Podkroví, za jak dlouho se dá udělat

Anonymní
25.4.21 15:27

Podkroví za jak dlouho se dá udělat

Dobrý den,
Prosím máte někdo zkušenosti s rekonstrukcí podkroví? Už too řešíme od září, v březnu jsme dostali povolení.. Střechu jsme měli novou. Zateplené z části to máme. Čekáme na okna. Pomáhá nám s tím rodinná firma. Ale nejsou u nás tak jak bych si to představovala. :(.. Třeba jen 2× týdne. Problém je ten že na začátku září čekáme rodinu a já už začínám být pěkně nervózní zda see to stihne aspoň do toho července. :? Bude to samostatná bytová jednotka 4kk 100m2. Má prosím někdo zkušenost jak dlouho jste dělali podkroví? Zdi budou se sádrokartonu. Manžel mi tvrdí ze za dva měsíce se to stihne. Jenže já fakt vidím kolik je práce a jsem z toho nešťastná. Moc děkuji za odpověď a přeji hezký den. PS za jak dlouho je hotová kuchyň od truhláře?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
25.4.21 15:37

Zkoušela jdem nedávno kontaktovat několik truhlářů, čas na zakázku za více než půl roku.
Proto jsem truhláře vzdala.

• Citovat
  • Nahlásit
8004
25.4.21 15:41

Kuchyň odtruhlare? Půl roku az rok. Podle místa. Tu už máte dávno řešit. Ale můžete mít štěstí.

Tak si kromě rodinné firmy zaplaťte další lidi, ať se to hýbe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14615
25.4.21 15:44

Kdyz nabehnou, tak 2 mesice staci. Ale museji makat kazdy den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.4.21 15:45

Kuchyň jsme myslela vyrobit. Jinak domluvene vše máme. Jen jak dlouho může trvat výroba

• Citovat
  • Nahlásit
2430
25.4.21 15:49

No, co jsem se bavila s truhlářem, tak to má prý skoro hned, ale je třeba domluvit dopředu, protože má hodně zakázek.. Takže já to chci třeba v listopadu, tak si domluvím v únoru, on počíta s termínem, pak si to přijde na podzim vymerit, pak to vyrobí a dojede nainstalovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8004
25.4.21 15:50

Tak domluvené asi vše nemáte, když nevíte jak dlouho to bude dělat nebo k jakými datu to bude mít nachystaný. Montáž je otázka 1-3 dní podle velikosti, složitosti a práce na místě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
924
25.4.21 16:21

Nám kuchyň dělali rok 8o, ale bylo to Oresi a už nikdy víc! Podotýkám, že to není nic extra malá kuchyň v 2kk… jako stihnout se dá dost, ale musíte mít už teď plán a nasmlouvané řemeslníky. Nám trvala komplet rekonstrukce bytu 2kk, 40m, půl roku (pokud nepočítám dokončení kuchyně), ale my máme na tohle obecně smůlu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14825
25.4.21 16:46

No, pokud pracují dvakrát týdně, tak máte do září co dělat, aby se to stihlo. Jinak výroba kuchyně tak měsíc. Ale třeba dvířka truhlář většinou zadává externě a mohou tak být dlouhé dodací lhůty. My ji objednávali tak půl roku dopředu, ale truhláře jsme měli domluveného mnohem dřív.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.4.21 16:54
@Anonymní píše:
Kuchyň jsme myslela vyrobit. Jinak domluvene vše máme. Jen jak dlouho může trvat výroba

Tak vyrobené to je za chvilku(v rámci týdnů, montáž dny), ale oni mají zakázky, takže se k udělání dostanou třeba za půl roku až rok. Pokud nemáte zadané přesné datum, tak neví, na kdy s vámi počítá.

• Citovat
  • Nahlásit
1386
25.4.21 17:04

My měli od truhláře za pár týdnů. Montáž pak cca za tři dny.

Co se týče podkroví, tak pokud vám to bude dělat stavební firma, tak si myslím, že je to schopna za dva měsíce stihnout. Otázka je, jak moc budou spěchat.
My tedy teď děláme podkroví svépomocí (manžel, tchán a můj táta) a budeme rádi, když to bude obyvatelné do Vánoc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
526
25.4.21 17:23

My jsme měli hotovo za 3 měsíce podkroví, partner dělal sám, makali jsme o víkendu od rána do noci. Bavím se čistě o sádroších, elektřina, ošetření trámů, zateplení, parotěsná fólie-vsechno to jsme měli hotové ( dělalo se v průběhu, kdy jiné práce bylo třeba odložit) my dělali celý dům. Ty 3 měsíce rastry, sádroše, hodně šikmin, střešní okna, fakt prekérka, ale zvládli jsme. Ušetřili jsme tak 150 tisíc :D

Kuchyň byla po půl roce od truhláře. Se zaměřením, vybráním dřeva, kování, komplet usazení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
25.4.21 17:41
@Anonymní píše:
Zkoušela jdem nedávno kontaktovat několik truhlářů, čas na zakázku za více než půl roku.
Proto jsem truhláře vzdala.

Kuchyň do 3 týdnů, záleží odkud jste. Profi kvalita

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53479
25.4.21 21:30

Firmy teď nestíhají. Je problém někoho ulovit. Potřebujene sadrokartonaře. Naprosto nedostatkové zboží. Řekl mi, že nejdřív v prosinci může. Jak má zatřískaný kalendář. Objednávali jsme ve čtvrtek u kamaráda pergolu a dodělat podbití a díky známosti přijde nejdřív v červnu. Oba se shodli, že mají moc práce teď. A to mu bude můj muž při pergole pomáhat, protože momentálně nemá k sobě kolegu a je na vše sám. A natírat si trámy a vše budeme sami, ať se tím nezdržuje. Jen to přijde dát, kde to patří.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
983
25.4.21 21:54

Ano, děláme teď aktuálně podkroví. 3 ložnice, koupelna. Kuchyň děláme dole novou. (Zateplení, okna, sadrokartony, elektrika, odpady, voda, topení, podlahy. Začali jsme začátkem února a termín dokončení máme na konci června. Chlapi jedou 5 dni v týdnu 8 hodin a jsou na to 3.
Kuchyň budeme mít ze studia (doba čekání je 12 tydnů, od truhláře ještě déle)
Dále nám dělají schody na zakázku (6 tydnů).
No za 2 měsíce to mít rozhodně nebude :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat