Podnikání 2016 - mateřská, rodičovská

520
11.2.16 13:38

Podnikání 2016 - mateřská,rodičovská

Ahoj všichni :hug:, zajímají mě vaše zkušenosti s podnikáním před i (při mateřské či rodičovské dovolené). Mám stálé zaměstnání a momentálně možnost prostoru vhodné pro podnikání. Chci se Vás zeptat za jakých podmínek je dobré do toho jít. S přítelem plánujeme mimčo. Má z Vás někdo zkušenost? Co vše se platí? A o co při mateřské přijdu? Děkuji :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

58819
11.2.16 13:41

@mimins pokud si budeš platit nemocenské, tak si musíš platit celkem dost, aby ta mateřská vůbec za to stála a po dobu mateřské je třeba živnost přerušit. Nic víc. Při rodičáku můžeš podnikat vesele dál bez omezení - pokud nedáš do 2 let dítě do školky, tam omezení je. Já si nemocenské neplatila, takže jsem osvč nepřerušila, pobírám rodičák a do toho podnikám dál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
520
11.2.16 13:52
@martina.se píše:
@mimins pokud si budeš platit nemocenské, tak si musíš platit celkem dost, aby ta mateřská vůbec za to stála a po dobu mateřské je třeba živnost přerušit. Nic víc. Při rodičáku můžeš podnikat vesele dál bez omezení - pokud nedáš do 2 let dítě do školky, tam omezení je. Já si nemocenské neplatila, takže jsem osvč nepřerušila, pobírám rodičák a do toho podnikám dál.

Děkuju za zprávu :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5480
26.5.16 10:28

Ahoj holky :mavam: Já si normálně platím zdrav. i soc.+ještě soc. dobrovolné a taky co nejdřív plánujeme mimčo. Podnikat nehodlám přestat, ani když budu mít mimčo, takže firma bude na manžela (osoba spolupracující) a já při mateřské budu podnikat na vedlejšák, ale stejně budu v práci každý den i s mimčem :) Nevím, jak s mateřskou, ale na rodičák máme všechny stejný nárok (ať matky zaměstnané nebo OSVČ)… :potlesk: Hezký den

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama