Podnikání jako vedlejší činnost u rodičáku

76
29.5.16 09:27

Podnikání jako vedl. činnost u rodičáku

Dobrý den, stále po tom pátrám. Jak podnikat na vedlejší činnost k rodičáku bez poplatků za zdr. a sociální? Kolik má být max. měsíční příjem? Chtěla bych si podnikáním přividělat třeba 3 tis. měsíčně. Měla bych pevnou sazbu 60% na výdaje, ale nevím kolik si maximálně mohu vydělat aby mi zálohy vrátily. Někde jsem četla že cca 30tis. za rok, tzn něco přes 2 tis. měsíčně, ale nevím zda výdělku nebo celkového příjmu? Máte někdo zkušenost? Děkuji ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3419
29.5.16 09:54

@mejbilinka zálohy pokud jsou to ty minimální se nevrací, nicméně při RD se zálohy neplatí a pak jednou za rok se odvede zdrav. pojištění dle příjmů, sociální jsem nikdy neplatila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
76
29.5.16 10:35

Děkuji za info, na kolik vyjdou měsíčně zálohy? Nevíte dokolika si můžu tedy vydělat abych neplatila sociální? Pořád nevím zda do toho jít, protože můj příjem by byl minimální a bojím se těch poplatků :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
76
29.5.16 10:49
:kytka:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3419
29.5.16 10:59

@mejbilinka já měla v čistém příjem cca 20 000 a platila jsem akorát zdravotní cca 600 Kč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
76
29.5.16 11:19

@Vermun jste zlatá, ještě se zeptám na jedno. Když si neplatíme tedy důchodové, jaké máme nároky na důchod, víte o tom něco?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6565
29.5.16 11:52

Řešíš to blbě pro tebe není důležité kolik si můžu vydělat abych neplatila zálohy, ale jak to udělat abych vydělala co nejvíc. Protože jako vedlešák budeš platit pouze procenta z toho co vyděláš.
Vydělám málo = neplatím nic, vše to pokryje rodičovská
vydělám hodně = zaplatím % jen z toho co vydělám navíc oproti rodičovské.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
76
29.5.16 11:58

No někde jsem četla, že měsíčně se platí 2000 zdravotní, atd.. proto jsem takto položila diskuzi. Tj když můj příjem by byl náhodou jen 2000 abych nedala víc za další poplatky, to jsem původně chtěla znát. Je to pro mě španělská vesnice :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71987
29.5.16 12:06

@jakanas To není tak úplně pravda, musi resit aby neprekrocila hranici pro sociální, protoze pak ho musi zaplatit z celeho vydelku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
76
29.5.16 12:12

@j.a.n.i1 já budu opravdu ráda za každou radu, bojím se kolik bych mohla doplatit pak za poplatky. Jestli máte nějakou informaci napište. Já do toho moc chci jít, ale chci znát zároveňnegativa na které se musím připravit. proto jsem ráda za každý názor

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71987
29.5.16 12:41
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
557
29.5.16 12:48

@mejbilinka já bych si zašla přímo na sociálku a zdrávku a tam ti vše vysvětlí a poradí. Aspoň u nás jsou velmi ochotní, podnikám při zaměstnání a vždy když mi není něco jasné, vždy mi otázky rádi zodpoví :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6200
29.5.16 13:15

Při pobírání rodičovského příspěvku bude samostatná činnost brána jako vedlejší. Sociální pojištění budeš doplácet až od vyměřovacího základu vyššího než cca 63tis. Kč za rok. Tzn. pokud uplatňuješ výdaje 60%, pak bys musela mít příjem za rok vyšší než 150000,– abys byla povinná zaplatit sociální pojištění. Zdravotní pojištění se platí u vedlejší činnosti v prvním roce podnikání po skončení roku (je jedno jestli vyděláš korunu nebo 100 000,–) a to 0,135×0,5 x rozdíl mezí příjmy a výdaji.
Daň bude 15% z rozdílu mezi příjmy a výdaji, ale po odečtení slevy na dani s největší pravděpodobností bude nulová.
Jinak si projdi ty stránky jak psala @j.a.n.i1 vše je tam přehledně popsáno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
76
29.5.16 17:48

Děkuji Vám moc, ještě dohledávám informace o příjmovém pokladním dokladu a dalších textových věcí co potřebuji. Pro laika hrůza :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7368
1.6.16 15:48

Ahoj prosím holky budete vědět? každý mi říká něco jiného..
jsem osvč, termínem porodu nastoupím za cca měsíc na rovnou na RD ( neplatila jsem si nem. připojistění samozřejmě, ale to me netrápí..), ale nechce pozastavovat živnosták, ale pracovat daleko méně než dosud..a na ossz mi řekli, že si i na RD musím platit ty min, zálohy cca 2230,,–kč měsíčně a na vzp to samé..jako když si za měsíc vydělám cca 2tisíce tak stále musím platit zálohu 2230 na ossz a další 2tis na vzp? prý když jsme si loni vydělala více jak těch cca 65tisíc tak ano..takže ted od června do dalšího dan. přiznámí tedy března si nic moc nevydělám, ale mám platit stále tak vysoké zálohy? prosím nevíte jak to je??
Díky moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama