Podnikání během pobírání rodičáku po rodičovské dovolené

329
30.12.20 11:39

Podnikání během pobírání rodičáku po rodičovské dovolené

Ahoj,
chápu dobře, že se sociální a zdravotní (povinné je jen zdravotní, sociální je dobrovolné) neplatí při podnikání jen do věku 3 let dítěte (rodičovská dovolená), i když se ještě rok pobírá rodičovský příspěvek? Tzv dítko má 1.4. 2021 3 roky, já začnu od 1.5.2021 podnikat (momentálně podávám k 31.3. výpověď), tak platím sociální, zdravotní a daně nebo ještě mám ten rok „volno“?

Byl by rozdíl, kdybych byla OSVČ s vedlejší činností (hledám si půlúvazek) nebo je výhodnější být na hlavní činnost (a mít jen dohodu - brigádu mám)? Myslím v době pobírání rodičovského příspěvku do 4 let věku dítěte

Někde jsem se dočetla, že se sociální a zdravotní nemusí platit do 7 let věku dítěte (matka v domácnosti), ale to už mi přijde jako hotové scifi :mrgreen:. Díky moc :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6147
30.12.20 12:07

No mate v tom solidni gulas a potrebuje dost doplnit informace. Hodne si to prikreslujete. Pri podnikani odvody plstite vzdycky, sice je to slozitejsi, ale tento zaklad plati. A do 7 let to je tak. Kdyz nemate zadny prijmy, tak se nahlasite na pojistovnu a je hrazeno jen zdravotni, socialni nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
210
30.12.20 12:23

Máš v tom fakt solidní guláš. Doporučuji web jakpodnikat.cz a taky stránky pojišťovny, příslušných úřadů atp. Tam se vše dozvis. Spousta lidí se necha zmást tím, že pokud si za trvání RP zalozis živnost, tak ten první rok nemusíš platit zálohy. Pak už vždy ano, různé se to odpočítává a přepočítáva, ale platit musíš vždy. Zdravotní i sociální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat