Podle čeho vybrat kvalitní základní školu?

8.5.17 23:17

Podle čeho vybrat kvalitní základní školu?

Zdravím,

moje dvojčata dostaly při letošním zápisu do základní školy roční odklad. Základní školu jsme volili víceméně hlavně díky blízkosti k bydlišti, ale nyní když mám čas, začínám uvažovat, jestli nevybrat školu klidně dál, ale kvalitnější.

Chtěla bych se Vás zeptat, podle čeho jste vybírali ZŠ pro své děti a co je podle Vás důležité, aby škola poskytovala?

(Co se konkretní školy týče, tak ideálně Praha 3)

Děkuju :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

821
8.5.17 23:55

Nemám přesnou odpověď na tvou otázku, jen jsem se chtěla podělit s dobrou zkušeností se ZŠ Chelčického na Praze 3. Sama jsem tam chodila (což je už nějakých 15 let zpátky), ale i teď na ní slýchám dobré reference, mají údajně dobrou jídelnu :mrgreen: Jinak na Praze 3 ještě Lupáčovka s rozšířenou výukou jazyků. Tam byla možnost jít i až od 3. třídy pro talentované děti - mně tam nakonec rodiče nedali, protože už jsme to směrovali rovnou na 8-letý gympl, ale to už je taky dlouhou zpět :mrgreen: Nicméně věřím, že obě tyto školy jsou kvalitní, i když po odchodu premiantů v 5. třídě to tam celkem pustlo, ale to je asi na všech základkách.

@AnnaJur píše:
Zdravím,

moje dvojčata dostaly při letošním zápisu do základní školy roční odklad. Základní školu jsme volili víceméně hlavně díky blízkosti k bydlišti, ale nyní když mám čas, začínám uvažovat, jestli nevybrat školu klidně dál, ale kvalitnější.

Chtěla bych se Vás zeptat, podle čeho jste vybírali ZŠ pro své děti a co je podle Vás důležité, aby škola poskytovala?

(Co se konkretní školy týče, tak ideálně Praha 3)

Děkuju :)
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.5.17 01:28

Ahoj, dcera má sice 2,5 roku, ale až půjde do školy tak půjde do té co jsem navštěvovala já. Vím tedy co je to za školu, znám vedení i mnoho pedagogů. A celkově ještě za tu dobu co jsem odtamtud pryč to hodně zmodernizovali, takže já mám volbu jasnou :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40
9.5.17 06:40

Omlouvam se, ze neodpovidam uplne na otazku, ale nejsem si jista, zda je v dnesni dobe vubec mozne dostat se do kvalitni nespadove prazske skoly, pokud neni nafukovaci. Nase skola patri spise mezi ty horsi a letos se hlasilo tolik deti, ze uz po zapisu bylo asi u triceti napsano neprijat - predpokladam, ze duvodem byla nespadovost. Mozna me ale opravite, ze to tak vsude neni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9421
9.5.17 07:17
@Plavuše píše:
Nemám přesnou odpověď na tvou otázku, jen jsem se chtěla podělit s dobrou zkušeností se ZŠ Chelčického na Praze 3. Sama jsem tam chodila (což je už nějakých 15 let zpátky), ale i teď na ní slýchám dobré reference, mají údajně dobrou jídelnu :mrgreen: Jinak na Praze 3 ještě Lupáčovka s rozšířenou výukou jazyků. Tam byla možnost jít i až od 3. třídy pro talentované děti - mně tam nakonec rodiče nedali, protože už jsme to směrovali rovnou na 8-letý gympl, ale to už je taky dlouhou zpět :mrgreen: Nicméně věřím, že obě tyto školy jsou kvalitní, i když po odchodu premiantů v 5. třídě to tam celkem pustlo, ale to je asi na všech základkách.

Lupacovka je Uz ale stredni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1812
9.5.17 07:22

Já vybírala a vybírala a stejně nakonec musím říct, že jde především o učitelku, kterou vyfasují. Ono i na horší škole může být fajn učitelka, která s dětmi hodně pracuje a naopak na škole, která je dobrá, můžete kápnout na učitelku, která už to prostě bere jako rutinu. Já kluky přihlásila do školy s dobrou pověstí, dalton, rozšířená výuka jazyků a byla jsem tak zklamaná (a nejen já), že na druhém stupni oba dva (dobrovolně a sami od sebe) přestoupili do spádové školy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
821
9.5.17 07:54
@tasa píše:
Lupacovka je Uz ale stredni

Lupáčovka je základka, viz http://www.lupacovka.cz/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9421
9.5.17 08:05
@Meeshab píše:
Já vybírala a vybírala a stejně nakonec musím říct, že jde především o učitelku, kterou vyfasují. Ono i na horší škole může být fajn učitelka, která s dětmi hodně pracuje a naopak na škole, která je dobrá, můžete kápnout na učitelku, která už to prostě bere jako rutinu. Já kluky přihlásila do školy s dobrou pověstí, dalton, rozšířená výuka jazyků a byla jsem tak zklamaná (a nejen já), že na druhém stupni oba dva (dobrovolně a sami od sebe) přestoupili do spádové školy.

tak učitelku dopřredu neodhadnes, jedině, co se o ní povida a to taky muze byt zavadejici

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57483
9.5.17 08:49

My vybrali vzdálenější, a to dost ( 40 min MHD, 20 min autem). Na druhou strnu, je to na cestě do práce obou rodičů, v dopravě dětí se střídáme s kamarádkou.
Spádovka je tragická, mega škola 5 prvních tříd, děti se nemají kam vejít, zvažovali směnné vyučování, jsou tam neustálé zaměstnanecké nepokoje, spory vedení školy s vedením města.. Zkrátka neřeší se děti, výuka, ale vůbec to, aby škola nějak zajistila provoz.

Co jsem chtěla? Raději nějako menší školu, kde je vidět zájem o děti. Preferovala jsem povinný cizí jazyk od první třídy, ale nebylo podmínkou. HOdně na mě udělal dojem den otevřených dveří, kde opravdu bylo vidět, že o děti a rodiče stojí, komunikují s námi ( na schůzce ve spádovce nás v podstatě přemlouvali, at dáme odklad nebo jdem jinam, hlavní motto bylo, že se děti do školy nevejdou - nemáme prostory, nemáme učitele, nemáme družiny, nemáme nic). Částečně jsem koukala i na mimoškolní aktivyty, kroužky, jak funguje družina.

Na naší škole se mi líbilo pěkné sportovní zázemí, že družina chodí s dětmi hodně ven, není to jen hlídání, mají nabídku ksportovních kroužků, ty vedou učitelé, ne jen najaté agentury. A fakt nadšení učitelé, kteří nás vítali, o škole s hodně ozitivně a hezky mluvili. Zápis byl pěkně organizovaný, žádný chaos…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57483
9.5.17 09:00
@Meeshab píše:
Já vybírala a vybírala a stejně nakonec musím říct, že jde především o učitelku, kterou vyfasují. Ono i na horší škole může být fajn učitelka, která s dětmi hodně pracuje a naopak na škole, která je dobrá, můžete kápnout na učitelku, která už to prostě bere jako rutinu. Já kluky přihlásila do školy s dobrou pověstí, dalton, rozšířená výuka jazyků a byla jsem tak zklamaná (a nejen já), že na druhém stupni oba dva (dobrovolně a sami od sebe) přestoupili do spádové školy.

na druhou stranu v kvalitní škole, je ta pravděpodobnost, že narazíš na kvalitní úču větší. Ty školy jsou i mezi učiteli známé, že v jedné se dá hnít a přežívat a doklepat to tam bez úhony do důchodu. A naopak jsou školy, kde se sice musí makat, ale dají ti maximální podporu pro nějaké inovace a zpestření výuky, dají se tam jístka na projekty granty a neřeší se tam to, že úča chce dětem nakopírovat 2 pracovní listy do výuky a na třetí už nezbydou peníze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2740
9.5.17 09:02

My vybírali trochu podle referencí z okolí a podle toho jak je daleko od bydliště(nakonec jsme nevybrali spádovou). Dost nás taky ovlivnil zápis do školy, jak to tam vypadalo, jak se k nám chovali apod.
Nejvíc záleží na kolektivu dětí co se sejdou, třídní učitelce/učiteli. Hodně rodičů volí i podle kroužků v družinách, zaměření školy, vzhledu atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama