PODLAHOVÝ VYSAVAČ-RADA-ZKUŠENOSTI

2237
23.7.09 10:25

PODLAHOVÝ VYSAVAČ-RADA-ZKUŠENOSTI

Ahoj mamky, poraďte a předejte své zkušenosti při výběru vysavače. Mám byt 4+1 všude kromě kuchyně vzhledem k tomu, že jsme v přízemí, tak kvůli tepla máme koberce, potřebuji výkonný vysavač. S vodním filtrem jsem kdysi před 8lety koupila ZELMER vodníka, byla to v té době špica na trhu, ale má zkušenost-nikdy více, potřebuji vysavač, aby byl v pohotovostním stavu a ne, když se vysaje, aby se pomalu hodinu rozebíral, vymýval a pak 2-3 dny schnul. Před 3 roky jsem si koupila bezsáčkový CONCEPT ENZO http://www.shopingcity.cz/…zo--idz11532 jenže, když se mikročástečkama ucpe hepa filtr (to že by manžel s tímto vysával po vrtání, nepřipadá v úvahu), tak sání stojí s prominutím „za prd“. Taktéž po vysátí čištění, mytí hepa filtru a vnitřku (včera se sekl a nejede), tak zvažuji koupi nového. Nechci rainbow , vorwerk apod. Chci prostě kvalitní vysavač, co má silný sací výkon, je celkem bezúdržbový (bezsáčkový asi v tom případě zavrhuji), ale zároveň, aby zvládl byt vysát a ne se přehříval apod.
Předem moc díky za rady, typy a hlavně zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

23.7.09 10:42

My tedy máme většinou nekobercovo, ale myslím, že to nevadí a doporučuji electrolux airmax, třeba http://www.elektro-megastore.cz/…6220-online/. Máme ho už 3 roky, každodenní luxování a opravdu spokojenost, přitom cena vyhovující.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
23.7.09 11:11

Zelmer vodníka máme taky, ale jak píšeš, potřebuji vysavač neustále v pohotovosti. Kvůli bateriím (ty nechceme) jsem zavrhla akumulátorové a svolila jsem Hoover Acenta:

http://www.hoover.cz/…ce/s585e.asp

http://www.hoover.cz/…ce/s585e.jpg

Je lehoučký, protože potřebuji tahat do schodů - jinak bych volila masivnější se silnějším výkonem. Však proklikej ostatní v menu :)

Jo, hmoždinkový prach se nemá vysávat vůbec :) A na nekoberce je fajn ten spešl nástavec na tvrdé podlahy :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
VERONIKA
23.7.09 11:14

Já bych ti teda doporučila Rainbow, ale ty cenou jsou asi šílené :roll: :roll: :roll: teď nemám přehled!

My ho máme už dost dlouho a spokojenost největší!!!
Před 3 lety jsme se sice přestěhovali a máme všude plovoučky a jen v dětském pokojíčku koberec tak mám jen ruční vysavač, ale Rainbow je prostě jednička!
Moc ho sice teď nepoužívám, ale je super i na peřiny a dokonce může být i jako zvlhčovač vzduchu což je s dětma super!

Ale jak říkám, ta cena je šílená!!!

• Nahlásit
  • Citovat
9868
23.7.09 11:19
VERONIKA píše:
Já byych ti teda doporučila Rainbow, ale ty cenou jsou asi šílené :roll: :roll: :roll:

My ho máme už dost dlouho a spokojenost největší!!!
Před 3 lety jsme se sice přestěhovali a máme všude plovoučky a jen v dětském pokojíčku koberec tak mám jen ruční vysavač, ale Rainbow je prostě jednička!
Moc ho sice teď nepoužívám, ale je super i na peřiny a dokonce může být i jako zvlhčovač vzduchu což je s dětma super!

Ale jak říkám, ta cena je šílená!!!

Hele, na Rainbow diskusi se chodím už rok dobře bavit :) Prosímtě, hlavně to neber osobně. Jinak kdybych neřešila peníze, mám tip na super vysavač za cca třetinu ceny RB a myslím, že bych byla velmi spokojená - Miele.

http://www.mrtester.cz/vysavac-rainbow

A PS: Diskusi přesunuji do domácích spotřebičů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
VERONIKA
23.7.09 11:24

Lesi - v pohodě :wink: :wink: :wink:

Já bych si ho taky nekoupila, ale byl to svatební dar od tchýně!
Ona už ho používala několik let a vzhledem k tomu, že moc neuklízí a je moc velký a moc těžký (dle tchýnina názoru) ...... tak si udělala doma pořádek a já jsem dostala svatební dar :roll: :roll: :roll:

Ale, když opomenu za jakých okolností jsem k němu přišla tak je fakt super!!!

Jo a neopomněla mi dát i kupní smlouvu abych si toho vážila, že mi dala „starý“ vysavač a 98 000,– Kč :roll: :roll: :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
9868
23.7.09 11:31
VERONIKA píše:
Lesi - v pohodě :wink: :wink: :wink:

Já bych si ho taky nekoupila, ale byl to svatební dar od tchýně!
Ona už ho používala několik let a vzhledem k tomu, že moc neuklízí a je moc velký a moc těžký (dle tchýnina názoru) ...... tak si udělala doma pořádek a já jsem dostala svatební dar :roll: :roll: :roll:

Ale, když opomenu za jakých okolností jsem k němu přišla tak je fakt super!!!

Jo a neopomněla mi dát i kupní smlouvu abych si toho vážila, že mi dala „starý“ vysavač a 98 000,– Kč :roll: :roll: :roll:

Takhle by mi taky nevadil :)

Jen mě fascinuje jak se necháme snadno zblbnout. Když naklušeš do obchodu, nejdražší vysavaš za cca 20000 Kč nekoupíš i když na něj máš. Ale když ti přijde dealer, necháš se ukecat i na trojnásobek.

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
VERONIKA
23.7.09 11:34

Jojo a přesně na toto oni spoléhají!!!

S tímto mě točí moje babi s dědou - víš jak důchodci nemají ani korunu a pak jedou na ty důchodcovské zájezdy a nechají tam majlant a v obchodě to koupíš pomalu za 1/10 ceny co za to daly!

Hele, ale taky je fakt, že jsem tak přišla k celé velké :,-(ě hrnců BECK a taky bych si je za ty prachy nekoupila :? :? :? - taky svatební dar :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
2237
23.7.09 11:47

O.K. kdybych rainbow dostala, brala bych jej všemi 10, ale splácet 60tis. za vysavač přičemž, záruku dávají tuším taktéž 2 či 3 roky. Moje bývalá sousedka ho má již 12let je s ním maximálně spokojená, byla bych taky- znám jej od ní moc dobře. Tvrdí, že peněz nelituje, je v podstatě bezúdržbový, jen se vylívá voda, ale ne každý sio jej může dovolit,To je jiná stránka věci. Takže potřebuji perfektní sání, žádný malý pytlík (vzhledem k ceně sáčků), abych po jednom vysátí bytu nevyhazovala sáček cca za 50-70,–kč. Tak samo, jak nám v únoru ukazoval vorwerk, jo super, ale těch nástavců atd. abych vysávala s návodem či měla nástavce, které použiji 1× do roka nebo vůbec. Tak samo jsme měli v akci u vodníka :,-(u na mokré čištění za 5let jsme ji ani jednou nepoužili, protože po zkušenoti, kdy se koberec mokrou cestou 2-3× vyčistí a pak se začne drobit lepidlo (pokud je koberec na jutě), jsem odmítla. Kdysi v době, kdy byl velký hit každý rok ne-li 2× ročně „zmáchat“ karcherem (půjčit si jej) sedačku, koberce, matrace-jsem rezignovala, než vše za 2-3 dny DOKONALE uschne, tak se mi tam rozbují plísně, ale prach či fleky tam nemám :-).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
821
23.7.09 12:26

Tak pro mě taky aktuální téma. Našla jsem tuhle stránku, tak budu muset prostudovat… http://www.vysavace-domacnost.cz/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
23.7.09 12:41

Jo jo, výběr vysavače mi přijde jako sázka do loterie v obchodě vám vychválí ten i ten. Známí mají různé každý chválí i haní jiný. Někdo chválí bezsáčkový někdo vodní. Tak jak si vybrat správně, kdysi před mnoha mnoha lety byly sáčkové-jedn druh sáčků na všechny typy vysavače (nechtějme vědět, co jsme dýchali :-). Vysavač se koupil sloužil 10 i 15 let a nyní málokomu vydrží dýl jak 5let. Nevím, kdysi, když jsme měli sáčkový, tak mi připadalo, že po dvou vysáváních už tah nebyl takový jak by měl. Proto jsme volili vodníka, po vopdníkovi bezsáčkový (concept enzo), no a nyní už fakt nevím do čeho jít. Vysávat musím, navíc z venku se práší, měli jsme do minulého pátku pejska, malá je alergik-astmatik (naštěstí v klidovém staádiu, že ji fakt nic není).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6149
23.7.09 15:11

HMM, tak jestli se musí ty bezsáčkové tak složitě vymývat, tak to asi teda radši se sáčkem… Jen teď opravdu nevím do čeho jít, nemůžu teď investovat do nového mnoho, počítám tak do 3000,–

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23860
23.7.09 20:36

Ty kráááso, 98 tis za Rainbow 8O 8O
Tak za ty prachy bych si koupila tohle
http://www.vyhodne-naradi.cz/…-e-h-ac.html
a ještě letíme všichni na Kanáry :wink:

To je vtip, vysavač je velký jako tele, ale vysává úúúžasně, měli jsme ho půjčený na stavbě, zmáknul kusy cihel i jemný prach, kaluže, dá se připojit na frézu, prostě pro domácnost nepostradatelný :wink: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17669
23.7.09 21:53

Se tu chlamu nad Rainbowem :lol:
My ho máme už za „levněji“ než těch 98tis, a to za 60tisíc :lol: :lol: Ale dopustit na něj nedám, zachránil nám koberce po výměně oken, vyčistí a vysaje cokoliv..jen je to kráva těžká,ale to mu odpustím :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
andela
24.7.09 09:10

Tak když už tu narazili na rainbow, ještě je dobrý Vorwerk. Je to sáčkový vysavač, ale je lehký, z koberce vyáhne hromady díky kartáčům, a je to takový pohotovostní vysavač. Jak řekla jedna známá .. elektrické koště. Stojí mi v koutě a kdykoliv potřebuju, jen ho strčím do zásuvky a je uklizeno. Má ho i tchýně a mamka a jsou max. spokojené, a já ho můžu doporučit.

Jinak to že vysavač hodně saje, není záruka toho že vysaje všechno.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama