Podkožní akné na tváři, co pomohlo Vám?

14.1.21 15:15

Podkožní akné na tváři

Ahoj holky,
už delší dobu mě trápí podkožní akné na tvářích. Naštěstí to nejsou takové ty obrovské boláky, ale taky mě dokáží pěkně potrápit.
Nemáte nějaké zaručené rady, které by mi pomohli se toho zbavit. (kromě HA)
Díky moc! :srdce:

• Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Reakce:

Velikost písma:
1496
14.1.21 15:32

Zaručenou radu nemám, ale na sobě mám vyzkoušené že čím víc cukru tím větší oraniště na obličejí. Hodně mi pomohla kosmetika z havlíkovy apoteky (ranní 3min maska, porcelánová panenka, krém mladá slečna tuším..)

• Nahlásit
Anonymní
14.1.21 16:04

Měla jsem stejný problém - nejdřív cca do 21 let pleť krásná a najednou rozšířené podkožní akné. U mě to bylo způsobené hlavně stresem, takže doporučuji ho co nejvíce odbourat :palec: dále omezení alkoholu a tučných jídel - to byl spolu se stresem jeden velký spouštěč. A co mi taky moc pomohlo omezit čistící přípravky na nutné minimum - pouze odličovací mléko (já mam obyč od Baley) a potom hned krém (Yves Rocher Hydra Végetal). Po čase se to zpravilo a teď se mi udělá jeden pupínek do měsíce :palec:

• Nahlásit
Ou
14921
14.1.21 16:38

1. zajít k lékaři. alergologie a potravinové nesnášenlivosti + případně hormonální profil. A hlavně na kožní pro přípravky s reálně léčivými efekty. Kosmetika může pomoci ale má velmi limitované možnosti.

2. suplementovat D-vitamín (1000 UI) zinek (alespoň 10 mg denně), rybí tuk (alespon 10 g denně) a b-komplex. Slušně spát, nekouřit jíst dostatek bílkovin, tuků. vlákniny a složitých sacharidů, nepřehánět to s alkoholem.

3. pečovat správně o pleť. V případě cystického akné to znamení pravidelně a šetrně ji čistit. Nedráždit, zejmena ne komoedogenními látkmi, Ošetřovat protizáněltivými účinnými složkami. Hydratovat. Kyselit.

Komedogenní látky - mrkni sem a začni číst složení kosmetiky co používáš. A ano - než se pleť srovná budeš muset většinu věcí vyházet.
https://www.slozeni-kosmetiky.cz/…ennost-latek

Dalš věci co dráždí jsou parfému a esenciální oleje.

Čistit chceš tak že nejprve použiješ něco na olejové bázi (mycí olej) a to pak smyješ něčím šetrným, co rozpouští tuky. (fajn je třeba gel 3v1 od garnier). Pokud používáš micelární vodu, tak ji musíš pak smýt vodou. Protože jen ošmrdlat na tampoknu znamená zanechat naředěná líčidla a špínu spolu s chemikáliemi z mic. vocdy na pleti.
Na čištění a regulaci produkce mazu - který je hlavní příinou proč se ti pleť zaněcuje jsou fajn přípravky s kosmetickým jílem - ať už připravené masky, nebo si prostě kup pixličku jílu a míchej to třeba s kefírem a žloutkem na domác masy. používej jednou/dvakrát týdně.

Kyselit pleť chceš proto, že přirodezné prostředí pleti je mírně kyselé a většina péče co používáme toto neutraliuzje a proto tam radostně budjí nežádoucí mikrobové co způsobují zanícení - tedy akné.

Hledej tedy prostředky (tonika, esence, pleťovové vody a séra) s kyselinami - zejména chceš salicylovou, azaelovou, glykolovou. pořiď si enzymatický peeling s aha kyselinami a používej ho jednou až dvakrát týdně - podle toho jak to budeš snášet. Třeba porcelánovou tvář od Havlika.

Hydratovat pořebuješ kvůli obecné schopnosti pleti fungovat - hydratovaná pleť je zdravá pleť.

Účinné látky které fungují proti akné a nejsou to výše zmnění kyseliny - Benzoylperoxid, zinek, B3(niacinamide), retinol/retinoid, sirné sloučeiny.

Vyhni se věcem kde je alkohol - vysušuje a tím irituje pokožku. Bohužel je ve většina produktů v drogeriích, je potřeba se naučit číst složení.

Pokud umíš anglicky, projdi videa Cassandy Bankson - na cystické akné trpěl a je velmi slušně vzdělaná kosmetička která rozumím fyzioogii a biochemii.
https://www.youtube.com/watch?…

• Nahlásit
14.1.21 18:00

Mockrát vám všem děkuju za vyčerpávající odpovědi. Spoustu věcí jsem už zkoušela. Jiné zase ne, třeba toho Havlíka. To určo zkusím. :lol:

• Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat