Podnikání - pořádání kurzů

Anonymní
8.2.15 21:19

Podnikání - pořádání kurzů

Pěkný večer, mám asi milion dotazů, snad si na vše vzpomenu :). S kamarádkou se věnujeme už nějakou jisté tvořivé činnosti. Tak nás napadlo, že bychom začali pořádat kurzy, já jsem na RD, ona momentálně hledá práci. Má úžasné velké nevyužité prostory, já zase nápady a obě chuť to zrealizovat.
V podstatě by jsme to viděli tak, že já bych měla živnost (asi volnou že?) ona by byla takový „tichý společník“. Živnost si chci založit tak jako tak, kvůli výrobkům a teď… jak je to se soc. a zdrav. pojštěním, když jsem na RD? A pokud jsem to správně pochopila, měla bych to jako živnost vedlejší činnost a daně bych musela řešit až po nějakém cca výdělku 60 000,– ročně že? No ohledně toho už mě nic nenapadá…

Teď druhá část dotazu: Máte někdo zkušenosti s pořádáním kurzů? Co je dobré vědět, jak se pořádně prezentovat a sehnat zájemce?
děkuji moc všem ochotným duším :kytka:
Z pochopitelných důvodů anonym, nechci aby na to někdo ze známých přišel, když nápad je ještě v podstatě v peřinkách a víme o tom jen my dvě-

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29370
8.2.15 21:25

www.jakpodnikat.cz - tam najdeš všechno srozumitelně vysvětlené a popsané…
K druhé části dotazu - nejlépe zajít na nějaký kurz a podívat se, jak to chodí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13124
8.2.15 21:32

Daně řešit budeš muset - přiznání atd…
ostatní ti nikdo nepoví, leda blbec. Protože tomu se říká know-how.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.2.15 21:49

@ynax jsem se blbě vyjádřila, jsem myslela jakože je nebudu platit, né neřešit, nějak mi to dnes nemyslí…
@Regina Hero dík, to je dobrý nápad si nějaký kurz zkusit, to mě nenapadlo :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
2336
8.2.15 22:26

Záleží jaké kurzy a pro jakou cílovou skupinu, můžete navázat spolupráci s občanským sdružením, úřady práce, dětská centra…záleží o čem kurzy budou jestli naučné, tvořivé…a dneska to chce hlavně prezentaci na internetu, to bude první na co se každý podívá než k vám zavítá :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.2.15 22:39

Taky poradam kurzy a tvorive dilnicky. Začátky jsou sileny, musite se vsude cpat, davat o sobe hodne vedet, dulezite je poradne zaujmout,… Presny navod Ti nikdo neda, to se musi zkusit. Ale upozornuju, ze v nekterych lokalitach je tezke donutit lidi, aby si sli neco zkusit vyrobit vlastnima Rukama a vstali od pocitace. Hodne stesti.

• Citovat
  • Nahlásit
12912
8.2.15 22:41
@Anonymní píše:
Taky poradam kurzy a tvorive dilnicky. Začátky jsou sileny, musite se vsude cpat, davat o sobe hodne vedet, dulezite je poradne zaujmout,… Presny navod Ti nikdo neda, to se musi zkusit. Ale upozornuju, ze v nekterych lokalitach je tezke donutit lidi, aby si sli neco zkusit vyrobit vlastnima Rukama a vstali od pocitace. Hodne stesti.

podle mě je to právě o té propagaci. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12912
8.2.15 22:43

@Zupa webovky, FB stránka, sem tam zaplacená propagace - to beru jako základ

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.2.15 22:46

Holky a jak to s rekvalifikačním kurzem? Když bych chtěla dělat + certifikát vydávat. Musím mít nějaké speciální oprávnění?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2336
8.2.15 22:48

@omites tak to každopádně, i když je pravda že nám hodně pomáhají dobré ohlasy od spokojených zákazníků, spokojený zákazník přitáhne víc lidí než třeba facebook. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12912
8.2.15 22:49
@Zupa píše:
@omites tak to každopádně, i když je pravda že nám hodně pomáhají dobré ohlasy od spokojených zákazníků, spokojený zákazník přitáhne víc lidí než třeba facebook. :mrgreen:

já teda podnikám v jiné oblasti. Ale je to na malém městečku. A hodně dělá i reklama na autě a na něm odkaz na webovky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2336
8.2.15 22:52

@omites já teda taky mluvím o úplně jiném druhu podnikání, ale ten základ je podle mě všude stejný :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12912
8.2.15 23:02

@Zupa jj musíš být vidět. Já mám teda děsně pitomou reklamu na autě. Dělám masáže a mám tak skoro souložící lidi. :mrgreen: Je to náznak. Má to být masér a masírovaný. Ale většina lidí si to vyloží takhle. A ten piktogram mi suveréně upoutá nejvíc lidí, co to auto vidí projíždět.
Nejednou se mi stalo - jsem viděla to tvoje auto a řekla jsem si, že už se fakt musím objednat. :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.2.15 23:02

Tak kurzy to budou tvořivé, nepodstatné jestli tvoření šperků, keramika, háčkování, pletení či něco jiného, propagace je mi jasná, výhoda že manžel kamarádky dělá v reklamce :) rády bychom tam i dětský koutek, aby třeba mohli přijít i maminky co nemají hlídání, samozřejmě je tam toaleta a malá kuchyňka s kávovarem a pitím. Já doufám, že by se to ujmout mohlo, nic takového v okolí není a doufám, že lidé ještě stále rádi tvoří rukama :)
zakl.

• Citovat
  • Nahlásit
12912
8.2.15 23:04

Nedoufej - VEŘ

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu