Podnikatel x mateřská, rodičovský příspěvěk

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
sisa2723
Nováček 10 příspěvků 27.12.17 18:58
Podnikatel x mateřská, rodičovský příspěvěk

Zdravím maminky, poradíte?
Nyní jsem zjistila, že čekáme s přítelem miminko, zajímalo by mě, na co mám nárok, protože je toto pro mě španělská vesnice..
Podnikám v zemědělství asi 4. rokem, tudíž podnikání přerušit je pro mě nemyslitelné.. Zároven mám brigádu na DPČ již 3 rok, zálohy na sociální a zdravotní si platím jako podnikatel sama ( 1282 a 593) téměř po celou dobu.
Pomůže někdo, přípdně na koho se obrátit? :lol: :lol:
Děkuji :mavam:

Reakce:
Netopirek
Echt Kelišová 8217 příspěvků 27.12.17 19:52

@sisa2723 jestli podnikání nepřerušíš tak půjdeš rovnou na RD. Na mateřskou nebudeš mít nárok.
Co mám podnikatelky v okolí tak si dali pauzu max v porodnici + týden k tomu. A ty co nemuseli tak ani to.

Ale počítám, že podnikání je tvoje hlavní činnost. Myslím, ze z DPČ se ani mateřská nepočítá.

Lendeš
Kelišová 5735 příspěvků 27.12.17 20:11

U podnikání není rozhodující, jestli platíš sociální, ale jestli si platíš dobrovolné nemocenské pojištění. A pak tady platí, že pokud bys pobírala PPM, nesmíš po tu dobu osobně vykonávat činnost, ze které nárok vznikl. U DPČ taky záleží, jestli z ní je odváděno nemocenské, jak dlouho, jaká je ve smlouvě sjednaná mzda.

elfivila5
Povídálka 24 příspěvků 27.12.17 20:58

Nemusíte přerušovat živnost. Jen nesmíte osobně vykonávat SVČ po dobu PPM. Je nutné platit nemocenské pojištění, které je dobrovolné. Také podnikám v zemědělství.

sisa2723
Nováček 10 příspěvků 28.12.17 15:11

Nene, podnikani mam na vedlejsi cinnost, ale ze zamestnani mi take odvadeji socialni a zdravotni

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.04.18 14:25

Dobrý den, také to budu mít jako zakladatelka pracuji na DPČ a podnikám na vedlejší činnost, když budu z DPČ na mateřské, můžu vykonávat VPP i při mateřské z DPČ. Vedlejší činnost nemůžu přerušit. A také se chci zeptat, zda je možné mateřskou odmítnout a přestoupit rovnou na rodičák?

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 64121 příspěvků 3 inzeráty 17.04.18 15:06

Ano, pokud čerpáš PPM z DPČ, tak můžeš podnikat bez omezení.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Výměna, která se málem nedotočila: Patrik útočil na štáb a vyhazoval jej

Bylo to nefalšované drama. Úklidový šílenec Patrik ve středeční Výměně... číst dále >

Autonehoda prince Filipa: Viník vévoda se podle svědka za havárii styděl

Manžel královny Alžběty princ Filip (97) měl ve čtvrtek odpoledne autonehodu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >