Podnájemník a energie

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.18 19:41
Podnájemník a energie

Dobrý den.
Mám nemilou zkušenost. Pronajímame byt. Podnájemník si na sebe měl přepsat elektřinu a plyn. Od nás dostal veškeré podklady.

Bydlí už přes 4 měsíce a do teď nic. Sice tvrdí, že všechny dokumenty zaslal, ale na pobočce v plynu i elektriky mi bylo sděleno, že odhlášení a přihlášení z jeho strany neproběhlo. Že mu zasílaly potřebné dokumenty a on je neposlal.

Bydlím daleko, tudíž na pobočku nemohu. Jak se bránit? Mám nárok ho vyhodit? V nájemní smlouvě má jasně dané, že za porušení nájemní smlouva konci a porušením se myslí nezaplacení nájmu nebo energii o dobu 30 dnů.

Děkuji za odpověď. Byt chci totiž prodat. Mam zájemce, čekám na podepsání rezervační smlouvy. Poté nájemníkovi budu dávat písemně výpověď. Dohodli jsme se na max.,2 mesicicj. a

Alek řešit jeho nedoplatky. Z kauce? On tvrdi, že vše platí. Ale platby jsou na mé jméno a jdou z mého účtu.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Halamka
Závislačka 3326 příspěvků 30.01.18 19:51

Tak at ti ukaze provedene platby. Drive to bylo psane na tebe? Pokud ano, muzes zjistit nedoplatek. Navic si myslim, ze po 4. mesicich by uz podnikli nejake kroky na napravu-at odpojeni nebo pokuty. Kazdopadne pripadny nedoplatek bys zjistit mela.
Edit. Prehledla jsem, ze platby odchazi z tveho uctu. Tak on musi dolozit, kde co plati. A jestli ne, tak strhnout z kauce.

eumedon
Extra třída :D 12835 příspěvků 30.01.18 20:00
@Halamka píše:
Tak at ti ukaze provedene platby. Drive to bylo psane na tebe? Pokud ano, muzes zjistit nedoplatek. Navic si myslim, ze po 4. mesicich by uz podnikli nejake kroky na napravu-at odpojeni nebo pokuty. Kazdopadne pripadny nedoplatek bys zjistit mela.
Edit. Prehledla jsem, ze platby odchazi z tveho uctu. Tak on musi dolozit, kde co plati. A jestli ne, tak strhnout z kauce.

Z kauce se platí škody při skončení nájmu, nic během trvání nájmu rozhodně nedoporučuju strhávat z kauce!

Janli
Závislačka 4986 příspěvků 30.01.18 20:02

Pokud to na sebe nepřihlásil, tak mu to vyůčtujete. Předpokládám, že jste si sepsali předávací protokol se stavy měřičů. Jinak mu okamžitě dejte výpověď pro porušení smlouvy.

divine woman
Echt Kelišová 7638 příspěvků 30.01.18 20:07

Začni jednat a přečti si diskusi https://www.emimino.cz/…nika-292823/

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.18 20:28

@Halamka

Nedošlo k přehlášení na něj. Ač měl podklady vše. Pořád platím zálohy já. Tudíž plyn a elektřinu mu neodpoví.

Proč bych se nemohly zálohy strhnout z kauce?

eumedon
Extra třída :D 12835 příspěvků 30.01.18 20:30
@Anonymní píše:
Proč bych se nemohly zálohy strhnout z kauce?

Mohly, ale nedoporučuju to. A to proto, že zúčtováním (zápočtem) záloh s částí kauce by se jeho kauce o započtenou částku snížila. Nedoporučuju takovému nájemníkovi snižovat kauci.

Příspěvek upraven 30.01.18 v 20:32

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.18 20:30

@Janli

Mám jen plyn. El nebyla možná. Měl to doplnit, ale nějak jsme na to zapomněli.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.18 20:32

@eumedon

Proč? Nic nezničil. Nájem platí.

eumedon
Extra třída :D 12835 příspěvků 30.01.18 20:36
@Anonymní píše:
@eumedonProč? Nic nezničil. Nájem platí.

Ale jestli rozumím, tak neplní povinnosti dohodnuté v nájemní smlouvě.

Buď jej písemně vyzvěte k plnění povinnosti, ke které se zavázal nájemní smlouvou, nebo nájemní smlouvu změňte tak, aby platil vám.

Škoda vám může vzniknout nejen fyzickým zničením něčeho v bytě, ale i tím, že odběrné místo dodavatel energie odpojí z důvodu neplacení faktury.

Jak je to tedy s placením záloh. Platí kdo a komu?

Janli
Závislačka 4986 příspěvků 30.01.18 20:37
@Anonymní píše:
@eumedonProč? Nic nezničil. Nájem platí.

Protože kauce se započítává až při finálním vyu’čtování.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.18 20:38
@Anonymní píše:
Dobrý den.
Mám nemilou zkušenost. Pronajímame byt. Podnájemník si na sebe měl přepsat elektřinu a plyn. Od nás dostal veškeré podklady.

Bydlí už přes 4 měsíce a do teď nic. Sice tvrdí, že všechny dokumenty zaslal, ale na pobočce v plynu i elektriky mi bylo sděleno, že odhlášení a přihlášení z jeho strany neproběhlo. Že mu zasílaly potřebné dokumenty a on je neposlal.

Bydlím daleko, tudíž na pobočku nemohu. Jak se bránit? Mám nárok ho vyhodit? V nájemní smlouvě má jasně dané, že za porušení nájemní smlouva konci a porušením se myslí nezaplacení nájmu nebo energii o dobu 30 dnů.

Děkuji za odpověď. Byt chci totiž prodat. Mam zájemce, čekám na podepsání rezervační smlouvy. Poté nájemníkovi budu dávat písemně výpověď. Dohodli jsme se na max.,2 mesicicj. a

Alek řešit jeho nedoplatky. Z kauce? On tvrdi, že vše platí. Ale platby jsou na mé jméno a jdou z mého účtu.

Plyn je na mě. Mám i protokol se zustatkem. Platím to já.

Elektrika je na mamku, která ale neudělala zůstatek, protože nevěděli jaký je to měřák. Čili je to někde dohledatelné?? :zed:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.18 20:40

@eumedon

Neodpojí. Plyn platím ja, elektriku mamka.

Zbytek: nájem-poplatky a hypotéku na byt platí mě. Nic víc. Z bytu nemám nic navíc.

eumedon
Extra třída :D 12835 příspěvků 30.01.18 20:41

Edit: Myslím, že u plynu není povinnost platit zálohy dodavateli. O to bude větší faktura.

Pokud se týče přepisu, tak bych zaznamenal stav měřidla a týž den bych šel s tím, na koho má být odběrné místo přepsáno, na kontaktní místo distributora.

Nedovedu si představit, jak by se přepisovalo a zúčtovávalo odběrné místo, na kterém není protokolárně zapsán a předávajícím i přebírajícím zaznamenán stav měřidla ke dni předání. Ale nějaký algoritmus (nepřesný samozřejmě) pro ten případ mají.

Janli
Závislačka 4986 příspěvků 30.01.18 20:41
@Anonymní píše:
@JanliMám jen plyn. El nebyla možná. Měl to doplnit, ale nějak jsme na to zapomněli.

To radši nebudu komentovat. Okamžitě dejte výpověď, nau’čtujte zálohy na elektřinu a plyn. Smlouvu porušil. A doporučuju tím pověřit právníka, protože zatím jste neprokázali schopnost se o své záležitosti postarat a právní pomoc bude nejlevňjší řešení.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Výhrůžný vzkaz gangů ze Švédska: Máte nás za zvířata, budeme se tak chovat!

V noci na úterý se řada švédských měst proměnila téměř ve válečnou zónu.... číst dále >

Z oslavy narozenin se stal pohřeb, dívku zastřelili před nočním klubem

Eliana Ferreira Campos známá jako ‚Miss Barbye Marley‘ byla zastřelena před... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Zdravý jídelníček: stačí tři porce, důležitá je pravidelnost a složení

Český národ stále tloustne, každý druhý člověk u nás trpí nadváhou. Na vině... číst dále >

Reklama