Podkožní boláky na obličeji

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
81
11.8.20 11:10

Podkožní bolaky na obličeji

Ahojky holky, chtěla jsem se zeptat zda nějaká z vás netrpí na stejný problém, případně jak ho řešit. Nikdy jsem na akné netrpela, v pubertě spolužáci měli podobanej celej obličej, ale mě se do teď 1× za mesic/dva udělá obrovskej podkožní bolak - většinou na bradě nebo na tvářích, bolí to hrozně, hrozne moc. Nejde s tím nic dělat, nejde to zakrýt protože je to obrovský. Mizí to cca 14 dní, je úplně jedno jestli do toho člověk zasahuje nebo ne. Zkoušela jsem sudocrem, tee trea olejicek, odvar z heřmánku, ty agresivnější preparáty na akné jsou blbý protože je to pod kůži a akorát si rozpitvavam tu kůži na obličeji. Zajímá mě co to může být protože na netu jsem našla akorát problémy s akné, jenže já akné nemám, mám pleť čistou až na tyhle hrůzy, zda už je to na návštěvu kozare nebo co s tím. Moje máma to má taky tak, ale prostě to těch 14 dní nějak vydrží, ale mě už to nebaví ????????????

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11.8.20 11:12

Může se jednat o tzv. podkožní, čili cystické akné - to je třeba léčit u dobrého dermatologa, čili kožního lékaře - podávají se ATB v té nejakutnější fázi…a také podle stěrů z těch boláků nasadit cílená ATB na konkrétní bakterii, takže rozhodně lékař.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1418
11.8.20 11:20

@Alanies Já jsem na to taky trpěla, vyzkoušela jsem hodně různých přípravků proti akné, jediné co mi pomohlo tak actimaris gel. Je to i na jizvy, které mám na obličeji po akné i na aktivní aktné. Dále i na odřeniny, polápeniny, je to na přírodní bázi. Pošlu odkaz, jestli se chceš podívat. Jinak jsem zkoušela biodermu, milvu, garnier a různé krémy a spíš se pleť zhoršovala.
Tuba vydrží dlouho a jsou na něj dobré recenze.

odkaz: https://specialni-pece-o-pokozku. heureka. cz/actimaris-gel-na-hojeni-ran-20-g/#

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1418

Actimaris gel na rány

Příspěvek upraven 11.08.20 v 11:22

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1023

Tohle mívá moje dcera. kožní už nám psala kdeco a nepomohlo nic, maximálně na pár dní. jediné co zabírá je černá mast Ichtoxyl, stojí pár korun bez předpisu. vytáhne ten hnis z bolaku navrch, pak to krásně vymáčkne, někdy ani to není potreba mačkat. 2× denně si namaže onen začínající vřed a za dva dny už nejde někdy poznat, že tam něco rostlo. smrdí sice neskutečně, přirovnala bych to k asfaltu, ale dá se to přežít. hlavně nemazat preventivně, když na obličeji nic není nebo na místa, kde vřed není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22065
11.8.20 11:23

@Alanies A co zmena jidelnicku? Pomohla?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
81
11.8.20 11:28

@cecetka nepomohla, dřív jsem jedla hodně sladké. Úplně jsem ho vyřadila, přes půl roku jsem nejedla nic z čokolády. Kafe nepiju, smažené jim velmi zřídka (cca 1× za 3 měsíce), snažím se kořenit jen bylinkami, nic nesladim - případně medem nebo bezovou šťávou, pečivo si dělám vlastní zitny chléb. Jedinej můj hřích je snad máslo :nevim: :lol: jinak sama zelenina, ovoce, smoothie, rýže a bílé maso

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
81
11.8.20 11:30

@Mgree děkuji to zní dobře, jizvy mám po tom taky slušný, naštěstí časem blednou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat