelo mi takřka vše a mohla jsem i vyjít bez makeupu, což už jsem hodně dlouho nemohla. Teď se občas něco udělá, ale zlikviduju to tím akneroxidem. Takže bych nejdříve zkusila tu lékárnu, buď ten akneroxid nebo skinoren, každému zabere něco jiného a když se to nezlepší, tak kožní, ale šla bych jinam.

Afrikana
Kecalka 490 příspěvků 29.12.17 15:06

Kdyz jsem pred par lety bojovala s akne, nechavala jsem si v lekarne michat 2% kyselinu salicylovou. Tou jsem postizena mista potirala a bolaky dobre mizely. Zabiralo mi to ze vsech utrejchu a masticek na akne nejlip.

Azallea
Ukecaná baba ;) 1140 příspěvků 29.12.17 15:24

@Umpalumpa88 Poslala jsem ti SZ s odkazy:) Jo a ta kys. salicylová, jak píše @Afrikana, je součástí mnoha krémů, a ta taky pomáhá. Ale mně pleť velmi vysušovala, takže jsem pak místy měla jak akné, tak suchou kůži tak, že se mi loupala, nic moc kombinace.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Slunce, seno, bikiny a krajka: Ochotská pálí ostrými, kdo bude její cíl?

Je to přesně pět let, co Michaela Ochotská (33) dala výpověď na Nově a... číst dále >

Pomeje zavolal do redakce Expresu kvůli milenci své ženy. Co vám chce říct?

Jak jsme vás jako první informovali, Andrea Pomeje již není sama. Po jejím... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Reklama