Podnikání denně po porodu i při miminku - půjde to?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  31.08.13 08:50
Podnikání denně- po porodu i při miminku- Půjde to??

Ahojky holky už nějakou dobu -jako už aktivní snažilka nad tím uvažuju. Co budu dělat? firma na mě stojí samozřejmě mám pomocníky - přítele a brigádnici, ale nezastanou hlavní věci. Budu vůbec nějak zvladat pracovat třeba alespoň 3-4hodky denně? Nebo mám myslet už dopředu a najít si aspon ještě jedenu slečnu která udělá co nejvíce dalších věcí.

Četla jsem nějaké diskuze, ale nikdo takový tam nebyl ani se neozval. Jsem samozřejmě zvyklá pracovat celé dny to samozřejmě už nepůjde, ale chtěla bych vědět zda v dnešní době muže být holka maminka i podnikatelka?

Nebo vlastně jen panikařím a mám kolem sebe fajn lidi že mě bude třeba ze začatku jen sem tam max 2hodinky dennně - jo to nevím dokud to nezkusím:-)

Kolem mě je pár maminek, ale doma starající se o dum, manžela a dítě. To dělám také kromě dítěte samozřejmě, ale zase plus obchody.

Starostma s domácností a uklidem velkého domu se nezatěžuju ted to taky zvládám vcelku a pak když bude hůř uklizečka aspoň 1* týdně nebo maminka. To se vždycky nějak dá - horší je ta práce abych se mohla plně věnovat miminku.

Chtěla bych znát názor jiné maminky která pracuje denně. (Ideálně s malým miminkem nebo kojencem - nepočítám práci- domácí práce, dům atd.) Děkuji moc

PS: snad mě taky nikdo neukamenuje že nejsem tradiční.. budoucí maminka a proto jsem se nakonec rozdhola dát příspěvek anonymně.

Kdo bude psát že se má starat třeba přítel - bude samozřejmě, ale nelze uplně obchody máme rozděleny a každý děláme něco jiného takže on bude pracovat jako nyní aby byl chod v pořadku, ale nezastane mou práci, má své na celý den dost.

Reklama

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

dani24687
Neúnavná pisatelka 15429 příspěvků 31.08.13 08:55

Mně se to líbí, aspoň se odreaguješ od dítěte :palec: a to můžeš pracovat i 2-4hod z domu? Já myslím, že v pohodě, uvidíš, jaký bude malý/malá

suik
Extra třída :D 14859 příspěvků 31.08.13 08:59

Ja trochu podnikam, nekdy to jde dobre, nekdy ale neudelam nic…zalezi co. Staci, kdyz ma dite nejake boleni, rve jak tur, ty nejsi vyspana :nevim:, tak to budes muset holt treba jeden dva dny ozelet.

ale hodne zalzi co delas, pokud vyrizujes neco na pocitaci, telefonaty a tak, tak se to asi zorganizovat da. Dite si das do satku, ono bude spat, nebo do hacky a muzes v klidu pracovat. Taky zalezi na diteti, nektere jsou zlati, s nekterymi je vic prace.

jako na prvni tydny kolem porodu a po porodu bych si nechala trochu pohov…jako kdyz mas dovolenou. Musis se zotavit, a i nejak nastavit na miminko, treba kojeni vyzduje nekdy soustredeni se jen na tu akci.

ještě napíšu

colafit  31.08.13 09:05

Půjde. Kolem mě pracují při rd skoro všechny ženy a zvládají to. Je to ale něco za něco - partner nemůže čekat servis, jako kdybys byla doma, bude se muset zapojit do péče o dítě a ty budeš muset občas přijmout pomoc od někoho jiného. Já si v práci vybrala mateřskou a hurá zpět (mám speciální režim - home office, práce v kanceláři dle aktuální potřeby, zpravidla jen dopoledne). Mám slečnu na hlídání, paní na úklid a všichni jsme spokojení.

Muchitos
Závislačka 2828 příspěvků 31.08.13 09:06

Každé dítě je jiné. S první dcerou jsem nezvládla udělat ani věci doma… tedkom mám děti dvě. Starší je 3,5 a mladšímu 10 měsíců a stíhám toho fakt hodně… školu, práci, šití na zakázku… ale je to náročné.. hodně náročné někdy :-D a kdybych nemusela tak to nedělám.. nechala bych si třeba jen to šití a užívala si děiček…

takže rad aza mne: Nech tomu volný průběh. Tohle prostě nenaplánuješ :-) uvidíš podle sebe (já se třeba dávala hodně dlouho do kupy po porodu), uvidíš podle miminka, uvidíš jak budeš mít nálad na práci… hodně věcí bud eprostě jiných

a jedna praktická rada: Pokud chceš s mimčem pracovat tak určitě doporučuju šátek.. miminko prostě maminku potřebuje :hug: a když se naučíš nosit v šátku tak vám bude dobře at deláte cokoliv :-)

colafit  31.08.13 09:15
@Muchitos píše:
Každé dítě je jiné. S první dcerou jsem nezvládla udělat ani věci doma… tedkom mám děti dvě. Starší je 3,5 a mladšímu 10 měsíců a stíhám toho fakt hodně… školu, práci, šití na zakázku… ale je to náročné.. hodně náročné někdy :-D a kdybych nemusela tak to nedělám.. nechala bych si třeba jen to šití a užívala si děiček…

takže rad aza mne: Nech tomu volný průběh. Tohle prostě nenaplánuješ :-) uvidíš podle sebe (já se třeba dávala hodně dlouho do kupy po porodu), uvidíš podle miminka, uvidíš jak budeš mít nálad na práci… hodně věcí bud eprostě jiných

a jedna praktická rada: Pokud chceš s mimčem pracovat tak určitě doporučuju šátek.. miminko prostě maminku potřebuje :hug: a když se naučíš nosit v šátku tak vám bude dobře at deláte cokoliv :-)

Jestli má svou firmu, tak to plánovat prostě musí. Nejde říct po porodu, nemám náladu na práci a nechat to být do doby než tu náladu mít budu, protože pak už by taky mohla mít náladu, ale firmu ne.

Já bych doporučovala, najít někoho, koho si zaškolíš, aby tě alespoň ze začátku nahradil. Pak uvidíš, jak to bude dál.

mmmmmmmm
Závislačka 4635 příspěvků 31.08.13 09:16

Ahoj, kazde mimunko je jine, ale ja sama za sebe, ptacovala jsem az do porodu a druhy den navratu z porodnice jsem k tomu opet sedla. Podotykam ze mam dvojcata. 4 hodiny denne nebyl minimalne ze zacatku problem. Podotykam ze temer od zacatku jsem taky bylq sama (partner od nas odesel). Takze 4 hodiny denne se daji s tim, ze musis ukrast zrosku ze sveho spanku.
Do dnesniho dne (detem je 10 mesicu) dost pracuji. S tim jak rostou ale pres den uz skoro nespi, takze pracuji vic a vic po vecerech, coz je spis kpmplikpvane s tim, ze ostatni uz maji po pracovni dobe.
Muj nazor je, ze by sis mela sehnat nejakou svoji pravou ruku, nekoho kdo behem dne bude zajistovat tvun telefpn,… A ty pak nejpozdeji vecer sednes k seznamu a budes pracivat.
ale z vlastni zkusenosti doporucuju po navratu z porodnice si dat 14 dni oraz a jen si nejak na sebe s miminkem zvykat, jinak si zadelavas na spousty problemu z pretazebi.
Urcite se to neda naplanovat dopredu, jsou miminka co hodne placou a potrebuji velkou miru pozornosti, pak jsou zas klidaskove, co si i sami usnou. Nejde to moc dopredu odhadnou. A musim rict, ze kdyz se mi ted v lete podarilo jakoby cerpat mesic volno, tak si deti uzivam mnohem vice, takze ono moc neni o co stat. Uprimne, ldybych pracovat nemusela, tak to nedelam a na 100% si uzivam deticky a pphodu matersky.

Anonymní  31.08.13 09:16

Mám 2 týdenního syna a po novém roce mě čeká přebrání rodinné firmy. Zatím jsem se pohybovala jen v rámci zaměstnanců, vedla porady a řídila provoz. Teď mě budou čekat i papíry, účetnictví a celkově hodně učení, jak se pohybovat ve smlouvách aj. Taky se toho bojím, ale prostě to nějak budu muset zvládnout i s malým a to budu dojíždět 30km do druhého města. Určitě si ale vezmi volno po porodu, je to náročné, hlavně než si na sebe zvyknete a získáte nějaký režim. Jak já říkám návod k použití. Já na to přišla před 3 dny a pořád nemůžu uvěřit, že se konečně vyspím. Ale měla jsem celkově štěstí, porod trval 3 hodiny, byla jsem bez šití a očistky mi skončily včera. Můžeš na tom být podobně, nebo taky o hodně hůř a budeš ráda, že se postaráš o malého a zvládneš se najíst :)

Prosím o zachování anonymity, širší rodina sem chodí a nechci aby věděli co se chystá :)

Muchitos
Závislačka 2828 příspěvků 31.08.13 09:18

@colafit ale nejde říct takhle to chci a takhle to bude… prostě bych počítala s oběma možnostma…

suik
Extra třída :D 14859 příspěvků 31.08.13 09:18

Ješt další postřeh, paradoxne s prvnim ditetem to jde hur, je to novi, clovek resi spousty veci, s druhym uz je vyklidnenejsi, nauci se lepe si zorganizovat čas - na tom to cele stoji a pada. Male děti vetšinou spi, tak dobre vyuzit toho casu, kdy spi. Taky se musis naucit od prace odbihat a zvladnout udrzet myslenku. To me slo hur - ja vyrabim, driv jsem si k tomu sedla a neprestala dokud nebyl videt nejaky vysledek, dlouho mi trvalo, nez jsem se naucila to delat na etapy, chvilku neco, cinnosti u kterych se nemusi premyslet delat kdyz jsou deti vzhuru - ty vetsi, co si uz zvladnou treba hrat.

muzes si pak sehnat i nejakou chuvu na tech par hodin, pokud se ti to financne vyplati

catherine100
Nadpozemská drbna 29324 příspěvků 31.08.13 09:23

Záleží co děláš za obchod…já jsem nepřestala pracovat ani v den porodu :mrgreen:, ale mám práci, kterou můžu z 80% dělat kdykoliv, takže pracuji hlavně, když dítě spí. Problém je, že mám hodně náročné a celkem závislé dítě, hlídání žádné, takže si nemám moc čas třeba odpočinout, ale co už no…
Já třeba potřebuji občas telefonovat, což je ten největší problém, je to velmi nepříjemné, když jednám o důležiteém obchodu a dítko řve jak tur…a ono řve furt, když s emu nevěnuju :lol:…ale můžu říct, že teď v 16 ti měsících je to lepší, teď jsem mu dala do futer k počítači houpačku, tak jednou rukou houpu a druhou pracuju :mrgreen:

Jen osobní schůzky za mě musí absolvovat kolegyně, s dítkem tam nemůžu

ncc1701
Echt Kelišová 7943 příspěvků 31.08.13 09:24

Tak ja nemam tak velke podnikani, abych potrebovala lidi, ale mam obchod a zvladam ho sama. Pracuju vecer od osmi do pulnoci, telefonaty a maily resim behem dne podle potreby. S ditetem to pri nejake drobnejsi reorganizaci tveho harmonogramu pujde urcite :)

Anonymní  31.08.13 09:25

Zalezi na tom. Ja treba po porodu byla tak v perdeli, ze jsem skoro nemela kapacitu na to, zavazat si tkanicky. Ale ja jsem jina, nemuzu ani brat HA, protoze mam okamzite panicke ataky a silnou depresi.

suik
Extra třída :D 14859 příspěvků 31.08.13 09:28

Mozna to bude vypadat ze to s tim nesouvisi, ale hodne bych se zamerila na porod, aby byl co nejprirozenejsi a pak okamzity nasledny bonding. prijde mi, ze ta miminka jsou pak tak spokojenejsi, vyklidnenejsi, tolik neplacou…šátek je fakt nezbytnost, male miminko mamu proste potrebuje - tak jsou spokojeni oba - dite je s matkou a ta u toho muze pracovat. Ja jsem treba navazala dopoledne syna do satku a cele tri hodiny jsem s nim sila a on spokojene spal.

catherine100
Nadpozemská drbna 29324 příspěvků 31.08.13 09:32

@suik jo moje dítko první tři měsíce nesnášelo nic ani baby vak ani šátek ani egronosítko jen náruč, pak ho vzal chvíli na milost a pak zas prd…takže prostě každé dítko je jiné :pankac:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Sedm pomocníků, které byste měla mít v kabelce, když jste mimo domov

Dámská kabelka je opředena mnoha mýty. Je to všestranné úložiště s kapacitou... číst dále >

Nejlepší investicí v životě je vzdělání

Přemýšleli jste někdy nad tím, jaká investice přinese vašim dětem největší... číst dále >

Články z Ona Dnes

Některé pomůcky pro děti zpomalují jejich vývoj, raději se jim vyhněte

Rodiče jsou ochotni do nejrůznějších hraček, potřeb a dalších věcí pro své... číst dále >

Klidně bych kvůli roli přibrala i dvacet kilo, přemýšlí Bára Poláková

Herečka a zpěvačka Barbora Poláková se kvůli klipu k jedné z písniček... číst dále >

Reklama