Podlézavost kolegyň směrem k řediteli

Anonymní
11.1.21 12:45

Podlézavost kolegyň směrem k řediteli

Dobrý den, hodně mě štve jedna věc, přestože vím, že s tím nic nezmůžu. Už nedávám kolegyně v práci. Jde o to, že u nás panuje až příliš přátelská atmosféra (tykání a bavení se s ředitelem jako s kámošem je u nás standartem). Kde kdo by si myslel, jak je to super, ale opak je pravdou. Náš milý pan ředitel totiž vyhodil všechny starší zaměstnance, kteří mu lidově řečeno nelezli do zadku a nahradil je holkama ze střední hned po škole (je jim nyní 21-22 let). Pracují dobře a spolehlivě, ale to, jak mu lezou do zadku… je něco neskutečnýho, což mu ale plně vyhovuje. Věčně po nás žádá přesčasy, práci o víkendu a svátcích (přestože prac. doba je klasicky po-pá, 40 hodin). Samy mu podlézají, co ještě mohou udělat o svém volnu, vůbec jim nevadilo, že jim nedal za celou zimu ani pár dní dovolené, na poradách říkají, jak žijou pouze prací, pořád mu dokazují, jak pracují a zlepšují kvalitu firmy o svém volném čase, pokud se čas od času vyskytne nějaký menší zádrhel, hned jsou doslava “hysterické” a okamžitě se před ředitelem ponižují, jak to napraví (přitom to vůbec není třeba jejich chyba) :zed: Já už je fakt nedávám. Nejsem žádný flákač, ale takhle lézt někomu do zadku nikdy nebudu… bohužel se to u nás projevuje i v tom, že čím větší vlezdoprdelky, tím větší např. odměny atd :roll:.
Jsme malá firma o ryze ženském kolektivu, tak to fakt stojí za to. Nedávno mě jedna uzemnila přede všema na poradě, když veřejně řekla, že se diví, jak můžu být tak v klidu, když mi ještě nepřišly podklady od úřadu, na které jsem čekala (do uzávěrky byl navíc ještě přes dva týdny čas) a že ona by na mém místě už panikařila, ale hlavně že já jsem v klidu 8o 8o 8o
Nejsem konfliktní typ, ale ve svých 29 už se umím ozvat, když se mi něco nelíbí nebo s něčím nesouhlasím a jsem pak za toho největšího rebelanta… :pocitac:
Díky, kdo to dočetl až sem, musela jsem se vypovídat… :pocitac:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14734
11.1.21 12:53

No a? Hele, já bych na ně hodila bobek. Tak holt jim ten workoholismus a vlezdoprdelkování za to stojí (odměny), tobě ne :nevim: Každý dělá, co umí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18187
11.1.21 12:54

Takže tě vlastně štvou pečliví zaměstnanci, co pracují na 120% a nemají práci na háku, jestli tomu rozumím dobře… :mrgreen:. Tak jdi pracovat na nějaký úřad, tam se budeš cítit jako ryba ve vodě… :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.21 13:00

@Janli
Ne, pečlivý zaměstnanci mě opravdu neštvou. Sama jsem pečlivá, práci vždy odevzdávám včas (to mi řekl sám ředitel) a plním si své povinnosti na 100%. Jen nechápu, proč se někdo tak strašně ponižuje a ještě si taková mladá žába dovolí mě shazovat. Aniž bych se chtěla vytahovat, tak mám mnohem více prac. zkušeností, VŠ a tohle bych si na její pozici nikdy nedovolila.

• Citovat
  • Nahlásit
953
11.1.21 13:02
@Janli píše:
Takže tě vlastně štvou pečliví zaměstnanci, co pracují na 120% a nemají práci na háku, jestli tomu rozumím dobře… :mrgreen:. Tak jdi pracovat na nějaký úřad, tam se budeš cítit jako ryba ve vodě… :mrgreen:

Možná spíš zaměstnanci, co neznají hodnotu svojí práce a svým chováním snižují i hodnotu práce ostatních ;) Z toho pak vznikají takové ty kolektivy, kde se nemarodí, dovolená se nevybírá, neplacené přesčasy jsou standardem a kdo by chtěl nárokovat svoje práva dle zákoníku práce, ať si jde hledat práci jinam.
Pracovní doba, úkoly zaměstnance a odměna jsou dány pracovní smlouvou, tohle křivení pracovního prostředí taky moc nemusím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14568
11.1.21 13:04

Je to normální, v každé firmě se najdou lidi, kteří jsou postiženi rektálním alpinismem… Taky nemám ve zvyku někomu podlézat, to je pod moji úroveň. Možná by ses divila, ale máš určitě respekt lidí, že se neponižuješ. Třeba i toho šéfa.

Příspěvek upraven 11.01.21 v 13:04

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4358
11.1.21 13:04
@Anonymní píše: …
Nejsem konfliktní typ, ale ve svých 29 už se umím ozvat, když se mi něco nelíbí nebo s něčím nesouhlasím a jsem pak za toho největšího rebelanta… :pocitac:

Jsi konfliktní typ. Mimo jiné. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.21 13:05

@Freeandwild
Lépe bych to neřekla, naprosto takto to u nás je. Nedejbože, když si někdo dovolí jít kvůli nemoci na neschopenku. Dovolená se stále převádí, jak nemáme žádnou šanci si ji vyčerpat…

• Citovat
  • Nahlásit
14734
11.1.21 13:06
@Anonymní píše:
@Janli
Ne, pečlivý zaměstnanci mě opravdu neštvou. Sama jsem pečlivá, práci vždy odevzdávám včas (to mi řekl sám ředitel) a plním si své povinnosti na 100%. Jen nechápu, proč se někdo tak strašně ponižuje a ještě si taková mladá žába dovolí mě shazovat. Aniž bych se chtěla vytahovat, tak mám mnohem více prac. zkušeností, VŠ a tohle bych si na její pozici nikdy nedovolila.

Když máš tolik zkušeností a nenecháš si nic líbit, tak ses snad taky asertivně ohradila. Pokud ano, určitě jsi v očích kolegyň stoupla víc, než kdyby si na tebe nic nedovolila ;) :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14875
11.1.21 13:07

Bohužel v tomto případě nemáš moc možností - buď se v tom naučíš fungovat a spíš bych si hledala jinou roli než roli týmového prudiče. A teda místo toho aby ses utvrzovala v tom jak jsou všechny kolegyně vlezoprdellky a šéf pitomec, začni hledat jiné úhly pohledu jak se na to dívat. Protože jinak tě dříve či pozdějí z týmu dostanou pryč.

A nebo se holt začni rozhlížet po jiné práci.

jinak teda ve 29 letech fakt nejsi extra zkušená seniorka - máš maximálně jednotky let reálné praxe v oboru. Takže troška sebereflexe ti dost pomůže lépe fungovat v kolektivu.

Protože jestli chceš někam kariérně růst, tak máš prostor někde v manažeřských pozicích - ale to co popisuješ fakt nevypadá jako že bys v tuhle chvíli měla na to řídit tým lidí.

To co se ti děje neber jako příkoří a spiknutíí proti tobě, ale jako příležitost jak se zlepšit v tom jak komunikuješ, jak funguješ v týmu jak to máš a nebo nemáš s pracovními ambicemi. I to že si to vyjasníš ti pomůže buď fungovat lépe na současném místě a nebo si najít něco kde ti to bude více vyhovovat.

A teda ne - pár let věkového rozdílu navíc když jste všechny dvacátnice ti fakt nenárokuje automatický respekt. Buď ho máš a nebo ne.

Pokud nějaká pipina na poradě kritizuje tvoji práci, protože si potřebuje klovnout a sama si nahraje tím že není moc profesionální, protože by z běžné věci panikařila, tak to se dá přece řešit velmi elegantně a snadno. Ne se naježit - čímž jí dáš přesně to co chtěla.

Příspěvek upraven 11.01.21 v 13:17

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.21 13:10

@Zumpa
Mohu se zeptat proč? Protože se nebojím slušně ozvat, pokud s něčím nesouhlasím a jen to slepě neodkývu? Na rozdíl od těch holek bych si nikdy nedovolila nikoho shazovat nebo být drzá v práci…

• Citovat
  • Nahlásit
5741
11.1.21 13:11

Tak některé šéfy baví řídit firmu plnou nezkušených hysterických 20 letých holek :nevim: ;) Nechala bych ho, ať si to tam užijou a šla o dům dál, kde ocení i zkušenosti ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.21 13:12

@unuděná
Já jsem se ohradila, jen jsem z toho byla v šoku, jak na mě “zaútočila”.

• Citovat
  • Nahlásit
14734
11.1.21 13:18
@Anonymní píše:
@unuděná
Já jsem se ohradila, jen jsem z toho byla v šoku, jak na mě “zaútočila”.

No upřímně, ta generace mileniálů je fakt postižená. Příště už tě to nepřekvapí :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.21 13:21

@Ou
Děkuji za reakci. Za zkušenou seniorku se nepovažuji, jen jsem tím chtěla říct, že mám více zkušeností, než-li holky hned po střední škole (čímž je nikterak nesnižuji). Do firmy jsem nastoupila hned po vš, vždy se mnou byli spokojení. Proto nechápu, že se do mě naváží, když okamžitě nehysterčím a neponižuji se stejně jako ony při prvním náznaku problému…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat