Podoba dětí na pasové fotce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Janik101
Neúnavná pisatelka 16843 příspěvků 26.07.19 12:44
podoba dětí na pasové fotce

Ahoj holky,

potřebuju uklidnit. S dětmi se chystáme za týden odletět na dovolenou. Oba mají pasy, které jsme jim nechali dělat před 2,5 lety. Pasy jsou platné, jen jsou na té fotce oba o 2,5 roky mladší. Mě přijdou, že jsou si stále podobní, ale teď mě znejistila kamarádka, že to, že je poznám já, neznamená, že i pasová kontrola bude mít pocit, že jsou to stejné děti.
(Dětem v době focení bylo 5 let a 3 roky). Jak moc se zkoumá podoba dětí na pasech?
Letíme do Řecka…

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Šáruší
Závislačka 4494 příspěvků 26.07.19 12:48

Povinností je mít poznatelnou fotku. Takže je jedno platnost pasu. Je potřeba, aby tam byli poznatelní. Už jsem zažila právě na Korfu, kdy e jako dohadovali o tom, jestli je to dítě to dítě, chtěli ještě jiný doklad totožnosti s fotkou. Který nebyl. Nakonec tedy rodina v letadle seděla, takže se to nějak vyřešilo, jak nevím, já byla jen náhodný spolucestující. Já jim jako malým obnovovala pasy co dva roky, protože ty fotky fakt nebyly aktuální.

Janik101
Neúnavná pisatelka 16843 příspěvků 26.07.19 12:50

@Šáruší mně přijde, že poznatelní jsou :think: ale nevím, jestli jsem objektivní

Kriss Tina
Extra třída :D 11740 příspěvků 26.07.19 12:51

Ukaz to někomu kdo děti nevida tak často ať porovná jestli si jsou podobné. Syn má doklad 2 roky starý a je vidět že je to pořád on. Jinak zkoumá to jak kdo, někdo se na fotku ani nepodívá, někdo zkoumá důkladně, záleží na koho kde narazíte :nevim:

lucenka
Hvězda diskuse 37481 příspěvků 26.07.19 12:55

A je sice hezké, že na pasu je platnost 5 let a pro dospělé 10, ale zároveň musí splňovat podmínku, že si je člověk na fotce podobný. Ale u toho focenýho v 5 letech bych strach neměla, ten mladší bude asi na hraně.
Nechápu, proč tohle lidi řeší až těsně před dovolenou :zed:

Uživatel je onlineAnna85
Zasloužilá kecalka 631 příspěvků 26.07.19 12:57

Zkus to ukazat nekomu jinemu.
Ja zrovna jdu obnovit pas, protoze byl syn focen nekdy v 10ti mesicich a ted ve trech letech uz tu podobu vidim fakt jen ja.
A kdyz uz sem pisu, nema nekdo zkusenost s focenim novorozence? Máme mesicni mimino a potrebuju nejpozdeji do mesice udelat pas. Vyfoti mi ji treba ve vajicku? Jestli se mi teda povede ji tam vzbudit :think:

Janik101
Neúnavná pisatelka 16843 příspěvků 26.07.19 12:59

@lucenka synovi byli 3, teď mu je 5.
A řeším to až těsně před dovolenou proto, že mě na fotkách přišli podobní, takže jsem brala, že na tyto pasy mohou letět. Pasy jsem kontrolovala v den zakoupení zájezdu. Dnes mě znejistila kamarádka. Kdybychom se o tom nebavili, tak jsem v klidu odlétla na pasy, které máme, protože mi tam podobní přijdou.

balkanka
Kecalka 320 příspěvků 26.07.19 13:00

Asi bych ukazala nekomu kdo se s detmi nevida at posoudi nekdo nestranny treba kolegyne v praci

Janik101
Neúnavná pisatelka 16843 příspěvků 26.07.19 13:01

@balkanka zkusím, díky.

lucenka
Hvězda diskuse 37481 příspěvků 26.07.19 13:02

@Janik101 jsem si to nejdřív přečetla a myslela jsem, že jim je 3 a 5 teď :oops: V tomhle vyšším věku už se ta podoba tolik nemění. Ale už se mi třeba na letišti stalo, že po mě chtěli sundat brýle (nosím je jenom výjimečně, tak je na fotce nemám). Kluk má pas dělaný v 5 letech a tam je ta podoba dost viditelná (teď je mu 8,5).

Ijen
Ukecaná baba ;) 2103 příspěvků 26.07.19 13:03

@Janik101 nekomu ty fotky ukaz, hlavne to mladsi. To starsi by nemel byt problem, kdyz to vezmu podle nasich kluku, tak prvni 4 roky meli novy pas kazdy rok a pak uz meli oba pas 5 let, dalsi az v 10ti. A litame bezne mimo EU, nikdy problem.

Uživatel je onlineBubla Bůčková
Echt Kelišová 7948 příspěvků 26.07.19 13:05

@Janik101 tak víš co? Já bych ho letušce mrskla do ruky, že za 10 dní letite zpátky, tak ti to CIZÍ dítě může pohlídat a vyzvednes ho na zpáteční cestě, kdy zřejmě dorazí i DNA testy, protože to je asi jediná cesta, jak prokázat, že to dítě, co vypadá jak by mi z prd.ele vypadlo, mám v telefonu miliardu fotek a dokonce samo tvrdí, že jsem jeho máma, je moje :poblion:

Janik101
Neúnavná pisatelka 16843 příspěvků 26.07.19 13:11

@Bubla Bůčková tak v Čechách bych snad neměla problém si nějak vykomunikovat, že ty děti jsou fakt moje, ale nevím, jak bych to řešila na cestě zpět, kdyby se se mnou chtěli dohadovat v Řecku, že nás nepustí ze země…

@Ijen já právě měla pocit, že jsou si fakt podobní (jen prostě starší), proto jsem neřešila nový pas. Jsem blbá, mohla jsem za tu 100 Kč nechat udělat nový a měla bych klid. ….
Teď když to budu chtít ve zkrácené lhůtě, tak je to 1000 Kč.

TynkaHoffmann
Povídálka 21 příspěvků 26.07.19 13:12

Moje dcera letěla poprvé, když jí bylo 5 měsíců. Pak znova, když jí bylo 10 měsíců a fotku jsme museli zařizovat novou.

Ijen
Ukecaná baba ;) 2103 příspěvků 26.07.19 13:13

@lucenka no hele stane se. Ja taky vzdycky zodpovedna, vsechno poresene dopredu…a vcera panika, protoze jsem si uvedomila, ze je rok 19, ze mame pasy do ledna ale nevim jakeho roku. A letenky zaplacene. Takze adrenalinova jizda domu z chalupy.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama