Podoba na cestovním dokladu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.04.18 10:25
Podoba na cestovním dokladu

Ahoj, jedeme se synem do Afriky a musí mít platný pas půl roku po návratu. To splňuje, pas je do 3/19 a jedeme za necelé 3 týdny. Ale, pas byl vyrobený když mu byl rok, teď má 5. Podle nás si podobný je. Má typické rysy v obličeji :))
V cestovce nám paní řekla, že nezáleží na tom, jak moc si je podobný, že to je u těch dětí jasné že mění podobu. Takže jsem to neřešila, platnost má tak co.
Ale dnes jsem si vyzvedávala pro něho OP, jen tak náhodou jsem se na to zeptala úřednice a ona mi řekla, že to oni neví jak celníci budou na letišti postupovat.
Budu mít s sebou OP s aktuální podobou, tak snad nejsou hloupí a porovnají údaje pokud budou mít nějaké pochybnosti ne?
No ještě abych tam dneska letěla a stresovala se jestli se stihne udělat nový pas, protože ten starý mi vezmou :mrgreen:
Takže otázka je, máte někdo zkušenost s tím, že vás na letišti stopli kvůli neaktuální podobě na pase u dítěte? (Máme všichni stejné příjmení)

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

lucenka
Vesmírná mluvilka 32133 příspěvků 23.04.18 10:30

Neriskovala bych to a nechala udělat nový. Ten starý ti nevezmou.

zelená7
Ukecaná baba ;) 1122 příspěvků 23.04.18 10:33

Taky si myslím…

elen-ka
Extra třída :D 12074 příspěvků 8 inzerátů 23.04.18 10:34

No já se podobně stresovala před dvěma roky, kdy jsme letěli do Řecka. Syn měl OP vyrobené v půl roce, tenkrát mu bylo 3,5. Podobnost tam malinko byla, ale taky jen pár rysů. Neřešili to, v pohodě jsme projeli, ale zase, bylo to v rámci EU a Evropy. Vloni do Chorvatska to taky nebylo problém, ale jeli jsme autem. Do Afriky bych to možná řešila a nechala udělat nový pas. Záleží kdy letíte, pas je cca měsíc.

Janli
Kelišová 5731 příspěvků 9 inzerátů 23.04.18 10:34

Starý ti nevezmou, ten ti zůstává až do vyzvednutí nového. Já bych teda neriskovala a nechala udělat nový, protože to, co je pro tebe typický rys, nemusí být totéž pro celníka. To, že tě nepustí při odletu od nás, by bylo ještě celkem v pohodě, ale co když se ti něco podobného stane v africe? Já nechávám vyměňovat pasy ze začátku po roce. Neriskuju…

Nairol
Echt Kelišová 8817 příspěvků 23.04.18 10:35

Rozhodne bych se nespolehala na to, ze nejaky africky celni urednik bude mit dobry den a 4 roky stary pas uzna.
Ja bych urcite stresovala a jeste dneska bezela udelat pas novy.

Projeli jsme s detmi hodne koutu sveta a mam zkusenost, ze na pasove kontrole vetsinou spis vysirali, nez ze by schovivave mavli rukou nebo se rozplyvali nad roztomilosti mimina a nechali nas projit.
Ja detem menim pasy radsi kazdy rok.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.04.18 10:36
@elen-ka píše:
No já se podobně stresovala před dvěma roky, kdy jsme letěli do Řecka. Syn měl OP vyrobené v půl roce, tenkrát mu bylo 3,5. Podobnost tam malinko byla, ale taky jen pár rysů. Neřešili to, v pohodě jsme projeli, ale zase, bylo to v rámci EU a Evropy. Vloni do Chorvatska to taky nebylo problém, ale jeli jsme autem. Do Afriky bych to možná řešila a nechala udělat nový pas. Záleží kdy letíte, pas je cca měsíc.

no za 19 dní, většinou to tady stíhají do dvou týdnů ale jsou tam nějaké svátky takže nevím, každopádně by mi ten starý vzali, dělala jsem si sobě a taky jsem ho musela odevzdat, takže fakt nevím, ale snad by mi v cestovce nekecala, bavili jsme se přímo o naší destinaci

lucenka
Vesmírná mluvilka 32133 příspěvků 23.04.18 10:38
@Anonymní píše:
no za 19 dní, většinou to tady stíhají do dvou týdnů ale jsou tam nějaké svátky takže nevím, každopádně by mi ten starý vzali, dělala jsem si sobě a taky jsem ho musela odevzdat, takže fakt nevím, ale snad by mi v cestovce nekecala, bavili jsme se přímo o naší destinaci

Tak ale tys pas měla propadlý, ne?
Jinak když si řekneš správné důvody, tak můžeš mít víc pasů zároveň. Takže ti ho nikdo brát nebude

sagina
Echt Kelišová 7560 příspěvků 23.04.18 10:40
@Anonymní píše:

starý pas se odevzdávat nemusí, klidně můžeš mít pasy dva, vrací se pouze neplatné pasy :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.04.18 10:42
@sagina píše:
starý pas se odevzdávat nemusí, klidně můžeš mít pasy dva, vrací se pouze neplatné pasy :nevim:

no, ona mi řekla že ať klidně přijdu, donesu starý a vyměníme, takže nevím, nemůžu to nikde najít na netu o tom že by mohl mít dva

xjuklickova
Kelišová 5099 příspěvků 1 inzerát 23.04.18 10:44

Ve středu jsem nechavala detem delat nove OP a stare mi hned sebrala. Ze je davaji okamzite ke skartaci, ze pokud je chci, tak mi podavala nějaká lejstra, kde byla zadost o navraceni dokladu.
Nechavam fotit každý rok.

Ale teda resit doklady dva tydny pred odletem je dost riskantní, no, kazdy sveho štěstí…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.04.18 10:46

@xjuklickova tak říkám, že v cestovce řekli, že to je v pohodě, že u dětí je to jasný že se jim podoba mění, ani nevím proč jsem se dneska zeptala :) kdybych to nedělala tak teď na to ani nemyslím… kdybych vám tady dala fotky, tak mi taky řeknete že je to jasně on :mrgreen:

monzaj
Ukecaná baba ;) 1713 příspěvků 23.04.18 10:50

Minulý týden jsem nechávala synovi dělat nový pás ( platný ještě rok),starý mi nechala a při vyzvednutí nového mám starý pas odevzdat.. stalo to 100kc tak myslím že to za ten klid na cestách stojí.
Já měla pas prosly a ten byl už blokovány a rovnou si ji nechali.
Neriskovala bych, nervy a ještě případně dovolená fuc…

Yasmina21
Kecalka 427 příspěvků 23.04.18 10:50

Pas se dá také nechat vyhotovit ve zkrácené lhůtě do 6 pracovních dnů za poplatek 2 000,– dětem do 15 let. :kytka: Určitě bych to neriskovala. V Africe by to mohl být problém.

Příspěvek upraven 23.04.18 v 10:51

sagina
Echt Kelišová 7560 příspěvků 23.04.18 10:51
@Anonymní píše:
no, ona mi řekla že ať klidně přijdu, donesu starý a vyměníme, takže nevím, nemůžu to nikde najít na netu o tom že by mohl mít dva

zákon neurčuje, kolik pasů smí jedinec mít. když jsem byla naposled nechávat dělat dětem pasy, tak jsem na naší městské části četla upozrnění, že pokud máme pasů více, je vhodné je přinést všechny ke kontrole platnosti :mrgreen:

jinak na netu třeba tady:
iRozhlas píše:
„Zákon nestanovuje přesný počet, kolik může být občan cestovních pasů, ale každou žádost musí odůvodnit, proč žádá o další cestovní doklad.“
Nejčastěji lidé žádají o druhý cestovní pas žádají tehdy, když svůj pas ponechají na ambasádě kvůli vyřízení víz a současně musejí odcestovat do zahraničí. Jak ale dodává Tomáš Smrček z úřadu Městské části Prahy 4, stát vydává druhý, případně třetí pas i v jiných případech. „Pokud má v pase vízum některého z arabských států, a potřebuje jet do Izraele, tak se doporučuje vydání nového pasu.“
https://www.irozhlas.cz/…420_mkaclova
Stránka:  1 2 Další »

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Byla slepá, spalující a šílená, říká o lásce k ženatému Štaidlovi Zelenková

Od mládí byla rebel a bohém se vším všudy. Zpěvačka Jitka Zelenková (68)... číst dále >

Ve StarDance bych tancovala i zadarmo, říká Arichteva: Podrží ji diváci?

Hvězda První republiky Veronika Arichteva (32) si splnila velký sen. Zároveň... číst dále >

Články z Ona Dnes

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >

Imunoložka: Nežvýkáme proutí, ale spolkneme acylpyrin. Šetříme přírodu

Od ambiciózního projektu, jak léčit rakovinu pomocí vakcín na bázi... číst dále >