Podle mne batole málo spí - je to normální?

60
6.5.20 22:25

Podle mne batole málo spí- je to normální?

Naše dcera 2 roky a 3 měsíce- už od miminka měla problém s usínáním. Od roku a půl denní spánek nebyl pravidelný, někdy usla, někdy ne. Teď má 2 roky 3 měsíce, přes den usne ojediněle, nejdříve ale kolem 15h, pak spí klidně do 18h, ale to se stává výjimečně. Většinou přes den nespi, vstává před 7h a spát jde třeba až o půl osmé večer. Je vzhůru více než 12h v kuse, mi to přijde strašně dlouho vzhledem k věku. Všechny podobne staré děti v našem okolí přes den ještě spí, naše jede non stop, i když se jí kolem 14h snažím vždy dávat spinkat, lezime, čtu ji pohádku, ona si to poslechne, vypije cajika a odejde z postele. Podotýkám, máme velkou zahradu, dva akční psy, se kteryma chodíme denně na procházky, trampolinu, piskoviste atd. Prostě venkovní vyžití denně, není to žádné televizní dítě. Máte to někdo taky tak?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2509
6.5.20 22:31

Syn od narození přes den pomalu nespí. Teď má stejný věk a pokud vstane po sedmé hodině tak vím, že nemá smysl to dávat spát. Neusne. No a to pak večer usne v půl deváté nejdřív :lol: i když je od sedmi v pelechu. Někdo to tak prostě má.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17104
6.5.20 22:39

Starší syn pres den nespi cca od roka a pul, spat chodil tak 8-9 vecer a vstaval kolem 7 rano. Mladšímu jeste neni rok a taky neni zrovna spáč, zatim si teda drží spánek po obede (tak hodinku), zato vstava v 6 rano a spat chodi kolem 8 vecer. Zas nutit spat nebudu, protivni nebo pretazeni nejsou, energie maji na rozdavani.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16289
6.5.20 22:40
@KaterinaDo píše:
Naše dcera 2 roky a 3 měsíce- už od miminka měla problém s usínáním. Od roku a půl denní spánek nebyl pravidelný, někdy usla, někdy ne. Teď má 2 roky 3 měsíce, přes den usne ojediněle, nejdříve ale kolem 15h, pak spí klidně do 18h, ale to se stává výjimečně. Většinou přes den nespi, vstává před 7h a spát jde třeba až o půl osmé večer. Je vzhůru více než 12h v kuse, mi to přijde strašně dlouho vzhledem k věku. Všechny podobne staré děti v našem okolí přes den ještě spí, naše jede non stop, i když se jí kolem 14h snažím vždy dávat spinkat, lezime, čtu ji pohádku, ona si to poslechne, vypije cajika a odejde z postele. Podotýkám, máme velkou zahradu, dva akční psy, se kteryma chodíme denně na procházky, trampolinu, piskoviste atd. Prostě venkovní vyžití denně, není to žádné televizní dítě. Máte to někdo taky tak?

nektere deti to tak maji. Je tva dcera hyperaktivni?

Ja jsem uz jako miminko mela velmi nizkou potrebu spanku a jako batole jsem nespala pres den vubec. Ja si pamatuju hodne i z doby mezi 1-3 rokem a pamatuju si na to, ze me matka kazdy den davala poobede do postylky a byla velmi rozladena, ze nespim. Necitila jsem potrebu. V postylce jsem se akorat nudila, takze jsem dokazala z ni vylezt na 100 zpusobu, coz jsem casto i delala.

Moje dcera aktualni 3 roky a nejake drobne uz nepotrebuje pres den spat vubec. Je stale tezsi ji prinutit jit spat a nekdy se stane, ze proste stejne neusne. Normalne bych ji asi nenutila, ale mam male miminko a tu chvilku klidu potrebuji, Nejvic by mi vyhovovalo, kdyby spali oba nejake 2h po obede, abych si mohla taky dachnout, ale nehrozi. Syn spi tak 20min a je zase vzhuru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
662
6.5.20 22:49

Syn vstava 7.30 a ve 12 jde spát a spí do 13:30
do postele jde ve cca 20:45
ale on má nemocne srdícko, možná je unavenejsí než jine deti
ma 2r. a 4 mesíce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1976
6.5.20 23:07

Dcera dva roky uz davno po obede nespi. Kdyz sem ji nutila akorat plakala. Takze nic..vstava v 7 a jde spat po vecernicku. Pres den nema potrebu spanku, ani v aute neusne a kdyz jo treba jen na 5minut joooo to je potom neco ji vecer uspat. Dobiji sinim rychle baterky :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16289
6.5.20 23:11
@Renca8 píše:
Dcera dva roky uz davno po obede nespi. Kdyz sem ji nutila akorat plakala. Takze nic..vstava v 7 a jde spat po vecernicku. Pres den nema potrebu spanku, ani v aute neusne a kdyz jo treba jen na 5minut joooo to je potom neco ji vecer uspat. Dobiji sinim rychle baterky :-D

LOL, ani muj novorozeny syn neusne v aute. Nebo usne, ale prisaham, ze to je minutu pred tim, nez dojedeme na misto urceni. Je to tak pokazde, kdyz jedeme k nasim na navstevu, jak odbocujeme do ulice, kde moji rodice bydli, tak se synovy zacnou lepit oci a kdyz zaparkovavame, tak uz spi. A to se k rodicum jede treba 40min. Nevim jak to dela, dcera byla vzdy do 15min tuha, ale syn ne. A je to tak pokazde. Proste 39min je vzhuru a vyvadi, a posledni minutu spi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1149
6.5.20 23:15

Mé děti nespi od 2 let. Denně byly vzhůru 14 hodin. Teď co jsou starší jsou vzhůru 16 hodin.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1184
6.5.20 23:20

Klid, dcera přestala spát přes den ve 20 měsících. Výjimečně usla. Teď má dva a půl a po celou dobu se drží svého. Chodí spát v 19, někdy v 19:30 a vstává mezi 6-7 ráno. Úplně v pohodě ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1390
6.5.20 23:23

Pokud je vzhůru od sedmi ráno, není po obědě unavená? A po obědě nespala ani dřív? Třeba nemá potřebu spát :nevim: to, že ostatní děti to mají jinak, bych vůbec neřešila :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19223
6.5.20 23:24

Děti mi nespí od roka vstávají v šest a v sedm se mladší vzteká že spát nechce starší usíná až kolem deváté

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9209
6.5.20 23:33

Nejmladsi dcera mi ve 2r spala 90 minut po obede a usinala mezi 22-23, spala tak do 6:30. Jinak vsechny me 3 deti prestaly ve 2.5r spat po obede uplne (od cca 2 let spaly nepravidelne) a v noci pak daly max tech 10 hodin, vic jsem se od nich nedockala. Uz to beru jako normu. Nejstarsi skoro 8leta ted nema skolu a neni unavena, tak spi jen 7.5 hodiny… To je teprve… Takze kdybych mela soudit jen podle sebe, tak spi Tve dite nadprumerne. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60
6.5.20 23:53

Děkuji všem za reakce :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
447
6.5.20 23:55

Tak nase nejstarsi se nam na nejaky spanek vyprdla uz od 3 mesicu. Sem tam, zcela vyjimecne zavrela oci na 10 minut… ale jinak nic. Ani v kocarku nikdy nespala, kde brala a stale bere energii naprosto nechapu :nevim: uz je ji 11 a stale vali.
Nejmladsimu budou 3 mesice zachvilku a zacina se segre cimdaltim vic podobat… se mam na co tesit :mrgreen: :zed: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4475
7.5.20 00:56

Můžeš si o tom myslet co chceš, ale některé děti to tak prostě mají. Dcera bude mít brzy 3 roky. Spací není od miminka. Budí nás mezi 6 a někdy 7 ranní, přes den nespí a usíná po 21 h.. Pokud nějakou nestastnou náhodou usne přes den, tak ještě v 1 ráno nespí, nicméně klidně vstane zase mezi 6 a 7 ranní a takhle to aplikuje ještě ji nebyly ani dva roky. Ano, je to nic moc, ale tak to je. Má neskutečné množství energie. Ona není nějaká hyper, ale miluje pobyt venku za jakých koliv podmínek a stejně se neunaví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama