Podnikatel x mateřská, rodičovský příspěvěk

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

sisa2723
Nováček 10 příspěvků 27.12.17 18:58
Podnikatel x mateřská, rodičovský příspěvěk

Zdravím maminky, poradíte?
Nyní jsem zjistila, že čekáme s přítelem miminko, zajímalo by mě, na co mám nárok, protože je toto pro mě španělská vesnice..
Podnikám v zemědělství asi 4. rokem, tudíž podnikání přerušit je pro mě nemyslitelné.. Zároven mám brigádu na DPČ již 3 rok, zálohy na sociální a zdravotní si platím jako podnikatel sama ( 1282 a 593) téměř po celou dobu.
Pomůže někdo, přípdně na koho se obrátit? :lol: :lol:
Děkuji :mavam:

Reakce:

Netopirek
Echt Kelišová 7752 příspěvků 27.12.17 19:52

@sisa2723 jestli podnikání nepřerušíš tak půjdeš rovnou na RD. Na mateřskou nebudeš mít nárok.
Co mám podnikatelky v okolí tak si dali pauzu max v porodnici + týden k tomu. A ty co nemuseli tak ani to.

Ale počítám, že podnikání je tvoje hlavní činnost. Myslím, ze z DPČ se ani mateřská nepočítá.

Lendeš
Kelišová 5301 příspěvků 27.12.17 20:11

U podnikání není rozhodující, jestli platíš sociální, ale jestli si platíš dobrovolné nemocenské pojištění. A pak tady platí, že pokud bys pobírala PPM, nesmíš po tu dobu osobně vykonávat činnost, ze které nárok vznikl. U DPČ taky záleží, jestli z ní je odváděno nemocenské, jak dlouho, jaká je ve smlouvě sjednaná mzda.

elfivila5
Povídálka 24 příspěvků 27.12.17 20:58

Nemusíte přerušovat živnost. Jen nesmíte osobně vykonávat SVČ po dobu PPM. Je nutné platit nemocenské pojištění, které je dobrovolné. Také podnikám v zemědělství.

sisa2723
Nováček 10 příspěvků 28.12.17 15:11

Nene, podnikani mam na vedlejsi cinnost, ale ze zamestnani mi take odvadeji socialni a zdravotni

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.04.18 14:25

Dobrý den, také to budu mít jako zakladatelka pracuji na DPČ a podnikám na vedlejší činnost, když budu z DPČ na mateřské, můžu vykonávat VPP i při mateřské z DPČ. Vedlejší činnost nemůžu přerušit. A také se chci zeptat, zda je možné mateřskou odmítnout a přestoupit rovnou na rodičák?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62960 příspěvků 3 inzeráty 17.04.18 15:06

Ano, pokud čerpáš PPM z DPČ, tak můžeš podnikat bez omezení.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Rybová pod palbou „bioteroristů“: Přejí jí muka na zemi a zakazují vodu

Je smutným paradoxem, že ti, kdo hlásají návrat k přírodě, toleranci a smír,... číst dále >

Ovčáčkovi tleskali v Máte slovo: Prezident už nebude nikam kandidovat, uklidnil

Je to muž, který miluje záři reflektorů a projevy na veřejných místech.... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

OBRAZEM: Krásné dcery, které své slavné rodiče rozhodně nezapřou

Být dcerou slavných rodičů nemusí být vždycky lehké, zejména když vaše... číst dále >