Reklama

Podobně smýšlející rodiče sem - málo hraček, bez tabletu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MarkeTha77
Stálice 83 příspěvků 16.08.18 17:29
Podobně smýšlející rodiče sem

Najdu zde podobně smýšlející maminky? :)

Mám určité názory, které praktikuji na výchovu a zajímalo by mě, zda se tu sdružují podobně smýšlející maminky - případně na kterých facebookových skupinách se nacházíte?

1. Nemám ráda moc hraček ve výchově. Občas mě překvapuji, když si čtu, co mají už malá miminka za hory hraček. Já v tomhle směru razím heslo „míň je víc“. Sama vidím, že děti s mnoha hračkami je často pouze rozhází po pokoji, stejně se nudí, hraček si neváží, kvičí, že chtějí novou a pak stejně si s ní nehrají. Naopak díky poznatkům z dětské psychologie praktikuji, že když má dítě méně věcí, o to hlubší k nim má vztah, učí se věcí si vážit.

Mám alergii na mluvící, blikací či automatické hračky, blbosti z Číny atp. Jsem dost proti tomu. Moje dítě má jen několik hraček a ví přesně kolik jich má a jaké. Líbí se mi divadýlko, pár, ale jen málo plyšáků, třeba Míša, kostky, stavebnici, gumové a dřevěné figurky zvířátek či postaviček, panáčků, pak pro kluka nějaké to auto pro holku panenka.

Celkově je mi ale blízká filozofie školek bez hraček či lesních školek, kde si děti hrají bez hraček a rozvíjí fantazi, hrají si v přírodě.

1. Nechci synovi pořídit tablet a mobil, dokud nebude chodit do školy. TV nemáme. Nechci, aby se bavil online hrami, chci, aby se naučil lásce ke knihám, k vyprávěným pohádkám. Samozřejmě pouštím i pohádky, ale nechci, aby jedinou zábavou byly ty hrané.
  1. Chci brát synka do divadla a za kulturou
  1. Chci vést syna k lásce k přírodě, ke skromnosti a k pokoře, nemám ráda komerci, takže značkové oblečení, mobily, kupa hraček, ale radovat se z maličkostí.

A ne, nedělám to z finančních důvodů :* :P Naopak synkovi chci dopřát dost dovolených,, cestování, koníčků, učit ho na nástroj, jazyk, soukromou školu. I kdybych byla milionář tak tohle dělám z přesvědčení.

Touhle diskuzí chci spojit podobně smýšlející maminky jak vychovávají děti. Chápu, že někdo se mnou nesouhlasí a vychovává děti jinak a já to plně respektuji a nechci se tu s nikým hádat o své či jiné pravdě. :hug:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Reakce:

divine woman
Echt Kelišová 8418 příspěvků 16.08.18 17:34

Já ti tleskám :potlesk: :potlesk: :potlesk:

jannina1
Závislačka 4028 příspěvků 16.08.18 17:36

No ja s Tebou souhlasim,ale kolikrat udela nejaka blikajici ci mluvici hracka za par supu hodne radosti.Na tabletu lze take vymezit cas a dat vyukove programy.Vzdy to jde skloubit s tim co pises.

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1384 příspěvků 16.08.18 17:37

Také tleskam a přeju ti, aby ti tvá předsevzetí dlouho vydržela. Máš zatím malé miminko, jak bude růst, uvidíš, že treba ještě něco přehodnotis.

MarkeTha77
Stálice 83 příspěvků 16.08.18 17:37
@jannina1 píše:
No ja s Tebou souhlasim,ale kolikrat udela nejaka blikajici ci mluvici hracka za par supu hodne radosti.Na tabletu lze take vymezit cas a dat vyukove programy.Vzdy to jde skloubit s tim co pises.

Máš pravdu, ale chce to hledat rozumnou míru všeho. Dnes je problém, že většina batolat si vyhraje pouze s tabletem a na písku si hrát neumí a to právě nechci dopustit.

jannina1
Závislačka 4028 příspěvků 16.08.18 17:40
@MarkeTha77 píše:
Máš pravdu, ale chce to hledat rozumnou míru všeho. Dnes je problém, že většina batolat si vyhraje pouze s tabletem a na písku si hrát neumí a to právě nechci dopustit.

S tim samozrejme souhlasim,take vedu deti k lasce k prirode,kni­ham,ale obcasny kompromis je treba.Ono u miminka je to jine,nez u skolkace.

Tichošlápek
Extra třída :D 10088 příspěvků 16.08.18 17:42

@MarkeTha77 a ty nějaké takové batole znáš? U nás si všechny děti hrají na písku, blbnou na zahradě, staví kostky. A moje k tomu večer klidně poskladaji puzzle ne v reálu, ale na tabletu. Jak psali výše, je třeba to vyvazit, technika k životu patří. Ale jinak s tebou celkem souhlasím, i když mame doma hraček tuny - babička ma nakupovaci manii - tak blikaci a rvouci posílám hned zase dal. Ale ne kvůli dětem - kvůli mne, protože mam jen jedny nervy a uz tak hlavu jak strep. Uvidíš časem, jaké bude zrovna tvoje ditko :)

Wani
Závislačka 3300 příspěvků 16.08.18 17:42
@MarkeTha77 píše:

Já teda stále na písku a hřištích vídám dost dětí, nemyslím si, že by bylo nějaké velké procento batolat, které by si vyhrálo pouze s tabletem. :think:
My moc hraček nemáme, ale máme hodně puzzle a lego (i velké, ale to dělá radost hlavně mamince :mrgreen: ), za kulturou je vedu přiměřeně věkem, tablet znají a mají, pouštím jim tam ráno pohádku. Televizi máme, nemám potřebu tu démonizovat televizi. Před spaním jim čteme každý den, knížky mají rádi. :nevim:

Kaileee
Kecalka 189 příspěvků 16.08.18 17:47

aneb jak se vrátit v čase :mrgreen:
elektronika k dnešní době patří, nepřipadá mi správné to dítěti upírat… a stejně neznám dítě v předškolním věku které by raději bylo doma na tabletu než venku na hřišti

tininas
Zasloužilá kecalka 886 příspěvků 16.08.18 17:47
@MarkeTha77 píše:
Najdu zde podobně smýšlející maminky? :)

Mám určité názory, které praktikuji na výchovu a zajímalo by mě, zda se tu sdružují podobně smýšlející maminky - případně na kterých facebookových skupinách se nacházíte?

1. Nemám ráda moc hraček ve výchově. Občas mě překvapuji, když si čtu, co mají už malá miminka za hory hraček. Já v tomhle směru razím heslo „míň je víc“. Sama vidím, že děti s mnoha hračkami je často pouze rozhází po pokoji, stejně se nudí, hraček si neváží, kvičí, že chtějí novou a pak stejně si s ní nehrají. Naopak díky poznatkům z dětské psychologie praktikuji, že když má dítě méně věcí, o to hlubší k nim má vztah, učí se věcí si vážit.

Mám alergii na mluvící, blikací či automatické hračky, blbosti z Číny atp. Jsem dost proti tomu. Moje dítě má jen několik hraček a ví přesně kolik jich má a jaké. Líbí se mi divadýlko, pár, ale jen málo plyšáků, třeba Míša, kostky, stavebnici, gumové a dřevěné figurky zvířátek či postaviček, panáčků, pak pro kluka nějaké to auto pro holku panenka.

Celkově je mi ale blízká filozofie školek bez hraček či lesních školek, kde si děti hrají bez hraček a rozvíjí fantazi, hrají si v přírodě.

1. Nechci synovi pořídit tablet a mobil, dokud nebude chodit do školy. TV nemáme. Nechci, aby se bavil online hrami, chci, aby se naučil lásce ke knihám, k vyprávěným pohádkám. Samozřejmě pouštím i pohádky, ale nechci, aby jedinou zábavou byly ty hrané.
  1. Chci brát synka do divadla a za kulturou
  1. Chci vést syna k lásce k přírodě, ke skromnosti a k pokoře, nemám ráda komerci, takže značkové oblečení, mobily, kupa hraček, ale radovat se z maličkostí.

A ne, nedělám to z finančních důvodů :* :P Naopak synkovi chci dopřát dost dovolených,, cestování, koníčků, učit ho na nástroj, jazyk, soukromou školu. I kdybych byla milionář tak tohle dělám z přesvědčení.

Touhle diskuzí chci spojit podobně smýšlející maminky jak vychovávají děti. Chápu, že někdo se mnou nesouhlasí a vychovává děti jinak a já to plně respektuji a nechci se tu s nikým hádat o své či jiné pravdě. :hug:

Začínáš se vzhlížet v lesanách. A to není dobré pro nikoho. Ani pro Tebe, Tvého muže a už vůbec ne pro Tvé dítě.

vjerunqa
Závislačka 3044 příspěvků 16.08.18 17:51

@MarkeTha77 Ahoj, mohu se zeptat, kolik je synovi?

Black Cat
Kelišová 6522 příspěvků 16.08.18 17:53

Tak jen aby si potom děti nehrály radostně jen s tím, co jim nadělila matička příroda… :lol:

blumen
Hvězda diskuse 41223 příspěvků 16.08.18 17:54
@MarkeTha77 píše:

S tim nesouhlasim, takove batole neznam.

@tininas píše:
Začínáš se vzhlížet v lesanách. A to není dobré pro nikoho. Ani pro Tebe, Tvého muže a už vůbec ne pro Tvé dítě.

Presne :)

Vseho s mirou :mavam:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.08.18 18:04

Docela s tebou souhlasím, jen nám se dítě teprve na podzim narodí, tak snad mi naše přesvědčení vydrží i po porodu :lol: TV sice máme, ale pouštíme ji jen v zimě, když není možné být do večera venku, jinak jí říkáme zbytečnost :mrgreen: blikající a řvoucí hračky nekupujeme ostatním a nechci, aby to pak oni dávali nám. Plánujeme, jak od mala budeme i nadále jezdit často na výlety, bydlíme u parku s prolézačkami a pískovišti, tak tam chci brát prcka už jako malého. A nesnáším, když někam dorazíme a běží tam TV jako podkres, ať se děti nenudí, když se rodiče baví. Také jsem zažila, že se 2 leté a 4 leté dítě hádá o tablet, kdo tam v tu chvíli bude hrát hry :roll: jo a ještě něco, v září chci dělat domácí přesnídávky a to ne z důvodu, že bych byla lesana, ale kvůli tomu, že máme plnou zahradu svého ovoce, tak proč cpát do dětí vše koupené :pankac:

chaela
Ukecaná baba ;) 1157 příspěvků 16.08.18 18:06

Mně by velmi zajímalo, jak state dítě máš. Myslím, že to moc řešíš, v něčem s tebou souhlasím, v něčem ne. My máme televizi, ale neznamená to že děti pred ni sedí celý den. Hracek maji plny pokoj ale neznamená to že je nechám je ničit. Nebi že by si neuměli hrát bez nich, naopak, starší má velmi bujnou fantazii a většinu času si hraje s hračkami imaginárními nebo s těmi skutečnými vymýšlí příběhy a mluví za ne apod. Venku jsou nejlepsi klacky, keře atd. Telefon dítě nepotřebuje, dokud nechodí někam samo.
Nevim, ale přijde mi, že ses trochu v extrému. Přijde mi to trochu jako výkřik do tmy.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejlepší dietou je tanec! Tomicová hubne tak, že kostymérky nestíhají

Herečka Pavla Tomicová (56) před časem kvůli zdravotním potížím zhubla... číst dále >

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >